اسکان نیوز از ارتقا پایه مهندسان معماری قم گزارش می‌دهد:

سنگ‌اندازی دانشگاه علمی و کابردی تهران بر سرراه فارغ‌التحصیلان معماری

سنگ‌اندازی دانشگاه علمی و کابردی تهران بر سرراه فارغ‌التحصیلان معماری
پاسخ دانشگاه علمی و کاربردی تهران به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم باعث ایجاد مشکلات جدید برای فارغ‌الحتصیلان رشته «کارشناسی ناپیوسته معماری» شده که در نتیجه این استعلام و قانونی که به مصوبه ۱۳۹۶/۰۸/۰۶ کمیسیون تبصره2ماده7 معروف شده است، فارغ‌التحصیلان رشته معماری‌ای که در عنوان رشته آن‌ها واژه تکنولوژی معماری و یا علمی و کاربردی داشته باشد دیگر امکان ارتقا به پایه بالاتر را نخواهند داشت.
پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶
ساعت ۱۵:۲۸
کد مطلب: ۸۶۷۳
Share
به گزارش اسکان نيوز، برخی از فارغ‌التحصیلان رشته «کارشناسی ناپیوسته معماری» برای ارتقا پایه از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم، از استعلام‌های ضدونقیض از سوی دانشگاه علمی و کاربردی تهران مواجه شده‌اند که تمامی هزینه و سرمایه‌ دانشجویان این رشته با یک استعلام از بین خواهد رفت.

 براساس اعلام نظر سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم در استعلامی که این سازمان از دانشگاه جامع علمی و کاربردی تهران دریافت کرده است عنوان رشته فارغ‌التحصیلان معماری «کارشناسی علمی و کاربردی معماری» مطرح شده و این در حالیست که عنوان رشته در پایان‌نامه رسمی و ممهور آن دانشگاه «کارشناسی ناپیوسته معماری» درج شده است.

در نتیجه این استعلام ، فارغ‌التحصیلان رشته معماری که در عنوان رشته آن‌ها  واژه تکنولوژی معماری و  یا علمی و کاربردی داشته باشد دیگر امکان ارتقا به پایه بالاتر نداشته و در پایه سه باقی خواهد ماند.

این در حالیست که دانشگاه علمی و کاربردی با عنوان «کارشناسی ناپیوسته معماری» جذب دانشجو کرده و حتی با این عنوان دانشنامه رسمی صادر می‌کند، ولی نهایتا در هنگام استعلام نهادهای دیگر با عنوان «کارشناسی علمی و کاربردی معماری» پاسخ می‌دهد.

 گفتنی است که این نحوه پاسخگویی می‌تواند بر سرنوشت بسیاری از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان معماری تاثیر منفی بگذارد.

طبیعتا مابین دانشجویان معماری با عنوان علمی و کاربردی، تکنولوژی معماری، دانشگاه آزاد و سراسری و ...  نباید تفاوت علمی و عملی قائل شد و در حقیقت توانایی‌ها تخصصی باید دلیل ایجاد تفاوت باشد؛ چرا که تمامی داشجویان با یک سرفصل تحصیلی در دانشگاه‌ها تحصیل و علاوه بر آن برخی از اساتید نیز به صورت مشترک و مدعو در دانشگاه‌های مختلف تدریس می‌کنند.

طرح این موضوع از سوی دنشگاه علمی و کاربردی آن هم درشرایطی که بخش عظیمی از جامعه با معضل اشتغال درگیر است تنها باعث افزایش مشکل در این عرصه خواهد شد.

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کل نظرات : ۱
منتشر شده : ۰
در صف انتظار : ۱
غیر قابل انتشار : ۰