عضو شورای شهر تهران گفت:

تغییر بودجه شهرداری الزامی به نظر می رسد

تغییر بودجه شهرداری الزامی به نظر می رسد
عضو شورای شهر تهران گفت: نظام بودجه ریزی شهرداری باید به نظام بودجه ریزی عملیاتی تغییر کند و به سوی افزایش درآمدهای پایدار و کاهش هزینه ها حرکت کند. شهرداری باید علاوه بر کمیته درآمد، کمیته کاهش هزینه ها را تشکیل دهد تا هزینه ها 2 تا 3 برابری نباشند.
سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷
ساعت ۱۶:۱۰
کد مطلب: ۱۰۵۱۵
Share
به گزارش اسکان نيوز مجید فراهانی افزود: تهران در زمینه شهرهای جهانی از 128 شهر دنیا در جایگاه 97 و در حوزه نوآوری از 500 شهر در جایگاه 423 ایستاده است. برنامه افشانی، شهردار منتخب تهران زیست پذیری است و تهران در میان 160 شهر در رتبه 127 و در میان 181 شهرهای پویا، در رتبه 161 قرار دارد. این جایگاه ها و رتبه های شهر تهران گویای وضعیت نامناسب پایتخت است.

به گفته وی؛ انتظار داریم شهردار تهران به اجرای برنامه ای که ارائه کرده متعهد باشد و برنامه سوم شهری در آن منعکس شود.

فراهانی با توجه به شعار شهردار مبنی بر «شهر زیست پذیر، شهروند مشارکت پذیر» افزود: بدون مشارکت شهروندان نمی­توان مسایل شهر را حل کرد. در نتیجه شهرداری باید به سمت تبدیل تصدی­گری به حکمروایی شهری، واگذاری کارها به نخبگان و بخش خصوصی و شهروندان حرکت کند. در این راستا شهردار با الگوگیری از تجربه موفق ابوالحسن ابتهاج در سازمان برنامه (که لقب پدر برنامه ریزی ایران را دارد) نخبگان را برای تدوین برنامه ها فراخواند و تجارب موفق دنیا بهره گیرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر، با یادآوری شعارهای شورای پنجم مبنی بر شفافیت و مبارزه با فساد، تاکید کرد: نظام بودجه ریزی شهرداری باید به نظام بودجه ریزی عملیاتی تغییر کند و به سوی افزایش درآمدهای پایدار و کاهش هزینه ها حرکت کند. شهرداری باید علاوه بر کمیته درآمد، کمیته کاهش هزینه ها را تشکیل دهد تا هزینه ها 2 تا 3 برابری نباشد.

فراهانی در پایان بر اهمیت جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی تأکید کرده و گفت: نمی توان شهر را با اتکا به منابع شهرداری و در شرایطی که سرمایه گذاری خارجی تقریبا صفر است، اداره نمود.
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.