دفاعیات وزیرراه‌و شهرسازی در جلسه استیضاح مجلس:

به عنوان بالاترین مسئول وزارت راه از مردم عذرخواهی می‌کنم/ کل اعتبار راهداری در بهترین حالت تنها 2 هزار میلیارد تومان است

به عنوان بالاترین مسئول وزارت راه از مردم عذرخواهی می‌کنم/ کل اعتبار راهداری در بهترین حالت تنها 2 هزار میلیارد تومان است
وزیر راه و شهرسازی در جلسه امروز بعدازظهر (سه‌شنبه) و در دفاع از عملکرد خود در مقابل استیضاح گفت: به عنوان بالاترین مسئول این وزارتخانه برای هرنوع رنجی که برای مردم پیش‌آمده از آنها پوزش می‌خواهد
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶
ساعت ۱۶:۴۳
کد مطلب: ۹۲۸۲
Share
اسکان نيوز: در جلسه ظهر امروز فراکسیون امید، موضوع استیضاح آقای آخوندی مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا جمع‌بندی اعضا این شد که فراکسیون امید با استیضاح آقای آخوندی مخالفت کند. فراکسیون امید در جلسه صبح امروز نیز با استیضاح ربیعی مخالفت کرده بود.سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی هم گفت که این فراکسیون چگونگی رای به استیضاح وزیر راه را به عهده اعضا گذاشته است.
هم‌چنین سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی در توضیح جلسه امروز ظهر امروز این فراکسیون برای بررسی استیضاح وزیر راه گفت: اکثریت نمایندگان این فراکسیون موافق استیضاح آقای آخوندی هستند.

آخوندی: به عنوان بالاترین مسئول وزارت راه از مردم عذرخواهی می کنم

وزیر راه و شهرسازی در جلسه امروز بعدازظهر (سه‌شنبه) و در دفاع از عملکرد خود در مقابل استیضاح گفت: به عنوان بالاترین مسئول این وزارتخانه برای هرنوع رنجی که برای مردم پیش‌آمده از آنها پوزش می‌خواهد.

عباس اخوندی گفت: حوادث اخیر نگرانی‌هایی را برای مردم ایجاد کرده زیرا عزیزتر از جان مردم و حفط ایمنی، رفاه وآسایش انها هیچ چیز دیگری نیست. من نمی خواهم توجیه کنم اما قبل از هر چیزی به عنوان بالاترین مسئول وزارت راه و شهرسازی از هر نوع رنجی که برای مردم پیش آمده اعم از اینکه قصور و تقصیری متوجه ما بوده یا نه پوزش می خواهم؛ چراکه به هرحال کار هیچ دستگاه اجرایی بدون نقص نیست.

این مسئول گفت:به واقع تمامی زندگی آدمی همین ایمان و عمل صالح و تواصی به حق و تواصی به صبر است که در خارج از این حیات انسانی بی معنی است. خیلی خوشبختم که در خدمت شما نمایندگان عزیز هستم و در جهت توضیح به سوالاتی که نمایندگان استیضاح کننده دارند مطالبی را عرض کنم.

آخوندی تصریح کرد: این سومین باری است که خدمت شما هستم برای استیضاح و چهار بار هم به عنوان سوال خدمت شما بودم. در همه هشت بار گذشته فکر می کنم که توضیحات من برای شما نمایندگان عزیز قانع کننده بود و شما محبت کردید و لطف کردید و توضیحات بنده را پذیرفتید. این بار هم امیدوارم که بر مبنای آمار و اطلاعات و بر مبنای توضیحات کارشناسی آنچه که در وزارتخانه رخ داده عرض کنم و امیدوارم این بار هم مورد عنایت شما قرار بگیرم.

وزیر راه گفت: نکته ای که باید عرض کنم این است که من همواره از این پرسش و پاسخ لذت بردم و لذت می برم چون واقعیت این است که مردم سالاری و دموکراسی یعنی همین که همواره امکان پرسشگری از مسوولان کشور به نمایندگی از مردم وجود داشته باشد و مسوولان خودشان را موظف بدانند که به سوالات نمایندگان پاسخ بدهند.

