اصلاح ساختار سازمانی در چارچوب و منشور شهری

اصلاح ساختار سازمانی در چارچوب و منشور شهری
موضوع کاهش معاونت‌های شهرداری از موضوع های روز شهرداری و شورای شهر تهران است که نیازمند بررسی پیشینه این بحث و استلزامات حقوقی آن دارد.
يکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۱:۲۳
کد مطلب: ۱۱۰۷۷
Share
اسکان نيوز-محمد کریم آسایش: با انتخاب محمد علی افشانی به سمت شهرداری تهران، بحث تغییر ساختار سازمانی در شهرداری تهران از جمله حذف و ادغام معاونت‌های شهردار مطرح شده است و دلیل آن حجم بالای نیروی مازاد انسانی شهرداری عنوان شده است.

اما هم بحث مازاد نیروی انسانی شهرداری و هم اصلاح ساختار سازمانی شهرداری دارای پیشینه طرح بحث هستند. از جمله ضوابط ملاک عمل در این زمینه، «ضوابط تشکیلاتی شهرداری ها» ابلاغی 20 اردیبهشت 1394 وزارت کشور است، در سال 1392نیز مطالعه ای زیرنظر مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران تحت عنوان «طرح تحول ساختاری مدیریتی شهرداری تهران» در پنج حوزه 1) عمران و حمل و نقل و ترافیک، 2) معماری و شهرسازی، 3) اجتماعی و فرهنگی، 4) خدمات شهری، 5) مالی و اقتصاد شهری و برنامه ریزی و توسعه شهری انجام شد و ابتدا به صورت پایلوت در 5 منطقه شهرداری تهران مورد آزمایش قرار گرفت.

پیش از این هم در راستای مدیریت یکپارچه شهری، مطالعات متعددی از جمله تحت عنوان «امکان سنجی واگذاری وظایف جدید به شهرداری ها» توسط نوید سعیدی رضوانی و غلامرضا کاظمیان انجام شده که بر اساس آن الگوهای تغییر ساختار شهرداری مورد بررسی قرار گرفته بود.

در خصوص اصلاح ساختار سازمانی شهرداری با توجه به ضوابط موجود و مطالعات انجام شده، چهار نکته قابل توجه است. 1) واحدهای غیرضرور بنا بر بررسی مأموریت‌ها و بالابردن بهره وری آنها حذف شوند. حذف واحدهای غیرضرور جایگزین خوبی برای تقلیل مأموریت‌های شهرداری است. برخی اعضای شورا از جمله محمد جواد حق شناس اظهار داشته اند که انتظارات از شهرداری بالاست و باید این انتظارات را کاهش دهیم با حذف واحدهای غیرضرور انتظارات به جای حذف شدن، برآورده می شوند.

2) در چابک سازی از طریق برون سپاری مشروط به تواناسازی جامعه مدنی،بخش خصوصی و تعاونی از اهمیت بالایی برخوردار است. البته منظور از واسپاری، برون سپاری به شیوه خودمانی سازی یا پیمانکاران فاقد صلاحیت یا بدون تعریف پروتکل ها و برنامه های اخلاقی و اجتماعی لازم نیست. 3) چارچوب تشکیلاتی مصوب وجود دارد که بنا بر آن چارچوب پست‌های سازمانی مشخص شده اند. باید ساختار موجود با این چارت منطبق شود. 4) مهم ترین مساله، آن است که بررسی ساختار سازمانی شهرداری ها در کشورهای مختلف دنیا نشان می دهد که ساختارها بنابر مسائل شهر، رویکردها، مکاتب غالب مدیریت و برنامه ریزی شهری در آن شهرها شکل گرفته است. در حقیقت سازماندهی امری فنی نیست، بلکه مقوله ای نگرشی است.

بنابراین برای اصلاح ساختار سازمانی باید تکلیف را چارچوب و منشور شهری تهران به عنوان یک بینش مشخص کرد. منشوری که می تواند و باید مبتنی بر اسنادی چون دستورکار شهری جدید، شهر دلخواه ایرانیان، سند ملی راهبردی احیاء، نوسازی، بهسازی و توانمندسازی بافتهای فرسوده و ناکارآمد شهری و طرح جامع شهر تهران باشد.

با لحاظ این چهار ویژگی است که می توان به نسبت به اصلاح ساختار سازمانی شهرداری اقدام درستی داشت وگرنه هر اقدامی موجب تضعیف سازمان شهرداری در ارائه خدمات خواهد شد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.