خسارت ۵ میلیاردی به شهرداری کرج با یک قرارداد سوال‌برانگیز در سال ۹۴

خسارت ۵ میلیاردی به شهرداری کرج با یک قرارداد سوال‌برانگیز در سال ۹۴
رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر کرج گفت: جای سئوال است که چرا فرآیند انتخاب پیمانکاران بر خلاف قانون از سازمان مدیریت پسماند در شهرداری متمرکز شده است.
يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶
ساعت ۱۵:۵۴
کد مطلب: ۷۸۱۵
Share
اسکان نيوز: حسین محمدی در سی‌وپنجمین جلسه شورای شهر کرج گفت: سازمان مدیریت پسماند به استناد ماده ۸۴ قانون شهرداری‌ها و ماده ۱۰ قانون مدیریت پسماند تاسیس شد و طبق قانون صد در صد فرآیند مدیریت پسماند اعم از جمع آوری، تفکیک، دفن و ... را بر عهده دارد.

محمدی ادامه داد: بررسی‌های اولیه در شهرداری کرج نشان می‌دهد که بخشی از مدیریت اجرایی پسماند مانند فرآیند انتخاب پیمانکاران جمع‌آوری زباله از سازمان پسماند منفک شده و بر خلاف قانون در شهرداری متمرکز شده است.

وی با اشاره به سازماندهی افرادی که در سطح شهر اقدام به جمع‌آوری زباله‌های قابل بازیافت می‌کنند، خاطرنشان کرد: شهرداری در این راستا در سال ۹۳ با چند شرکت فعال در این حوزه یک قرارداد ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی امضا کرد.

این عضو شورای شهر کرج با بیان این‌که انتظار می‌رفت این قرارداد در سال ۹۴ بین ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یابد، افزود: اما بر خلاف آن یک قرارداد ۳ ساله با ۵۰ درصد تخفیف بدون رعایت تشریفات قانونی امضا شد و با امضا آن ۴ تا ۵ میلیارد تومان به شهرداری خسارت وارد شد.

محمدی خاطرنشان کرد: سئوال از شهردار این است که فرآیند انتخاب این شرکت چگونه بوده، سهامداران چه کسانی هستند و این‌که آیا صلاحیت داشته‌اند یا خیر.

 
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.