پیام شهردار تهران به نخستین استارت آپ محیط زیستی:

استارت آپ‌ها پیشتازان تحولات محیط زیستی، اجتماعی و اقتصادی هستند

استارت آپ‌ها پیشتازان تحولات محیط زیستی، اجتماعی و اقتصادی هستند
شهردار تهران با تاکید بر اینکه استارت آپ‌ها پیشتازان حرکت به سوی شهرهای پایدار و تحقق اهداف محیط زیستی، اجتماعی و اقتصادی هستند،‌ گفت: استارت آپ‌ها ارتقای کیفیت زندگی در شهرها را دنبال می‌کنند.
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۵۰
کد مطلب: ۹۰۸۰
Share
اسکان نيوز: محمدعلی نجفی در پیامی به نخستین رویداد استارت آپ ویکند محیط زیست و مدیریت شهری هوشمند، گفت: در دهه‌های اخیر شهرنشینی در جهان با رشدی روزافزون روبرو بوده است به گونه‌ای که در پایان سال 2007 برای اولین بار در تاریخ بشر جمعیتی که در شهرها زندگی می‌کنند از جمعیت روستانشینان بیشتر شد.

وی افزود: بر اساس آمارهای جهانی تخمین زده می‌شود که تا سال 2050 میلادی حدود 70 درصد از جمعیت جهان در محدوده‌های شهری زندگی کنند. جمعیتی که مصرف کننده بیش از 80 درصد انرژی خانگی و تولید کننده بیش از 70 درصد گازهای گلخانه‌ای خواهد بود.

شهردار تهران در بخش دیگری از پیام خود به این استارت آپ تاکید کرده است در چنین روند شتابانی از گسترش شهرهای بزرگ چالش آینده آنها تامین منابع پایدار نظیر هوای سالم، آب سالم، غذای سالم و انرژی کافی، همچنین پایداری اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی است. ایجاد و حمایت از رشد و توسعه همه جانبه شهرهای هوشمند برای دستیابی به توسعه پایدار شهری یکی از راه حل‌های کلیدی برای روبرو شدن امیدوارانه با این چالش‌هاست.

وی ادامه داد: بر این اساس استارت آپ‌ها پیشتازان تحولات شتابانی هستند که می‌توانند در یافتن راه حل و ایجاد مسیرهایی برای حرکت به سوی شهرهای پایدار گام بردارند و اهداف محیط زیستی، اجتماعی، اقتصادی خود را با تاکید بر ارتقای سطح کیفیت زندگی در شهرها دنبال کنند.

نجفی تاکید کرد: کلانشهر تهران به عنوان دومین ابرشهر غرب آسیا امروز پذیرای نگاه‌هایی نو، ایده‌هایی ناب و خلاقیت و نوآوری در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری به ویژه بهبود محیط زیست شهری است و این رویکرد را به عنوان مبنای برنامه‌های توسعه شهری برگزیده است.

وی ادامه داد: حضور همه فرهیختگان، اندیشمندان، متخصصان و صاحبان ایده و صنعت را در نخستین رویداد استارت آپ ویکند محیط زیست و مدیریت شهری هوشمند ارج می‌نهم و برای آنان توفیق روز افزون را خواستارم.
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.