مخالف استیضاح وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی

کواکبیان:نبود فساد نقطه قوت فعالیت های ربیعی است/حرکت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بنگاه داری به سهام داری

کواکبیان:نبود فساد نقطه قوت فعالیت های ربیعی است/حرکت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بنگاه داری به سهام داری
کواکبیان به عنوان نماینده مخالف استیضاح از نبود فساد اقتصادی و حرکت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بنگاه داری به سهام داری به عنوان نقطه قوت فعالیت های ربیعی یاد کرد.
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۰۰
کد مطلب: ۹۲۶۸
Share
اسکان نيوز: مصطفی کواکبیان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 22 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در مخالف با استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تشریح علل موافقت خود با روند فعالیت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به رغم اینکه تاکنون در دفاع از هیچ وزیری صحبت نکرده ام ولی در اینجا وظیفه خود دیدم که نکاتی را در مورد روند فعالیت ربیعی اعلام کنم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارتخانه ای که آقای ربیعی در اختیار دارد سه بخش اقتصادی، اجتماعی و خدماتی را در بر می گیرد که از این سه بخش 20 درصد به انجام ماموریت های اقتصادی و 80 درصد به انجام ماموریت های اجتماعی و خدماتی می پردازند.

وی یادآور شد: در نامه استیضاح آمده است که بنگاه داری یکی از مشکلات این وزارتخانه بوده و خوشبختانه هیچ تعریضی بخش های اجتماعی و خدماتی نشده است چرا که عموم استیضاح کنندگان از روند فعالیت های سازمان بهزیستی و بخش های توانبخشی و اجتماعی کشور رضایت دارند و تمام انتقادات به 20 درصد فعالیت های اقتصادی این وزارتخانه برمی گردد و شفافیت اقدامات آقای ربیعی از این جهت بوده که 80 درصد فعالیت های اجتماعی و خدماتی در آن 20 درصد به کار گرفته شده است.

کواکبیان خطاب به نمایندگان تصریح کرد: کدام یک از استیضاح کنندگان در بخش های خدماتی و اجتماعی قائل به شفافیت نیست یا قائل به این نیست که عموم فعالیت های این وزارتخانه در اتاق های شیشه ای انجام می شود اما در مورد 20 درصد فعالیت های اقتصادی در طول مدت وزارت آقای ربیعی کدام اختلاف در این وزارتخانه شکل گرفته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: در دوره فعالیت وزیر قبل از 150 هزار میلیارد تومان که در بخش های اقتصادی هزینه شده فقط 17 هزار میلیارد تومان به بابک زنجانی بابت شرکت های مختلف پرداخت شده است همچنین مبلغ 3 هزار میلیارد تومان در جهت تامین هزینه های فساد اقتصادی امیر منصور آریا پرداخت شده است. آیا تاکنون چنین موارد فساد اقتصادی در این دوره از فعالیت این وزارتخانه صورت گرفته است؟

وی خاطرنشان کرد: البته نمی تواند منکر این بود که فعالیت های اقتصادی صورت گرفته در شرکت های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایرادی وجود نداشته است اما باید انصاف داشته باشیم چرا که روند فعالیت های اقتصادی این وزارتخانه در مقایسه با سایر بخش های اقتصادی که در این دولت وجود دارد عملکرد خوبی داشته است.

کواکبیان با بیان اینکه در این کشور تا فساد کفن نشود این وطن وطن نشود، افزود: در این وزارتخانه چه فسادی صورت گرفته که بخواهیم به استیضاح وزیر رأی موافق بدهیم ضمن اینکه در این دوره از فعالیت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تغییر رویکردی در حوزه اقتصادی وجود داشته بدین صورت که از مدیریت بنگاه داری خارج شده و به سمت سهام داری حرکت می کند تا شرکت های تابعه این وزارتخانه 40 درصد سهام داشته باشند کما اینکه اخیرا تاپیکا در بورس قرار گرفته که به معنای شفافیت و اداره این شرکت ها توسط مردم است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در زمانی که سعید مرتضوی اداره سازمان تامین اجتماعی را برعهده داشت در مجلس هشتم دیدیم که به برخی نمایندگان پیشنهاد پرداخت پول به آن ها داده بود و این در حالی است که در این دوره از فعالیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نمایندگان گفته شده که حتی برای دریافت وام از بانک رفاه باید دو ضامن داشته باشند.

