حفاری قاچاق سازمان میراث فرهنگی!

حفاری قاچاق سازمان میراث فرهنگی!
شورای فنی،مدیریت پژوهشگاه و میراث بوشهر روی قاچاقچیان حرفه ای را سفید کردند!
چهارشنبه ۸ فروردين ۱۳۹۷
ساعت ۲۳:۲۶
کد مطلب: ۹۳۷۰
Share
اسکان نيوز: نیمه شب 5 فروردین اهالی درودگاه برازجان متوجه شدند که عده ای در محوطه هخامنشی سنگ سیاه در حال فعالیت هستند. آن‌ها گمان کردند که حفاران غیرمجاز به محوطه تاریخی سنگ سیاه هجوم آوردند ولی با کمال تعجب فهمیدند این افراد مشکوک مجوز میراث فرهنگی دارند.

پیگیری‌ها نشان داد، مدیران سازمان میراث فرهنگی کشور باکلنگ زدن بر محوطه ویران سنگ سیاه و با زیر پا گذاشتن تمام قوانین و اخلاقیات، بی اعتنا به " فرهنگ " که کمترین نشانی از آن در این سازمان نیست ، به جست و جو در این محوطه پرداخته اند.

سئوال اینجاست هنگامی که  متولی میراث کشور خود نیمه شب به جست و جو و گنج یابی می‌پردازد، از قاچاقچیان حرفه‌ای  و گنج جویان دیگر چه انتظاری می‌توان داشت؟

سنگ سیاه بوشهر باقی مانده‌های  کاخ هخامنشی است که چهل سال است مورد بی مهری مسئولان واقع شده. پیش از این باستان شناسان به نامی در این محوطه کاوش کرده و سال‌هاست برنامه‌های کاوش مجدد به پژوهشکده داده شده است با این حال دو روز مانده به نوروز مجوزی سئوال برانگیز برای حفاری آن صادر می شود.

محلی‌ها می‌گویند از این اقدام شوکه شدند و برایشان مسله شده چطور کاوشگران قبلی که زنده هستند برای کاوش نیامدند.

دوستداران میراث فرهنگی سال‌ها برای رسیدگی و کاوش کاخ‌های هخامنشی برازجان تلاش کردند اما نه  با شتابزدگی و بی‌برنامگی و بی‌اخلاقی.

سازمان میراث فرهنگی خود متولی فرهنگ و میراث‌دار تاریخ است چطور ممکن است که امروز باید شاهد چنین اتفاقاتی باشیم؟
مرجع: میراث خبر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.