مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهرداری کرمانشاه:

کرمانشاه 1200 هکتار "بافت فرسوده" دارد

کرمانشاه 1200 هکتار "بافت فرسوده" دارد
مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهرداری کرمانشاه با اشاره به وسعت 10 هزار هکتاری شهر کرمانشاه، گفت: از این سطح حدود 1228 هکتار را بافت فرسوده تشکیل می‌دهد.
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶
ساعت ۱۵:۲۰
کد مطلب: ۸۳۴۴
Share
اسکان نيوز: علیرضا وزیری با اشاره به وجود 1228 هکتار بافت فرسوده در شهر کرمانشاه گفت: متاسفانه بخش اندکی از بافت فرسوده کرمانشاه احیا شده است.

وی افزود: از مجموع بافت‌های فرسوده کرمانشاه 400 هکتار بافت تاریخی است که از این میزان تنها 40 هکتار آن احیا شده است.

این مسئول تصریح کرد: در مجموع از 1228 هکتار بافت فرسوده شهر تاکنون حدود پنج درصد آن احیا شده است.

وزیری با بیان این‌که در سنوات گذشته خط اعتباری دولتی جهت پرداخت تسهیلات احیای بافت فرسوده قرار داده شده بود، گفت: با این تسهیلات بیش از 30 مجتمع تجاری در بافت فرسوده کرمانشاه با مشارکت بخش خصوصی احداث شد.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهرداری کرمانشاه، افزود: از سال 1392 رویه دولت در این زمینه تغییر کرد و قرار شده که مردم خود مشارکت کرده و محور کار در این زمینه باشند و دستگاه‌هایی مانند شهرداری و نظام مهندسی باید همکاری و مساعدت لازم در این زمینه را انجام دهند.

وزیری با اشاره به پرداخت تسهیلات مرمت و تعمیر بافت فرسوده، گفت: امسال سهمیه استان هزار فقره تسهیلات است که از این میزان 300 فقره آن به شهر کرمانشاه اختصاص داده شده است.

این مسئول افزود: از این تعداد نیز تاکنون 190 مورد معرفی به بانک شده‌اند و امیدواریم تا پایان سال سهمیه خود را به طور کامل جذب کنیم.

وزیری با بیان این‌که به موجب ماده هشت قانون احیای بافت فرسوده شهرداری باید برای صدور پروانه در بافت فرسوده 50 تا 90 درصد تخفیف قائل شود، گفت: یک ماه پیش مجوز لازم در این زمینه را از شورای شهر گرفتیم و هم اکنون این میزان تخفیف برای صدور پروانه در بافت‌های فرسوده شهر اعمال می‌شود.

 
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.