سایه سنگین نزدیکان بابک زنجانی روی سر باغ زعفرانیه

تبدیل جریمه 4میلیارد تومانی به 900میلیون تومان!

روند تخریب گسترده و سازمان‌یافته‌ ریه‌های تهران، از زمان تدوین و اجرایی شدن «مصوبه برج‌ باغ» در ۱۳۸۳، زمان مدیریت شهری احمدی‌نژاد، آغاز شد. مصوبه‌ای که پیشنهاد‌ آن را رئیس وقت شورای شهر تهران به صحن ارائه داد و نابودی 109هکتار از باغات تهران به دست برج‌سازان کلید زده شد.
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۷:۰۰
کد مطلب: ۱۱۲۱۳
Share
به گزارش اسکان نيوز هرچند که مصوبه برج باغ به وسیله شورای پنجم لغو شد و شهرداری ملزم شد تا طرح دیگری را جایگزین آن کند اما بسیاری از باغات تهران در زمان اجرای مصوبه برج باغ ها نابود شده‌اند و خیلی از مالکان مجوز ساخت را قبل از لغو مصوبه گرفته و اقدام به تخریب باغات کرده‌اند.

 باغات نابود شده در تهران کم نیستند؛ از باغ سعادت آباد معروف به برره تا باغ وثوق‌الدوله یا همان باغ شهرزاد و هزاران باغ دیگر، همه قربانی یک مصوبه شدند.

یکی از این باغ ها در محدوده خیابان فلاحی زعفرانیه، به متراژ 3هزار و 339مترمربع است که در سال 94 مجوز ساخت یک ساختمان 11طبقه را گرفته و 120اصله درخت قطع شد.

مطابق با رای و نظر کمیسیون ماده 7 (باغات) 4میلیارد تومان جریمه برای مالک این باغ «ح.م» که گفته می‌شود از دوستان بابک زنجانی است صادر می‌شود اما در کمال تعجب  این رای در صحن شورای شهر تهران به 90میلیون تومان کاهش پیدا کرد و مالک هم این جریمه را پرداخته و به ساخت و ساز ادامه داد. این در حالی است که هنوز مجوز و پروانه ساخت برای این مالک صادر نشده و ساختمان تا مرحله گودبرداری کامل نیز پیش رفته است.

از تورج فرهادی قائم مقام معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران پیگیر موضوع ساخت و ساز غیرقانونی این مالک شدیم و او قول بررسی داد. با توجه به حساسیت حفظ و صیانت از باغات ضرورت دارد شورای شهر و شهرداری نسبت به وجود چنین تخلفاتی توجه بیشتری داشته باشند تا پیش از این سرمایه‌های تنفسی شهر به تاراج نرود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.