کاشی‌کاری‌های مسجد جامع عباسی اصفهان در وضعیت اورژانسی

کاشی‌کاری‌های مسجد جامع عباسی اصفهان در وضعیت اورژانسی
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: در سال گذشته 10 کارگاه مرمتی در مسجد جامع عباسی فعال بوده است، اما وضعیت همه کاشی‌کاری‌های این بنا اورژانسی است.
يکشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۷
ساعت ۱۵:۴۰
کد مطلب: ۹۸۳۹
Share
اسکان نيوز: فریدون الهیاری در رابطه با فرسودگی مسجد جامع عباسی، اظهار کرد: کاشی‌کاری‌های مسجد جامع عباسی مستهلک شده و استحکام خود را از دست داده است و مرمت فوری آن‌ها در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: زمانی که مسند سازمان میراث فرهنگی اصفهان را در دست گرفتم تنها سه ترک از 16 ترک گنبد این مسجد مرمت شده بود و امروز 14 ترک مرمت شده و انتظار می‌رود در سال جاری داربست‌ها از گنبد این مسجد جمع‌آوری شود.

مدیرکل  میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان افزود: با وجود این‌که در سال گذشته 10 کارگاه مرمتی در این مسجد فعال بوده است، اما همه کاشی‌کاری‌های این بنا در وضعیت اورژانسی قرار دارد.

الهیاری گفت: این گونه آثار ممکن از دارای ترک‌هایی باشند که البته برخی از آن‌ها فعال نباشد اما وضعیت امروز این بنا ناشی از سال‌ها عقب ماندگی و بی‌توجهی است. موضوعات مطرح در پشت این مسجد هم با اقدامات همزمان میراث فرهنگی و شهرداری در حال بر طرف شدن است.
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.