کواکبیان تصریح کرد: در این مدت از فعالیت آقای ربیعی مستمری که در سال 84 وجود داشت 32 درصد بوده که هم اکنون به 82 درصد افزایش یافته است ضمن اینکه نباید تعداد کثیر بیمه شدگان را نادیده گرفت.

کواکبیان افزود: نمایندگانی که اشاره کردند مقصر تمامی آسیب های اجتماعی ربیعی است  پس چرا وزیر کشور رییس شورای اسیب های اجتماعی در کشور است؟ چرا این مطالب را به وزیر کشور انتقال نمی دهید.

وی ادامه داد: اگر آسیب های اجتماعی وجود دارد رییس شورای آن وزیر کشور است، چرا باید ربیعی را مقصر آسیب ها دانست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: آیا قرار است ربیعی تمامی فقر موجود و مشکلات اشتغال در کشور را  حل کند؛ برخی می گویند خانه کارگر لشکر کشی کرده، کجا و کی این اتفاق افتاده است؟ درخواستی به وزارت کشور ارائه شد که مازاد کارگران از وزیر دفاع کنند و خوشبختانه یا متاسفانه وزارت کشور موافقت نکرد؛ شما باید یقه وزیر کشور را بگیرید که چرا به کارگران اجازه نمی دهید دفاع کنند.

کواکبیان ادامه داد: به آقای محجوب که محجوب ترین نماینده و 6 دوره در مجلس است حمله می کنید که می خواهید لشکرکشی کنید؛در این رابطه ربیعی کار نامناسبی انجام داده که بدنه جامعه کارگری از او حمایت می کند؛ اگر ربیعی نبود ده ها اعتصاب و مشکل کارگری در سراسر کشور به وجود می آمد.

وی با بیان اینکه ربیعی کارگر بوده و همجنس کارگران است و مشکلات کارگران  را درک می کند، تصریح کرد:  اگر وی را برکنار و استضاح کنید چه کسی می تواند رنج و اندوه مشکلات کارگری را مرتفع کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: برخی می گویند ربیعی عضو ستاد میرحسین بوده لازم است بگویم که عیار اصلاح طلبی ما هستیم نه شما؛ ما ربیعی را صد در صد اطلاح طلب می دانیم و بر اساس رای گیری مشخص شد که فراکسیون امید مخالف استیضاح است؛ چرا از زبان ما حرف می زنید.

کواکبیان ادامه داد: یکی از ایرادات برخی از اعضای فراکسیون امید این است که چرا ربیعی با با اصولگریان و مستقلین تعامل مثبت دارد در حالی که این موضوع بد نیست و به نفع مشکلات کشور است و باید افتخار کرد.
وی خطاب به نمایندگان، گفت: شما در معرض پیامدهای مردمی هستید؛ برخی می گویند ربیعی لابی گر قوی است به خدا قسم نه در جلسه ای توجیه شدم و نه کسی توانسته با من را تماس برقرار کند بلکه وظیفه خود دانستم که از ربیعی به عنوان فرزند انقلاب دفاع کنم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، افزود: به وزیر فعلی اطلاعات افتخار می کنیم وزیری که در راستای امنیت پایدار و خدمت به کشور و جامعه حرکت می کند را باید حمایت کرد.

کواکبیان خطاب به نمایندگان، افزود: در اینجا نه بحث اصولگرایی داریم و نه اصلاح طلبی و بدنه مجلس باید نشان دهد از وزیری که از جنس کارگران است می خواهد حمایت کند اما حمایت ما نیز از وی مشروط بوده و اگر قرار است از وعده هایی که ربیعی در بحث بنگاه داری، رفاه اجتماعی و خدماتی سرباز بزند به طور حتم به دنبال استیضاح خواهیم بود؛ استدلال های نمایندگان را شنیدید و صحبت های وزیر را نیز خواهید شنید اما تقاضا دارم اگر به دنبال این هستید که بخش های کارگری دچار چالش و تنش نشود و شب عیدی بتوانند همگی به حداقل حق و حقوق برسند به برادر انقلابی و کسی که از 18 سالگی در خدمت انقلاب بوده و تمامی کوچه های پس و کوچه های میدان انقلاب به پایین را می شناسد از ربیعی باید دفاع کرد.امیدواریم وزیر منش و مشی فعلی را ادامه دهد و ما نیز مشروط با استیضاح مخالف هستیم.
مرجع: خانه ملت

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.