نگاه جنسیتی در ارائه خدمات به شهروندان مذموم است

نگاه جنسیتی در ارائه خدمات به شهروندان مذموم است
شهروندان نباید از لحاظ جنسیتی تفاوتی را در خدمت گرفتن از شهر و دستگاه‌های مختلف ببینند و هر دو جنس باید به طور مساوی دیده شوند. یکی از حقوق مهم زنان این است که در فضاهای ورشی و فرهنگی بدون محدودیت بتوانند حضور داشته باشند
يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۰:۵۲
کد مطلب: ۱۱۲۳۱
Share
اسکان نيوز: ناهید خداکرمی، عضو شورای شهر تهران در یادداشتی در روزنامه قانون نوشت: یکی ازمسائل مهمی که هر حاکمیتی وهرسازمانی که با مردم سر و کار دارد به خصوص که آن سازمان منتحب مردم باشد، پاسخ گویی به مطالبات بحق مردم در زندگی اجتماعی است.

الان مردم علاقه دارند در فضاهایی که جذابیت رقابت های ملی ورزشی را برای‌شان چند برابر می کند، به خصوص در سینماها و فضاهای ورزشی و فرهنگی، بتوانند مسابقات ملی را در کنار هم و به طور خانوادگی ببینند و بیشترین لذت را از تلاش فرزندان سرزمین‌شان در افتخار آفرینی برای کشور را ببینند. پاسخگویی مثبت به این خواسته باید حتما انجام شود و شهرداری تهران اکنون تلاش خود را خواهد کرد که خانواده‌ها و جوانانی که دوست دارند در فضاهای عمومی بازی های جام جهانی را ببیند، بتوانند حضور داشته باشند.

یکی از موضوعاتی که می‌تواند در افزایش مشارکت‌های عمومی در بهبود عملکرد مدیریت شهری نقش داشته باشد، این است که ما بتوانیم خواسته های مردم را در ایجاد فضاهایی که در افزایش شادی و نشاط و بالندگی مردم تاثیر دارد ایجاد کنیم و اقدام اخیر شهرداری در ایجاد فضاهایی برای تماشای خانوادگی مسابقات ورزشی می‌تواند نقش خوبی را در توجه به یکی از خواسته های مردم داشته باشد. تهران یک شهر انسان محور است و چنین برنامه هایی می‌تواند در افزایش شادی و نشاط مردم نقش داشته باشد.

البته از بعد انتظامی و امنیتی که برخی نهادها ممکن است نگرانی‌هایی را داشته باشند، باید مورد توجه قرار گیرد و باید پخش مسابقات ملی به نوعی مدیریت شود که با هماهنگی سایر نهادها به بهترین شکل صورت گیرد. یکی از محسنات این اتفاق این است که وقتی افراد ببينند زن و مرد در یک فضای اجتماعی و خانوادگی سالم، بازی های ملی را می بینند و هیچ مشکلی هم وجود نمی آید، ممکن است حتی نگرانی هایی که از حضور زنان در برخی فضاهای عمومی مانند ورزشگاه‌ها وجود دارد نیز برطرف شود.

شهروندان نباید از لحاظ جنسیتی تفاوتی را در خدمت گرفتن از شهر و دستگاه‌های مختلف ببینند و هر دو جنس باید به طور مساوی دیده شوند. یکی از حقوق مهم زنان این است که در فضاهای ورشی و فرهنگی بدون محدودیت بتوانند حضور داشته باشند و این برنامه شهرداری می‌تواند نشان دهند که زنان می‌توانند از حق خود بهره ببرند و مردان نیز باید تلاش کنند تا فضای مناسبی را برای این حضور فراهم کنند.ما همه باید یاد بگیریم در فضای تعاملی و با آرامش و گفت‌وگو به نیازهای یكدیگر توجه کنیم. آن‌ها که فکر می‌کنند باید مردم را کنترل کنند و فضای کنترلی در شهر ایجاد شود ، باید به دیگران و خواسته های‌شان هم گوش بدهند و در خود تغییر ایجاد کنند چرا که امروز نمی‌توان به شیوه های 10 و 20 سال قبل اندیشید و مدیریت کرد. اگر بخواهیم در مدیریت فضاهای فرهنگی و ورزشی مثل قبل عمل کنیم، از مردم عقب می مانیم و باید طور دیگری موضوعات را دید تا بتوان شاهد افزایش مشارکت و نشاط اجتماعی مردم بود.

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.