در دیدار هاشمی با سفیر آلمان مطرح شد؛

در زمینه فناوری و تجربه تهران را حمایت کنیم

میشاییل کلور برشتولد، سفیر جمهوری فدرال آلمان در تهران در دیدارش با محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای شهر تهران با استقبال از همکاری با تهران در زمینه های مختلف گفت: من تصور می کنم در مجموع فرصت های همکاری زیادی با تهران وجود داشته باشد و ما کاملا آماده ایم تا در زمینه فناوری و تجربه شهر تهران را حمایت کنیم.
شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۳:۳۰
کد مطلب: ۱۱۰۴۳
Share
به گزارش اسکان نيوز میشاییل کلور برشتولد سفیر جمهوری فدرال آلمکان با محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران دیدار و گفت و گو کرد. استفاده از ظرفیت های تهران برای همکاری هر چه بیشتر و حضور سرمایه گذاران آلمانی و استفاده از فناوری و تجربه آلمانی ها برای پیشبرد اهداف مدیریت شهری تهران محورهای مذاکره در این دیدار بود.

سفیر آلمان در این دیدار و خطاب به محسن هاشمی گفت: من خوشحالم که شخصا با شخص شما دیدار می کنم و آشنا می شوم. من بازدید از کرمان داشتم و در این بین  نیز از رفسنجان به صورت گذری بازدید کردم و علاقه داشتم شما را در آن جا دیدار کنم ولی به هر روی این فرصت در محل شورای شهر تهران مهیا شد که جای خوشحالی دارد.

برشتولد در ادامه افزود: روابط ایران و آلمان همواره خوب بوده  و آلمان شریک مهمی برای ایران در برجام بوده و است. ما خیلی خوشحالیم که توانستیم در موضوع برجام نقش متعارف سازی و متعادل سازی را ایفا کنیم هر چند آلمان کشور هسته ای نیست. صدر اعظم و وزیر امور خارجه آلمان بار ها اعلام داشتند که ما از ایران در برجام  حمایت خواهیم کرد و از تصمیم ایران مبنی بر اینکه  عاقلانه از برجام خارج نشده اند نیز حمایت می کنیم.

سفیر آلمان اظهار داشت: من تصور می کنم در مجموع فرصت های همکاری زیادی با تهران وجود داشته باشد. در زمینه محیط زیست و آب و فاضلاب می توان این همکاری ها را در سطح مطلوبی داشته باشیم به ویژه آنکه ما موسسه همکاری های بین الماللی در زمینه آب و فاضلاب داریم و امیدواریم بتوانیم در این زمینه همکاری ها را تعمیق ببخشیم. همچنین در زمینه معماری نیز ما ارتباط خوبی با دفاتر و مشاوران معماری در آلمان (GMP) داریم که می توان از این ظرفیت نیز در جهت تحکیم ارتباط با تهران عمل کنیم همچنانکه در طراحی مرکز نمایشگاهی شهر آفتاب مشاوره داشتند و همچنین طرحی در خصوص پادگان قلعه مرغی در دست تهیه دارند.

برشتولد گفت: اروپا تلاش دارد خروج امریکا از برجام را جبران کند البته باید در نظر داشت که ایران انتظارات بالایی دارد. من اینجا با واژه تعارف آشنا شدم و امیدوارم در این بین بتوانیم به نقطه ای مشترک برسیم. من وقتی این شرایط را می بینم به یاد آیت الله هاشمی در زمان ریاست جمهوری ایشان می افتم، ایشان تلاش داشتند که ایران همواره با اروپا روابط خوبی برقرار کند گرچه برخی آرمان های ایشان آنچنان که باید پیاده سازی نشد.

سفیر آلمان خاطر نشان ساخت: ما در زمینه فناوری و تجربه کاملا آمادگی داریم شهر تهران را حمایت کنیم . در زمینه محیط زیست و آب و فاضلاب شرکت GIZ که در سراسر جهان فعالیت دارند می تواند همکاری کند.

محسن هاشمی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز گفت: مدیریت شهری تهران بستر های مناسبی در زمینه های گردشگری، حمل و نقل، معماری شهری، پسماند، هوشمند سازی شهری و بافت فرسوده برای همکاری با کشور آلمان دارد و امیدواریم در این زمینه ها همکاری مفید و موثری شکل گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: ایران نیز در برجام به دقت عمل کرده و هیچ اقدام خلاف تفاهم نامه را انجام نداده است، گرچه خروج امریکا از برجام تخلف و به نوعی دغل کاری بود و امیدوارم آلمان و اتحادیه اروپا این امر را جبران کنند.

هاشمی اضافه کرد:  از این فرصت استفاده می کنم و به گردشگری تهران می پردازم؛ تهران نیز اماکن دیدنی فراوان دارد و این امر ظرفیت های مناسبی در امر هتل داری ایجاد می کند. این پتانسیل وجود دارد که سرمایه گزاران ایرانی و آلمانی بتوانند مشترکا در امر هتل داری فعالیت کنند و نسبت به ایجاد برندینگ هتل اقدام کنند تا زمینه حضور هر چه بیشتر گردشگران اروپایی به تهران فراهم شود.

وی با اشاره به مدیریت پسماند تاکید کرد: ماموریت های بخش پسماند و زباله برای تهران در نظر گرفته شده که با توجه به تولید روزانه 9 هزار تن زباله از تهران برنامه تولید انرژی از این حجم زباله را در دستور کار داریم . لذا نیاز به تجهیزات جدا سازی زباله و زباله سوزی و تولید برق می تواند زمینه مناسب همکاری باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به حضور مشاوران آلمانی در طراحی مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب و پادگان قلعه مرغی گفت: همکاری مشاوران شما در شهر آفتاب و قلعه مرغی موثر بوده و ما می خواهیم در زمینه بافت فرسوده نیز از این پتانسیل استفاده کنیم و این بافت ها را باز آفرینی کنیم. تهران دارای 4 هزار هکتار بافت فرسوده است و این امر نیز می تواند زمینه همکاری دو طرف باشد. در زمینه تولید انرژی خورشیدی و باد که شرکت های آلمانی فعالیت هایی در سطح کشور داشتند نیز می تواند همکاری کرد تا این زمینه فعالیت به تهران کشیده شود.

محسن هاشمی تاکید کرد:  آلمان هیچ گاه سیاست های استعماری در قبال ایران  نداشته و رابطه آلمان با ایران همواره برابر بوده است. ما در همه زمینه ها می توانیم همکاری داشته باشیم و اگر گشایش فاینانس ها اتفاق بیافتد با توجه به جمعیت 500 میلیونی منطقه ای که ایران در آن واقع شده، ایران می تواند نقش ویژه ای در همکاری اقتصادی آلمان با منطقه ایفا کند. این در حالی است که ایران و آلمان همواره در قبال سیاست های صلح طلبانه یک هدف را دنبال کرده اند.

هاشمی افزود: من این را می دانم که شما در یمن و فلسطین بوده اید و لذا موضع ایران در قبال جنایت های صورت گرفته در یمن را تایید می کنید. شما حتما می دانید که انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس کار اشتباهی بوده و سبب افزایش تنش ها منطقه شده است .

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.