نظامنامه انتخابات سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان ابلاغ شد

نظامنامه انتخابات سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان ابلاغ شد
مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی نظامنامه انتخابات نظام مهندسی ساختمان را تهیه و به ادارات کل استانی ابلاغ کرد. به طور کلی هدف از تدوین این نظامنامه، یکسان‌سازی فرآیندها، شرح اقدامات و فعالیت‌های لازم در برگزاری انتخاباتی سالم و دقیق با تعیین روش اجرایی همسان برای برگزاری انتخابات در سراسر کشور بر اساس قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، آئین نامه اجرایی آن و شیوه‌نامه‌های ابلاغی این وزارتخانه است.
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷
ساعت ۲۰:۰۲
کد مطلب: ۱۱۳۷۵
Share
به گزارش اسکان نيوز، حامد مظاهریان، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در یادداشتی تاکید کرد: امروزه برگزاری انتخابات، یکی از مهم‌ترین اقدامات در راستا گزینش نمایندگان و مدیرانی شایسته و کاردان با پشتوانه مردمی است و انتخابات هیات مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استان‌ها، مهم‌ترین و اساسی‌ترین نقطه تصمیم‌گیری جمعی مهندسان ساختمان عضو سازمان، در هر دوره این نهاد بزرگ حرفه‌ای با عمری بیش از دو دهه است. به قدرت رسیدن نمایندگان مهندسان در قالب هیات مدیره به سازمان کمک می‌کند تا رسالت خویش را در راستا توسعه و اعتلا مهندسی، قانون گرایی و تأمین حقوق شهروندی به نحو مطلوب به انجام برساند.

با نگاهی به گذشته این نهاد حرفه‌ای می توان دریافت حرکتی که به لطف حضور بزرگان مهندسی کشور آرام آرام نضج می‌گرفت، و می‌رفت تا درختی بالنده شود، با آلوده شدن ساختارهای سازمان به بلیه توزیع کوپن کار و پول و در نتیجه رخنه فساد، متاسفانه این سازمان را از اهداف اعتلائی و حرفه‌ای خویش دور ساخته و به مسیر صنفی و اولویت‌های مالی و اداری سوق داد و همین امر بزرگترین آسیب را به کیان مهندسی و نظام مهندسی کشور وارد کرد که به طور حتم کل جامعه مجبور به پرداخت هزینه‌های آن شدند. این هزینه‌ها با عدم دریافت خدمات مهندسی با کیفیت برای مردمی که به هر عنوان درگیر ساخت‌وساز شهری شده‌اند ملموس است.

باتوجه به برگزاری هشتمین انتخابات هیات رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در سال جاری، برای اصلاح این روند معیوب در کنار تلاش‌های دولت و نهادهای عمومی دیگر، ضروری است تا اشخاص با تجربه، خردمند، مدیر و مدبر پا در میدان گذاشته و خود را در معرض رای مهندسان عضو سازمان قرار دهند تا نه تنها شاهد بالندگی بیش از پیش مهندسی ساختمان کشور در عرصه‌های ملی و بین‌المللی باشیم، بلکه این سازمان‌ها نیز به یکی از معتبرترین نهادهای حرفه‌ای در منطقه تبدیل شوند. لذا برای نیل به این اهداف والا، همگان باید عزم خود را جزم و همت خود را متعالی نمایند تا حسن برگزاری انتخابات هیات مدیره نقطه عطف مهمی در این مسیر به‌شمار رود.

حال برای دست یابی به این امر از سوی معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی نظامنامه انتخابات نظام مهندسی ساختمان تهیه و به ادارات کل استانی ابلاغ شد. به طور کلی هدف از تدوین این نظامنامه، یکسان‌سازی فرآیندها، شرح اقدامات و فعالیت‌های لازم در برگزاری انتخاباتی سالم و دقیق با تعیین روش اجرایی همسان برای برگزاری انتخابات در سراسر کشور بر اساس قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، آئین‌نامه اجرایی آن و شیوه‌نامه‌های ابلاغی وزارت راه و شهرسازی است.

امید دارم همکاران محترم ستادی و استانی با اجرا دقیق شیوه‌نامه تدوین شده و در نظر داشتن مفاد قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، آئین‌نامه اجرایی آن و رعایت کامل بی‌طرفی، به نحوی عمل نمایند که ضمن جلب رضایت جامعه مهندسی کشور، شاهد انتخاباتی پر شور و سالم با مشارکت گسترده مهندسان باشیم.


  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.