بررسی فروش و تهاتر املاک در صحن شورای شهر

بررسی فروش و تهاتر املاک در صحن شورای شهر
اعضای شورای شهر از مصوبه خود مبنی بر بررسی لیست فروش و تهاتر املاک شهرداری تهران کوتاه نیامدند.
يکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۵۳
کد مطلب: ۸۸۷۰
Share
اسکان نيوز:  صبح امروز محسن هاشمی در بررسی تبصره‌های پیشنهادی بودجه 97 گفت: شهردار تهران و رییس شورای شهر عضو هیات امنای موزه دفاع مقدس و باغ موزه هستند.
 
وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته بودجه این بخش‌ 55 میلیارد تومان بوده؛ اما در سال گذشته این بودجه به 23 میلیارد تومان کاهش یافته است، گفت: این در حالیست که امسال این بودجه نصف شده و به 13 میلیارد تومان رسیده است که در هیات امنا پیشنهاد شد که همان بودجه سال قبل یعنی 23 میلیارد تومان در نظر گرفته شود.

بنابراین نجفی شهردار تهران در نامه‌ای درخواست کرده که مجددا این پیشنهاد مورد بررسی قرار گیرد.

 با مخالفت اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران مبنی بر افزایش این بودجه از محل بودجه فرهنگی، پیشنهاد افزایش بودجه باغ موزه از محل بودجه در اختیار شهردار برگشت داده شد.

 در ادامه محسن هاشمی رییس شورای شهر با بیان اینکه هفته قبل اعضای شورای شهر مصوبه‌ای را داشتند که بر اساس آن فروش و یا تهاتر املاک از سوی شهرداری باید در شورای شهر بررسی شود، گفت: معاون برنامه ریزی شهرداری تهران نامه نوشته است و درخواست بررسی مجدد این مصوبه را داشته است چرا که این مصوبه شهرداری را قفل می‌کند.

در ادامه محمد سالاری با بیان اینکه من دغدغه شهرداری را درک می‌کنم اما املاک پاشنه آشیل شهرداری است و اساسا تفاوت این شورا با شورای قبلی در مجموعه اختیارات خواهد بود گفت: این که شهرداری کدام ملک را تهاتر کند یا نه جزو اختیارات شورا بود که به شهرداری داده است.

وی با اشاره به اینکه عمده اعتراضات به شهرداری در واگذاری املاک به حسینه‌ها، اشخاص حقیقی و حقوقی ناشی از این اختیار بود گفت:‌ بحث ما عدم اعتماد به نجفی نیست اما لازم است این اختیار به شورا داده شود؛ چرا که من امروز صبح لیست املاک را برای معاون شهردار خواندم و او هم گفت که ما اینها را نمی فروشیم و حتی خودشان هم در مورد لیست املاک مشکل دارند.

سالاری با بیان اینکه یک لیست ده صفحه ای از املاک مورد فروش تهیه شده و بررسی آنها در شورای شهر موجب حذف رانت‌ها می‌شود، گفت: از هفته قبل شهرداری با شورایی‌ها لابی می‌کند و اگر شورا کوتاه بیاید یعنی بازگشت از شعارهای اصلاح طلبانه خود.

وی با بیان اینکه حرف من این است که اراضی را خام نفروشید گفت:‌این مسئله باید در شورا بررسی شود.

 هاشمی در واکنش به سخنان سالاری گفت: کسی با اعضای شورا لابی نکرده است.

در ادامه اعضای شورای شهر پیشنهاد دادند که با اعمال در تغییراتی در متن تبصره این موضوع به رأی گذاشه شود و اعلام شده که به جای آنکه لیست فروش املاک در شورای شهر بررسی شود در کمیسیون تلفیق بررسی شود که  این مصوبه رأی نیاورد  بر این اساس لیست فروش و تهاتر املاک در شورای شهر بررسی می شود.
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.