درخواست"شبکه سازمان های مردم نهاد" در نامه ای خطاب به شهرداری:

ساختمان سازی بی مجوز در "پارک شادی" بابل را متوقف کنید

ساختمان سازی بی مجوز در "پارک شادی" بابل را متوقف کنید
کار گروه محیط زیست "شبکه سازمان های مردم نهاد شهرستان بابل" با ارسال نامه ای خطاب به شهرداری بابل از آنها خواسته است که عملیات اجرایی ساختمان چند طبقه ای که در عرصه فضای سبز "پارک شادی" بدون مجوز ومصوبه شورا و در حال ساخت است را متوقف کند.
دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۶:۰۰
کد مطلب: ۱۰۹۳۱
Share
 به گزارش اسکان نيوز در این نامه با تاکید به اینکه مطابق با ضوابط طراحی فضای سبز شهری که توسطِ سازمانِ برنامه و بودجه تعیین شده به این موضوع صراحتا اشاره شده که 95درصد عرصه، پارک هایی با مساحت حدود 5 هزار مترمربع باید به فضای سبز اختصاص یابد آمده است که پارک شادی بابل، تنها محل استراحت، سرگرمی و فراغتِ انبوهی از چهار نسل این منطقه متراکم و آپارتمان نشین در شعاعی گسترده است که هر یک از افراد گروه های فوق در طی روز، ساعاتی را برای آرامش یافتن به آنجا پناه می برند.

آنها همچنین در این نامه عنوان کرده اند که تاکنون اعتراضات خود را با امضای طومارها و مراجعه به شهرداری، فرمانداری، شورای شهر و نمایندگان مجلس به گوش مسئولانِ شهرستان بابل رسانده اند و اکنون درخواست رسیدگی قطعی به این موضوع را دارند.
 
متن کامل این نامه به شرح زیر است:

شهرداری محترم شهرستان بابل

با احترام
بنابر گزارش هایِ رسیده، اخیرا شهرداری بابل در عرصه فضای سبز محدود "پارک شادی" واقع در خیابان شریعتی این شهر، شروع به احداث ساختمانی چند طبقه کرده است و بر اساس مشاهدات، تاکنون فونداسیونِ آن نیز به صورتی عجولانه و ضربتی در حالِ اجرا است؛ علاوه بر اینکه این عملیات غیرقانونی، بدون اخذ هرگونه مجوز و مصوبه ای از شورای شهر، در حال انجام است.
 
با عنایت به اینکه شهرستان بابل با تراکم جمعیت نسبتا بالا، از کمترین فضای سبز شهری برخوردار است پرسش اینجاست که چه کسانی و چگونه و با چه انگیزه ای اینگونه حقوقِ شهروندی را در برخورداری از فضایِ سبزِ شهری نادیده انگاشته و این حداقل ها را هم از مردم شهر دریغ می دارند؟!
لازم به یادآوری است مطابق با ضوابط طراحی فضای سبز شهری که توسطِ سازمانِ برنامه و بودجه تعیین شده و در صفحه 68 بولتن شماره 203 این سازمان منتشر شده است به این موضوع صراحتا اشاره شده که 95درصد عرصه، پارک هایی با مساحت حدود 5 هزار مترمربع باید به فضای سبز اختصاص یابد.

از سوی دیگر، این پارک تنها محل استراحت، سرگرمی و فراغتِ انبوهی از چهار نسل کودکان، جوانان، میانسالان و کهنسالانِ این منطقه متراکم و آپارتمان نشین در شعاعی گسترده است که هر یک از افراد گروه هایِ فوق در طیِ روز، ساعاتی را برایِ آرامش یافتن به آنجا پناه می برند.

محدود ساختنِ فضایِ اندک این پارک و اقدام به ساخت وساز در این عرصه، سخت باعثِ نگرانی و تشویشِ اذهانِ مردمِ محل، کسبه خیابان وکوچه های اطراف و گروه وسیعی از مردمی که به اشکالِ گوناگون از این پارک بهره می بردند شده است.

آنها تاکنون اعتراضات خود را با امضای طومارها و مراجعه به شهرداری، فرمانداری، شورای شهر و نمایندگان مجلس به گوش مسئولانِ شهرستان بابل رسانده اند.
 
کارگروه محیط زیست "شبکه سازمان های مردم نهاد شهرستان بابل" نیز همسو و همصدا با مردمی که اینگونه به صورتی غیرقانونی، حقوق شهروندیِ شان نادیده انگاشته می شود، اعتراض شدید خود را نسبت به محدود شدن فضای سبز شهری آنهم از سوی شهرداری بابل در "پارک شادی" اعلام می دارد و از بین بردنِ فضای سبز با هر بهانه و منظوری را خطِ قرمز خود برشمرده و پیگیرانه در جهت احقاقِ حقوق مردم از مجاری قانونی با پشتیبانیِ افکارِ عمومی و رسانه ها و تمامیِ شیوه هایِ اعتراضِ مدنی تا محوِ کاملِ آثارِ این تجاوزِ اشکار و احیای فضای سبز واقعی با نظرِ کارشناسان صدیق و شریف به تلاش خود ادامه می دهد.
 
گیرندگان :
 
- استانداری مازندران
- نماینده مجلس اقای نیاز اذری
- نماینده مجلس اقای دکتر نجفی
- فرمانداری بابل
- امام جمعه بابل
- دادستانی بابل
- رئیس شورای شهر بابل
-- اداره محیط زیست بابل
- اداره منابع طبیعی بابل
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.