قوه قضاییه شمشیر را برای شهردار از رو بست / روایت چند تکان ساده که خبر ساز شد

قوه قضاییه شمشیر را برای شهردار از رو بست / روایت چند تکان ساده که خبر ساز شد
شهردار تهران زمانی که هنوز مسئولیت شهر تهران را نداشت خطاب به قوه قضاییه گفته بود: برای برخورد با این فسادها از دستگاه قضایی اختیارات ویژه می خواهیم که برای مبارزه با فساد به کمک ما بیایند زیرا اگر پرونده بزرگ فسادی مشخص شود رسیدگی به آن طی چندین سال طول خواهد کشید.
يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
ساعت ۲۳:۰۸
کد مطلب: ۹۲۱۹
Share
اسکان نيوز: داستان به همین سادگی شروع شد. چند دختر بچه کوچک به روی صحنه می آیند و در مراسم گل پاشی رقص باله انجام می دهند. شهردار تهران قرار نبوده به این مراسم برسید. اما برنامه کمی با تاخیر شروع می شود واو نیز در سالن حضور دارد. بر اساس فیلمی که منتشر شده است، شهردار تهران در کل این بخش از مراسم در حال بررسی  نامه هایی که به همراه داشته بوده است.

اما قرار بود این مراسم ساده تبدیل به آغاز جنگ شهردار تهران با مخالفانش باشد. مخالفانی که از روز نخست منتظر رفتن او بودند. شهردار تهران در همان ابتدا ابلاغیه صادر می کند که در برگزاری جشن های این چنینی شئونات اسلامی رعایت شود. او گمان می کرد داستان با این ابلاغیه تمام شد. ولی این داستان قرار نبود به زودی ها به نقطه برسد. منتشر کنندگان فیلم خداحافظی نجفی، تازه سکانس اول را فیلمبرداری کرده بودند.

برای همین ابلاغیه نجفی  نتوانست  منتقدان را ساکت یا آرام کند. اما مردمی که شگفت زده در حال خواندن خبر سازی ها بودند و از خود می پرسیدند چرا این هیاهو برای چند تکان توسط دو سه طفل  ایجاد شده از این ابلاغیه دلخور شدند. چند ساعتی بعد دادستان تهران در اطلاعیه از احضار شهردار تهران خبر داد و اعلام کرد: چنین ساختارشکنی‌هایی به نحوی که گزارش شده، ابتذال محسوب می‌شود به ویژه آن که در مراسم رسمی یک ارگان عمومی و با بودجه شهرداری باشد.

کم تر پیش آمده در تریبون نمازه جمعه به اتفاقی در این سطح در شهرداری تهران پرداخته شود. اما در نمازجمعه تهران و مشهد این اتفاق محکوم شد.
احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد گفت: حادثه‌ای که اخیراً در برج میلاد تهران اتفاق افتاد، تصادف نبود. یک برنامه‌ریزی حساب‌شده از سوی دشمن بود. بنده نمی‌خواهم شورای شهر تهران و شهرداری را متهم کنم که آنها برنامه‌ریزی کردند. بلکه می‌گویم این تصادفی نبود که برنامه‌ریزی ها از شهردار دعوت کنند و دقیقاً این برنامه را اجرا کردند. این برنامه دهن‌کجی به حضرت زهرا(س) بود. این برنامه را برگزار کردند و با رقص یک عده نوجوان و دختر جوان نشان دادند که الگوی جامعه حضرت زهرا (س) نیست بلکه سوفیا لورن است.

آیت الله صدیقی امام جمعه تهران هم گفت: مجالسی که در تراز ملت عظیم ما نبوده تشکیل شده است و در تهران گرچه مسئولین عذرخواهی کردند و گفتند در جریان نبودند مواظبت کنند کار را به کسانی ندهند که بعد مجبور به عذرخواهی شوند.

 گفته شد که از دختران کوچک این جشن بازجویی شده و شناسنامه هایشان را کنترل کرده اند.