وزیر راه و شهرسازی افزود: بنابر این واقعا موجبی خرسندی است که همچین فضاییی در کشور حاکم است و بسیار خرسندم و خوشحالم که چنین اتفاقی رخ داده است و پاسخ نمایندگاه داده می شود

آخوندی گفت: با توجه به این که پاسخ به استیضاح برای سقوط هواپیمای پرواز تهران-یاسوج بود: وظیفه دارم خدمت تمام خانواده‌ها و جانباختگان و مردم تسلیت عرض کنم و بابت تمام کاستی‌ها و کمبود ها از ملت پوزش بطلبم.

آخوندی یادآور شد: در فرودگاه یاسوج بیش از 30 میلیارد تومان هزینه شده است که قرار بود در دهه فجر افتتاح شود.

وزیر راه افزود:مروری بر حوادث اخیر همچون برف و هوا خواهم داشت و اینکه چرا حمل و نقل ایران اینقدر تاب آوری اش در برابر حوادث ضعیف است. نکته دوم در رابطه با تاسیسات و نوسازی ناوگان است و نکته سومی که در رابطه با آن صحبت خواهم کرد در مورد نحوه جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی است. نهایتا در ارتباط با مسائل اقتصاد لان و مسائلی که فکر می کنم بسیار مهم هستند و در رابطه با دولت و مجلس هستند صحبت می کنم.

آخوندی گفت:بی شک حوادث اخیر و نحوه برخورد با آنها، نگرانی های را برای مردم ایجاد کرده است. چراکه حفظ ایمنی، رفاه و آسایش مردم مهم است. من در مقام توجیه و فرافکنی نیستم.مسئول سالم باید مسئولیت کار خود را پذیرفته و در برابر مردم پاسخگو باشد.

وزیر راه گفت: من به عنوان بالاترین مسئول دستگاه حمل و نقل از هرگونه رنج و مشقتی که در این حوزه برای مردم پیش‌آمده پوزش می‌طلبم.بی‌گمان کار هیچ دستگاهی بی‌کاستی نبوده و همواره قابل نقد، ارتقا و بهبود است، قطعا پوزش در این حوزه باعث افتخار خواهد بود.

آخوندی با بیان اینکه آنچه بهبود شرایط را موجب می‌شود نگاه فرایندی به سوانح و توانایی اطلاع‌رسانی دقیق و صحیح به مردم است. افزود:واقعیت آن است که حمل و نقل یک سیستم بسیار پیچیده و باز بوده و میلیون ها نفر در آن از تولیید کننده ماشین گرفته تا راننده، پلیس، سازمان‌های امدادی و هلال‌احمر در حمل ن نقل ایمن درگیر هستند.

وی با اشاره به سانحه برف بهمن ماه گفت:ما در حوزه تهران 32 سانتی متر در تهران داشتیم با دمای منهای 8 درجه و در منطقه فرودگاه امام 70 سانت برف داشتیم با دمای منهای 12 درجه در منطقه کرج 33 سانتی متر برف داشتیم با دمای منهای 13 درجه.

آخوندی گفت: سوال این است که می شود آیا جاده ها و فرودگاه را در این شرایط عملیاتی نگه داشت و شما در همین دو ماه گذشته آمار کشورهای مختلف را خودتان ملاحظه کردید و این آمار را در دو ماه از رسانه ملی گرفتم که در 25 منطقه حادثه داشتیم همزمان با تهران که آمریکا و چین و ژاپن و کشورهای پیشرفته دیگر هم بود. 6 روز گذشته لغو 470 پرواز در نیویورک، لغو 475 پرواز در گوادرلای آمریکا، در انگلستان. در دوبلین، اسکاتلند که همه راه آهن این کشور به لندن تعطیل شد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در حوزه تهران در راه های منتهی به تهران حداقل 500 نفر نیروی انسانی و 200 دستگاه برف روب و نمک پاش وجود دارد. 42 دستگاه در حوزه تهران با عمر 25 سال داریم. تصور می کنید با این مقدار تجهیزات می توان عملکرد 100 درصدی داشت؟ معلوم است که کاستی وجود دارد.

