معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:

خبر خوش وزارت راه برای شوش/ وعده ملغی شدن طرح زیرگذر شوش

خبر خوش وزارت راه برای شوش/  وعده ملغی شدن طرح زیرگذر شوش
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: با توجه به پیدا شدن آثار در مسیر زیرگذر شوش و نامه مسوولان سازمان میراث فرهنگی و بنا بر تأکید ویژه آخوندی وزیر راه و شهرسازی موضوع زیر گذر شوش براساس رعایت کامل ضوابط میراث فرهنگی بررسی می‌شود.
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶
ساعت ۱۵:۰۰
کد مطلب: ۸۶۴۹
Share
اسکان نيوز: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری پس از گزارش‌های رسانه‌‌ها در خصوص عبور زیر گذر از روی عرصه تاریخی شهر باستان شوش و درخواست جامعه باستان‌شناسی ایران از عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی برای توقف تعرض و تجاوز به عرصه شوش باستانی اعلام کرد: از آن‌جا که هر گزینه جایگزین مشکل اساسی شهروندان این شهر و گردشگران را به‌ لحاظ ایمنی حل نمی‌کند، ایجاد مسیر کمربندی به‌منظور هدایت مسیر ماشین آلات سنگین به بیرون شهر به وزیر راه ‌وشهرسازی مبنی بر اقدام در این زمینه پیشنهاد شد.

حال ۱۰ روز پس از نامه رییس سازمان میراث فرهنگی به وزیر راه و شهرسازی، محمد سعید ایزدی، معاون وزیر راه و شهرسازی درباره زیرگذر شوش، اظهار کرد: من این موضوع را به مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در وزارت راه و شهرسازی اطلاع دادم و شفاهاً تأکید کردم که موضوع کاملا بر اساس ضوابط میراث فرهنگی پیش برود و آن‌ها هم قول مساعد در این زمینه دادند.

معاون معماری و شهرسازی ادامه داد: محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی و عباس آخوندی،  وزیر راه و شهرسازی نیز در شورای معاونان وزارتخانه به شدت بر این موضوع تاکید کردند که موضوع راه عبوری شوش باید بر اساس رعایت کامل ضوابط میراث فرهنگی پیش برود.

دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی با اشاره به این‌که تذکرات میراث فرهنگی باید در این خصوص مورد توجه ویژه قرار بگیرد، افزود: طالبیان تاکید داشت که در گمانه‌زنی‌های مربوط به زیرگذر شوش باستان شناسان به آثار برخورد کردند و امکان عبور زیرگذر وجود ندارد.

ایزدی اضافه کرد: شورای معاونان وزارت راه و شهرسازی شنبه صبح برگزار خواهد شد و آخرین وضعیت موضوع شوش و اقدامات صورت گرفته در آن‌جا مطرح و بررسی خواهد شد.
مرجع: چمدان

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.