تهیه گزارش از میزان ایمنی فضاهای عمومی و بوستان های پایتخت

رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران برضرورت ارائه گزارش درباره میزان ایمنی فضاهای عمومی و تجهیزات آن از جمله پارک‌ها و بوستان‌های پایتخت تاکید کرد .
يکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷
ساعت ۰۹:۲۹
کد مطلب: ۱۱۰۶۸
Share
اسکان نيوز: زهرا صدراعظم نوری، رییس کمیسیون سلامت،محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در جلسه کمیته ایمنی و مدیریت بحران با اشاره به حادثه پیش‎‌آمده برای بچه سه ساله در پارک خیابان نبرد گفت: ایمنی مردم باید در  فضای عمومی، تجهیزات و امکانات تفریحی حفظ شود و مسوولیت مستقیم آن با شهرداری تهران است.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر تهران توجه به این امر است. اعضای کمیته به صورت رندوم از بوستان‌ها و فضای سبز پارک دیدن کنند و نسبت به اقدامات پیمانکاران شهرداری در این زمینه نظارت داشته باشند. 

رییس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر تهران تاکید کرد: کمیته ایمنی و مدیریت بحران باید نسبت به احراز استانداردهای مبلمان شهری تمهیدات لازم را فراهم کرده وبا نظارت برشهرداری و در عین حال پیمانکاران، همچنین بازدیدهای میدانی از فضاهای عمومی بر کیفیت بخشی به خدمات و رعایت ایمنی لازم بیفزاید .

  به گفته نوری حوزه HSE در شهرداری تهران  باید بازنگری شود و سه حوزه شرکت شهر سالم ،مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار و اداره کل سلامت گزارش هایی از اقدامات خود در حوزه HSE ارایه کنند.

نوری همچنین  در جریان بررسی لایحه پیشنهاد تامین کسری قیمت تمام شده تعرفه خدمات آب و فاضلاب در کمیته محیط‌زیست گفت: بحث آب باید جنبه اقتصادی پیدا کند و سازمان آبفا هزینه خود را با مشارکت مصرف‌کنندگان تامین کند و رابطه بین قیمت آب و میزان مصرف باید منطقی و تعریف شده باشد .

وی با بیان این که لایحه پیشنهاد تامین کسری قیمت تمام شده تعرفه خدمات آب و فاضلاب باید مشخص کند در چه بازه‌ای اجرا می‌شود و چه میزان جلوی هدررفت‌آب را می‌گیرد گفت : باید مشخص شود تا چه اندازه فناوری‌های این حوزه را به روز می‌کند و موجب کاهش مصرف آب‌های زیرزمینی و گسترش شبکه فاضلاب می‌شود ،باید اهداف این لایحه کمی شده و مشخص شود که در چه نقطه‌ای هستیم و به کجا می‌رویم.
مرجع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.