آخوندی تصریح کرد: میزان راه های فرعی و اصلی 217 هزار کیلومتر است . طبق استاندارد جهانی باید سالی 10 هزار میلیارد تومان پول راهداری داشته باشیم.

وزیر راه با انتقاد از اینکه در ان برهه زمانی می گفتند چرا راه را نبستید گفت: آقای دکتر رضایی ناظر هستند و در حضور خودایشان من با رییس پلیس تماس گرفتم که راه تهران و کرج را ببندیم و گفتند شانزده راه ورودی دارد و اصلا مگر می شود این راه را بست. ما ساعت 12 شب که راه تهران – قم را بستیم شش کیلومتر صف تشکیل شد.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید گفت: راه تهران – ساوه 5.5 کیلومتر ترافیک شد. 80 هزار خودرو می خواستند از تهران خارج شوند و شب می شود این تعداد را نگه داشت و خارج نشوند. واقع بین باشیم نگهداری این مسایل سخت است و این طور نیست که پلیس، هلال احمر، راهدار بی توجه باشد. وقتی اتفاقی رخ می دهد که بزرگ تر از توان دستگاه اجرایی است طبیعتا قهر طبیعت بر ما غلب می کند همان طور که در آمریکا، انگلیس، ژاپن و چین هم غلبه کرد.

وی ادامه داد: نکته آخر که بگویم و به بحث سرمایه گذاری برگردم بحث فرودگاه است. همه شما این حادثه رخ داد و کسی هست که در حادثه هوایی نگوید هیچ چیز مهم تر از ایمنی نیست. معلوم است که مهم ترین است. دید ما در فرودگاه مهرآباد کمتر از 300 متر بود و در فرودگاه امام به 100 متر رسید. برای پرواز 500 متر دید می خواهیم.
وزیر راه با اشاره به اینکه کل اعتبار راهداری در بهترین حالت 2 هزار میلیارد تومان است گفت: قطعا همه ما دوست داریم بهترین وضعیت را داشته باشیم، من نمی‌خواهم عجز و لابه و ذکر مصیبت کنم ولی باید حواسمان باشد در زمان بازخواست از فردی به این نکته توجه کنیم که در چه شرایطی کار می‌کند.مگر شما تکذیب نکردید از محل ماده 70 سالانه 500 میلیارد تومان به بخش راه تخصیص داده می‌شود اما در سال 94، 95 و 96 این اختصاص اعتبار صفر بود.

آخوندی افزود: دوستان عزیز این واقعیت اعتبارات ایران و دستگاه‌های اجرایی ایران است من نه می‌خواهم به دولت طعنه بزنم و نه به مجلس چیزی بگویم ولی باید به این موضوع توجه کنیم که شرایط این است.من شرمنده روی همکاران خودم در این شرایط هستم ، دراین شرایط تعداد 8 هزار نفر از راهداران ما 3 ماه بود که حقوق نگرفته بودند.

وی افزود: رابطه شرکت های هواپیمایی در سازمان هوایی کشور مثل رابطه یک راننده و ماشین با پلیس است. سازمان هواپیمایی وظیفه اش وقع مقررات است و پلیس هوایی است. اگر اتفاقی بیفتد پلیس را محکوم می کنیم یا اینکه چرا این اتفاق افتاد. این نکته مهمی است و خواهش می کنم به این موضوع توجه کنیم. سازمان هواپیمایی دارای هیچ نقصی در مورد اینکه انحرافی در گزارش داشته باشد. نیست.

