۴ دلیل گرانی مسکن از زبان رئیس اتحادیه املاک؛ فقط خریداران واقعی مسکن بخرند

۴ دلیل گرانی مسکن از زبان رئیس اتحادیه املاک؛ فقط خریداران واقعی مسکن بخرند
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: ۴ مولفه ارز، سکه، طلا و بورس در قیمت مسکن تاثیرگذار است و تنها نیازمندان واقعی اقدام به خرید کنند.
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۴:۳۲
کد مطلب: ۱۰۸۵۵
Share
اسکان نيوز: مصطفی قلی خسروی گفت: اگر قیمت مسکن افزایش یابد توان مردم پایین می آید و‌ بازار مسکن کساد می شود.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه زمانی که کالایی گران می شود مردم خرید می کنند ادامه داد: کسانی که نیازمند مسکن هستند خرید کنند و برای سرمایه گذاری وارد بازار نشوند چون بازار قابل پیش بینی نیست.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران افزود: مولفه های چون ارز، بورس و سکه در بازار مسکن اثر گذار است و تمام تلاش مشاوران املاک بر افزایش نیافتن قیمت مسکن است.

خسروی تاکید کرد: هر ساله قیمت مسکن نسبت به تورم افزایش می یابد و اگر بیش از حد قیمت بالا برود باعث کسادی بازار اشتغال می شود.

وی ادامه داد: برای اینکه قیمت اجاره بها افزایش بیش از حد نداشته باشد باید عرضه و تقاضا را در حد تعادل نگه داریم ولی به دلیل افزایش مهاجرتها وازدواج ها این تعادل برقرار نشده است .

وی بیان کرد: هر کشوری برای کنترل بازار مسکن و اجاره اقدام به ساخت مسکن و اجاره دادن به خانه اولی ها می کند و‌ ما هم باید برنامه ای داشته باشیم.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران ادامه داد: مردم باید در زمان عقد قرار داد حواسشان را جمع کنند و هیچ مشاور املاکی بعد از عقد قرارداد حق نگه داشتن قرارداد را ندارد و باید قرارداد دست خریدار و فروشنده باشد.

وی افزود: باتوجه به اینکه نزدیک زمان نقل و انتقالات هستیم افرادی که از سایتها اقدام به خرید و یا اجاره ملک می کنند باید حواسشان را جمع کنند و حتما از مشاوران املاک مشاوره بخواهند.

وی افزود: در اردیبهشت 96 کل قراردادها در کشور 114 هزار و 469 و‌ تعداد مبایعه نامه 65 هزارو 991و اجاره نامه 55 هزارو 904 بود که در مدت مشابه امسال یعنی اردیبهشت 97 تعداد کل قراردادها در کشور 130 هزار و 278 ، مبایعه نامه 75 هزار و 945و اجاره نامه 52 هزار و 864 بود که قرارداد کل 14 دهم درصد و مبایعه نامه 33 درصد و اجاره 5 دهم درصد نسبت به مدت مشابه رشد داشته است.

وی بیان کرد: تعداد کل قرارداد در تهران در اردیبهشت 96 برابر 38 هزارو 260،مبایعه نامه 19 هزار و 985و اجاره 17 هزارو 901 بود که در مدت مشابه امسال در شهر تهران کل قراردادها 38 هزارو752، مبایعه نامه21 هزار و 412 و اجاره نامه 17 هزار و 19 عدد رسید.
مرجع: تسنیم

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کل نظرات : ۱
منتشر شده : ۱
در صف انتظار : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
 
 
سلام. کدام کشور دنیا "مالیات" برای املاک و مستغلات وجود ندارد !؟ تنها در کشور ما چنین مالیاتی وجود ندارد!! چرا باید فردی پانزده سال پیش مثلا ملکی به ارزش صد میلیون تومن خریده امروز به ۱۵ برابر آن یعنی یک و نیم میلیارد بفروشد و ریالی "مالیات" ندهد !؟ (میتوان قیمت آپارتمان در سال ۸۲ را با قیمت ۹۷ مقایسه کرد). که این مالیاتها باعث عدم گرانی مسکن و خرید آن برای اکثریت توده های کم درآمد و فرد دست جامعه ممکن شود !؟ و درآمدی پایدار برای شهرداریها شود !؟ چرا مجلس چنین قانونی را تصویت نکرده و نمیکند !؟ چون حضرات قانون گذاران و صاحبان نفوذ پر قدرت در حاکمیت و بانکهای متعلق به آنان در مسکن سرمایه گذاری کرده اند و هرگز حاضر به پرداخت مالیات نمیشوند!! اکنون ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی در کشور وجود دارد. با اینکه نیازمندان مسکن قدرت خرید آنها را ندارند ولی چرا باید قیمت آنها حتی بیش از نرخ تورم بالا برود !؟ چون آن حضرات و بانکها صاحب اکثریت آنها هستند و اجازه شکستن قیمتها را نمیدهند!! آیا این ۲/۵ میلیون واحد مسکونی تا ابد خالی خواهند ماند !؟ بدون دگرگونی بنیادین در اقتصاد و رویکرد توسعه عدالت محور در این بن بست اقتصادی و ..‌. خواهیم ماند. ولی خطرات جدی برای امنیت و تمامیت ارضی کشور و ... وجود دارد