باز هم دادستان تهران ضمن تکذیب تحقیق از افراد کم سن و سال در پرونده جشنی که در اطلاعیه دادستان مبتذل توصیف شده است خطاب به اعضای شورای شهر گفته شد: از برخی اعضای شورای شهر تهران انتظار می‌رود به جای حمایت از اقدامات ساختارشکنانه در این مراسم، بر عملکرد شهردار تهران بیشتر نظارت کنند.

محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران به اسکان می گوید: مدیریت جدید شهری بدنبال این است که با تمام قوا رابطه اش بهبود پیدا کند. خوشبختانه رابطه دولت و شهرداری بهبود پیدا کرده و جای شکر دارد که رابطه مجلس و شهرداری نیز خوب است. امیدواریم قوه قضائیه نیز همدلی و همراهی خوبی با مدیریت جدید شهری داشته باشد البته این همدلی و همراهی نه به  آن مفهوم که هر چه ما می خواهیم  و هر چه ما می گوییم انجام شود بلکه در موضوعات مختلف رویه یکسانی داشته باشد یعنی اگر در مواردی مانند دستگیری قائم مقام شهردار گذشته، املاک نجومی یا پیگیری سند تغییر و تحول شهرداری نیاز به صبوری است و می گویند مشغول تحقیق هستیم و هنوز چندین ماه از این اتفاق گذشته هنوز نتیجه ای حاصل نشده در خصوص مدیریت فعلی شهری نیز قبل از تحقیقات بیانیه ای صادر نشود زیرا این بیانیه باعث می‌شود قاضی به دلیل فضای ساخته شده اگر به این نتیجه برسد که پرونده خاصی هم نبوده جرأت کند آن را بگوید.

وی ادامه داد: جریانی نیز به این حاشیه ها دامن می زند و انگار تمام گناه‌های دنیا در برج میلاد اتفاق افتاده در حالی که چند طفل گل پاشیده  و برخی حرکاتی هم در حین گل پاشیدن انجام داده اند. این موضوع باید بررسی و تحقیق شود اما اینکه یک جریان سیاسی از این جایگاه استفاده کند مناسب نیست.

حجت نظری نیز در این رابطه به اسکان می گوید: در این رابطه نیست اتفاق ویژه ای در جشن برج میلاد که شائبه برانگیز باشد رخ نداده است و به نظرم اگر این موضوع توسط قوه قضائیه رسیدگی شود نیز به همین نتیجه می رسد که آنقدر این حساسیت در جامعه بوجود آمده موضوع خاصی نبوده است و امیدواریم در همین راستا سایر مسائل شهرداری مانند مواردی که درگزارش تحویل و تحول شهرداری داده شده است رسیدگی شود. البته با شناختی که وجود دارد منافع عمومی شهر و شهروندان همیشه در اولویت این قوه بوده است.

به نظر می رسد حاکمیت مصمم است که شایعه رفتن نجفی را به حقیقت نزدیک کند و اتاق فکر هایی که مدت ها است برای رسیدن به اتفاق تلاش می کنند بیش از گذشته فعال شده اند.

شهردار تهران زمانی که هنوز مسئولیت شهر تهران را نداشت خطاب به قوه قضاییه گفته بود: برای برخورد با این فسادها از دستگاه قضایی اختیارات ویژه می خواهیم که برای مبارزه با فساد به کمک ما بیایند زیرا اگر پرونده بزرگ فسادی مشخص شود رسیدگی به آن طی چندین سال طول خواهد کشید.

حالا او به جای ارسال پرونده های فساد مالی به قوه قضاییه باید برای رقص باله چند کودک به دادگاه برود. مردمی که انتظار دارند سرانجام محکومین املاک نجومی یا قائم مقام بازداشتی شهردار تهران مشخص شود باید همچنان منتظر نتایج تحقیقات بمانند.

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.