آخوندی گفت: سازمان هواپیمایی وضع کننده مقررات یا پلیس سبد هوانوردی است. به پلیس اعتماد کنیم که یک هوانوردی ایمن داشته باشیم. وقتی گزارشی می دهد حمل بر دیگر مسائل نگذاریم. نکته بعدی مسائل اخلاقی است که دو نکته را اعلام کنم. همه شما مستحضر هستید که به محض وقوع حادثه اولین کاری که کردم ستاد رسیدگی به سانحه را ایجاد و به منطقه رفتم. من دوشنبه صبح در منطقه بودم و حتی در خود منطقه سانحه دیده پرواز کردم ودر همان شرایط سخت کل منطقه را از نزدیک دیدم.

وی گفت: در میان همه خانواده ها رفتم و از همه احوالپرسی و دلجویی کردم و تسلیت گفتم و این حداقل کاری بود که کردم و وظیفه ام بود و بازهم در ادامه خانواده جانباختگان عزیز هستم و همراهی می کنم. یک بار دیگر تسلیت می گویم.باور کنید امکان عملیاتی کردن فرودگاه‌ها در آن زمان وجود نداشت زیرا اگر این قابلیت وجود داشت که فرودگاه های بین المللی در شرایط مشابه عملیاتی نگاه می داشتند .

آخوندی با بیان اینکه چگونه می توان از تلاش کارنان شرکت فرودگاه‌ها برای باز نگه داشتن فرودگاه چشم پوشید؟ لذا از همه شما به فداکاری و صداقت خواهش می کنم به تلاش این همه راهداری و کارکنان حوزه ریلی و هوایی اطمینان داشته باشید.

وی بااشاره به میزان تاب آوری ایران در برابر حوادث گفت: حادثه هر طور که باشد من در مورد حمل و نقل صحبت می کنم. دوستان من یک درس را چه من رای بیاورم و چه نیاورم عرض کنم واین درسی است که من از این حادثه برف تهران گرفتم. عزیزان تمام تهران حمل و نقل اش به حمل و نقل جاده ای وابسته است. وقتی به فرودگاه امام خواستیم برویم، بسته بود و جاده تمیز شده بود اما امکان دسترسی به فرودگاه نبود. در شهر تهران که 550 هزار خودرو وارد تهران می شود و می خواهد خارج شود با یک برف در چه گرفتاری سختی می افتد.

آخوندی به راه حل این مشکل اشاره کرد و گفت: تنها راه حل کلان شهرها راه حل حومه ای است. باید به سمتی برویم که حمل و نقل را به راه آهن برویم. تا اینکه حمل و نقل متکی به جاده است این گرفتاری را داریم. در این مدت چقدر کار برای راه آهن حومه ای انجام شد. اولین کاری که ما کردیم که به برنامه ششم پیشنهاد دادیم که راه آهن حومه تشکیل شود. شما تصویب کردید و به هیات وزیران دادیم.

وی افزود: نکته دوم این بودکه از همین امکانات موجود تهران استفاده کردیم و نمایندگان تهران حضور دارند و همین محورها را اعلام می کنم. تهران – گرمسار خط سوم آن افتتاح شد و خط چهارم در حال افتتاح است.

آخوندی با اشاره به اینکه در رسانه‌ها بحث می‌شود و می‌گویند که چرا استعفا نداده ام گفت: اگر این روند صحیح کار باشد که همه وزرا هر روز باید استعفا دهند.قطعا در یک مشکل مانع رسیدگی باید از میان برود ، بله اگر مانع من هستم باید کنار رفته و استعفا دهم.در حوزه تصادف قطار سانحه در حیطه وظایف راه‌اهن بود و من صبح روز بعد اولین کسی بود که درخواست استعفا دادم اما در این مشکل باید بگوییم که در حیطه عملیات کار وزارت راه و شهرسازی نبود.همان‌طور که استعفای درست پسندیده است استعفای نادرست غلط است این کار عین بی‌صداقتی و کتمان حقیقت است.بدون شک استعفای کاری که در خارج از حیطه وظایف من است دادن علامت غلط و نتیجه‌گیری نادرست در جامعه است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.