عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح کرد؛

انتقاد از بی تفاوتی برخی نسبت به تصویب لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان/فقط شاهد آزار و اذیت مردم هستیم

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: ما هر بار در مجلس می‌شنویم که لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان در مراحل پایانی است، اما متاسفانه تاکنون هیچ نتیجه‌ای نداشته است.
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۲:۵۶
کد مطلب: ۱۱۰۱۸
Share
اسکان نيوز: سهیلا جلودارزاده، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در خصوص سرانجام لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان گفت: من متوجه نمی‌شوم، چرا این‌گونه مسائل که با شرافت، حیثیت و زندگی یک ملت سر و کار دارد، مثل خشونت علیه زنان یا کودک آزاری تا این اندازه باید به تعویق بیفتد؟

وی ادامه داد: در حال حاضر دو دوره از تصویب این لایحه گذشته و هنوز تلاش‌های دولت برای تحقق این لایحه به سرانجام نرسیده است و هنوز در پیچ و تاب مسیرهای دولت و مجلس دست‌ به دست می‌شود.

جلودارزاده با اشاره به بی‌تفاوتی برخی مسئولان درباره این امر توضیح داد: این مساله برای من تعجب برانگیز است، زیرا گاه احساس می‌شود در مجلس کسی کاری نمی‌کند و همه کسانی که مسئولیتی در قبال کارهای مختلف مثل فرهنگ، اشتغال مردم و حیثیت آنان و... دارند، این وظیفه را ساده می‌گیرند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: امروز باید این امر جدی‌تر گرفته شود. البته این مسائل به کمیسیون قضایی ارجاع داده می‌شود و هنوز به کمیسیون اجتماعی نرسیده و ما فقط شاهد آزار و اذیت مردم در این زمینه هستیم، زیرا بسیاری از این موارد بار مالی دارند و نمی‌تواند به صورت طرح در مجلس تنظیم شود.

جلودارزاده در پایان اظهار داشت:‌ هر بار که این لایحه مطرح می‌شود ما فقط می‌شنویم که مراحل پایانی را طی می‌کند یا تقدیم شده و از این دست کلمات ولی تا به الان هیچ نتیجه‌ای دربرنداشته است.
مرجع: ایلنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.