رییس آموزش و پروش فسا خبر داد:

قیچی کردن موی 9 دانش آموز، معلم را به دادگاه تخلفات اداری کشاند

قیچی کردن موی 9 دانش آموز، معلم را به دادگاه تخلفات اداری کشاند
پس از انتشار گزارش قیچی شدن موی دخترک آبادانی توسط معلم پرورشی مدرسه به بهانه جلوگیری از تحریک ناظم مرد مدرسه! و بازتاب گسترده آن در رسانه ها و ابهام در اینکه با فرد خاطی که به روح و روان آن دانش آموز تعرض کرده، چه برخوردی صورت گرفته است
چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷
ساعت ۱۵:۰۳
کد مطلب: ۱۰۵۴۹
Share
به گزارش اسکان نيوز پس انتشار گزارش فوق، روز سه شنبه گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه اوایل اردیبهشت ماه این اتفاق پیش از اتفاق مدرسه آبادان، در شهر فسا از توابع استان فارس برای 9 دانش آموزان دیگر یک کلاس رقم خورده و قیچی کننده این بار معلم خود آن بچه ها بوده است.

معلمی که به گفته خودش برای اینکه موی بلند دانش آموزانش مانع دید دیگر شاگردان شده و با این تاکید که چند بار به آنها گفته کوتاه کنید،اما آنها توجهی نکردند، خودسر و به دور از رعایت انسانیت و توجه به حقوق کودک و روح و روان آن بچه ها قیچی به دست گرفته موی دانه به دانه دخترکان کوچک را چیده است.

در حالی که معلم می توانست بدون هشدار به دانش آموزان، از والدین آنها خیلی جدی بخواهد موی دانش آموز خود را نه به بهانه واهی شاگردان تخته را نمی‌بینند، بلکه به دلیل رعایت بهداشت و مسائل مختلف، مرتب و کوتاه کنند. هیچ چالشی هم این میان اتفاق نمیفتاد، روان بچه ای هم آسیب نمی دید از این قیچی شدن و تعرض به حریم و تحقیرشدنشان.قطعا با معلمی  که بی محابا و بدون آرامش، خودسر در خصوص امانت های مردم اقدام کرده است، باید برخورد جدی صورت بگیرد.

در زمینه وقوع این اتفاق و علل شکل گیری آن و وضعیت معلم،"مسلم امین نژاد"،رئیس آموزش و پرورش فسا در گفتگو با "اسکان نيوز"می گوید: معلم همین حالا در دادگاه تخلفات اداری پاسخگوست و آنان باید رای خود را در خصوص عملکرد معلم اعلام کنند.او ادامه می دهد:برخی از خانواده ها از او شکایت کرده اند و شکایت هایشان هم در جریان است و این طور نیست که کسی خانواده ها را مجبور به پس گرفتن شکایت خود کرده باشد.

امین نژاد در پاسخ به اینکه به چه دلیل معلم این کار را کرده است و آیا نمی توانست به خانواده ها اطلاع دهد تا اینکه خودش اقدام خشونت باری انجام دهد، عنوان می کند: روش های بهتر و متفاوت تر ی را معلم می توانسته در مورد موی بلند دانش آموزان در پیش گیرد. از خانواده ها بخواهد یا آنها را به آرایشگاه بفرستد، اما با قیچی در دست گرفتن بدترین روش را متاسفانه انتخاب کرد.

وی در پاسخ به اینکه آیا برخورد با معلم منوط به نظر دادگاه تخلفات اداری است یا آموزش و پرورش منطقه در این خصوص تصمیم می گیرد، می گوید: معلم از دو ناحیه مورد قضاوت و تصمیم گیری در خصوص روند فعالیتش قرار می گیرد. یکی از ناحیه اداری و تخلفات مربوط به آن. یکی هم شکایت شخصی خانواده ها که قوه قضاییه پیگیر آن است و بر اساس آرای این دو در خصوص ادامه حضور معلم در مدرسه تصمیم گیری می شود.

او خاطر نشان می کند:ظرف دو سه روز آینده نتیجه رای دادگاه تخلفات اداری مشخص می شود. همچنین اذعان کرد که ممکن است فعالیت معلم به حالت تعلیق در بیاید.

امین نژاد در پاسخ به اینکه وضعیت روحی کودکان چطور است، می گوید: حال روحی دانش آموزان خوب است. ما خودمان از این وضعیت پیش آمده ناراحت بودیم. دلجویی از دانش آموزان و حضور روان شماس برای آنها صورت گرفته است و در خصوص وضعیت و احوال دانش آموزان مشکلی وجود ندارد.

در گزارش تابناک عنوان شده بود این اتفاق اوایل اردیبهشت رخ داده و رئیس آموزش و پرورش فسا اجازه اطلاع رسانی در این خصوص را به رسانه ها نداده است.

امین نژاد در پاسخ به " اسکان نيوز" تاکید می کند: راستی آزمایی این مسئله و تشکیل پرونده در روند اداری و تخلفات، به لحاظ زمانی طولانی شد. وظیفه من این است که حفظ آبرو کنم، وظیفه ام این نیست رسانه را خبر کنم بیاید این اتفاق را رسانه ای کنید.

او در پاسخ به اینکه شما اجازه اطلاع رسانی را ندادید نه اینکه بخواهید رسانه ها را خبر کنید، موضوع را کاملا تکذیب کرده و عنوان می کند: من چنین محدودیتی ایجاد نکردم. گاهی اوقات اتفاقاتی میفتد که رسانه ها زود از ان آگاه می شوند، گاهی اوقات هم دیرتر.

نکته آخر اینکه این آخرین رفتار و برخورد غیر حرفه ای و خشن و نامناسب یک معلم یا مسئولان مدرسه با دانش آموزان نیست و نخواهد بود. مدتهاست عنوان می شود آیا وزارت آموزش و پرورش هنگام به کارگیری معلمان حق التدریسی یا استخدام آموزگاران از آنها تست سلامت روانی می گیرد؟ اما پاسخ شفافی برای این فرآیند مهم داده نمی شود. امین نژاد در این خصوص نظر مثبتی دارد و می گوید: زمانی که خودمان برای تربیت معلم قرار بود استخدام شویم، تست های روان شناسی از ما می گرفتند، اماروند فعلی را نمی دانم.

اما بله باید از معلمان پیش از استخدام تست های سلامت روانی گرفته شود که این مسئله دست آموزش و پرورش مناطق نیست و خود وزارت خانه باید این اقدامات را جهت جلوگیری از بروز این گونه رفتارها که برآیندهای ناخوشایندی دارند، انجام دهد.
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.