واگذاری املاک شهرداری به عدد ۱۰۰۰ رسید

واگذاری املاک شهرداری به عدد ۱۰۰۰ رسید
معاون اجرایی شورای شهر تهران گفت: املاکی که در گزارش نجفی آمده بود از 670فقره بیشتر است. آخرین گزارشی که از املاک دریافت کردم تعداد این املاک به 1000نزدیک می شود.
دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷
ساعت ۱۴:۱۷
کد مطلب: ۱۰۴۴۸
Share
به گزارش اسکان نيوز به نظر می رسد هنوز لیست املاک نجومی بسته نشده و هر روز یک ردیف به آن اضافه می شود، این ساختمان ها و املاک در دوره شهری گذشته بدون هیچ عایدی در اختیار افراد و سازمان های خاص قرار گرفته است، بعضی از این املاک با آن که واگذار نشده اما بدون هیچ قراردادی در اختیار افراد قرار گرفته تا از آن استفاده کنند.

هیچ سند و ردی هم از این املاک وجود ندارد و مدیریت شهری جدید باید این املاک را کشف و از دست افراد خاص خارج کند، از سوی دیگر در مدیریت شهری جدید هم زمزمه هایی مبنی بر تهاتر شهرداری با پیمانکاران به گوش می رسد.

محمود میرلوحی در گفتگو با اسکان نيوز با اشاره به این که از آقای حسینی مکارم خواهش کردم فهرست پیمانکاران و نحوه تهاتر با آنها را گزارش کنند، افزود: درآمد 5000میلیارد تومانی اتفاق بسیار مهمی است. قرار بود در مدیریت شهری گذشته دو مجموعه شهر آفتاب و شهروند واگذار شود، ولی ما این روند را متوقف کردیم. باید منابع جدیدی کسب کنیم البته اوضاع اقتصاد و مسکن در تهران مشخص است بنابراین مجبوریم با تهاتر بدهی ها را پرداخت کنیم.

وی با بیان این که شهرداری 750ساختمان اداری پراکنده ای دارد، تاکید کرد: ساختمان هایی که در گزارش آقای نجفی آمده بود از 670فقره بیشتر است. آخرین گزارشی که از املاک دریافت کردم این است که تعداد این املاک به 1000نزدیک می شود.

در این 1000واحد از یک واحد زیرپله که شهرداری به عنوان سهم خود در عوارض وجود دارد تا 6واحد ساختمانی که در اختیار آقایی بوده است. البته یک ساختمان دیگر در محله هروی هم در اختیار همین آقا بوده است. علی ایحال در حال پس گرفتن این املاک هستیم و طبیعی است ریزدانه های آن را تهاتر می کنیم.

به گفته میرلوحی؛ با اشاره به این که یک لایحه ای را خواستیم تا تمام قراردادهای شهری از مناقصه تا آخرین مرحله امضا روی سایت قرار گیرد. در حال حاضر 15هزار قرارداد روی سامانه شفافیت شهرداری قرار دارد و بنا داریم املاک را هم روی سامانه بارگذاری کنیم.

میرلوحی با بیان این که اتفاقا سوال اینجاست که چرا تاکنون این تهاترها صورت نگرفته است؟ تاکید کرد: طلبکاران شهرداری از سال 93 مرتب اعتراض می کنند. شهرداری این ساختمان ها را داشته ولی در اختیار افرادی قرار گرفته که نباید املاک در اختیارشان باشد. ساختمان های کوچک و ریزی که هزینه دارد، حاتم بخشی شده است. اشکالی ندارد دارایی های غیرفعال (که ارزش افزوده ای ندارند) را به جای این که در اختیار افرادی قرار دهیم بفروشیم و یا به طلبکاران بدهیم.

معاون اجرایی شورای شهر تهران با اشاره به تامین 6000میلیارد تومان گفت: از آقای مکارم خواستیم که منبع تامین این پول را اعلام کند. از این به بعد هم فروش ها به طریق مزایده انجام و در سامانه شفافیت شهرداری بارگذاری می شود تا همه مردم از جزئیات آن باخبر شوند. امیدواریم خودمان را از ریزدانه هایی فقط هزینه دارد رها کنیم. در حقیقت باید به جای استفاده افراد خاص از این ریزدانه ها، بدهی های شهرداری پرداخت شود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.