سید محمد بهشتی،رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی در گفتگو با اسکان نیوز؛

تهران شهرداری کاملا غیرسیاسی می‌خواهد

تهران شهرداری کاملا غیرسیاسی می‌خواهد
شهرداری یک متخصص آشنا به چالش ها و بحران های شهر تهران می خواهد. عمدتا شهردارانی بر مسند شهرداری تهران تکیه زده اند که روابط سیاست آنها بر تخصص شان غلبه داشته است.
شنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷
ساعت ۱۵:۲۵
کد مطلب: ۱۰۱۵۴
Share
به گزارش اسکان نيوز تهران شهردارانی به خود دیده که شناختی از مسائل تخصصی اداره شهر و حتی تجربه مدیریت شهری را در کارنامه خود نداشتند. اما به دلیل تعلقات سیاسی اعضای شورای شهر تهران در دوره های گذشته بر این مسند نشسته اند.

البته بودند شهردارانی که شهرداری را سکوی پرتاب به سمت ریاست جمهوری و پاستور می دانستند و از شهرداری برای مقاصد سیاسی یا تقابل های سیاسی استفاه کردند. در این میان مناسبات اصولگرایی و اصلاح طلبی برای شهرداری مشکلاتی به وجود آورد که تا تقابل با دولت یا سایر نهادهای قدرت، تحمیل سلایق سیاسی بر امور اجتماعی و فرهنگی و انتصاب مدیرانی سیاسی و فاقد صلاحیت های تخصصی هم پیش رفت.

سید محمد بهشتی شیرازی رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی در گفتگو با اسکان نيوز، با تاکید بر پرهیز شهردار از سیاست زدگی و تکنوکرات بودن، گفت: ویژگی ضروری و مهم انتخاب شهردار تخصص است.

او گفت: اعضای شورای شهر باید متخصصی آشنا به شهر تهران را انتخاب کنند. کسی که شهر تهران و معضلاتش را می شناسد و با تجربه ای که در گذشته داشته بتواند به تدریج این مشکلات را حل کند.

گفتنی است؛ از فردا به مدت دو روز (یکشنبه و دوشنبه) 7گزینه تصدی گری شهرداری در مقابل اعضای شورای شهر تهران و اصحاب رسانه برنامه های خود را ارائه خواهند کرد و روز سه شنبه 2گزینه نهایی مشخص خواهد شد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.