در اعتراض به وضعیت بحرانی آب و هوا و خاک توسط فعالان محیط زیست رخ داد :  

درِ اداره کل محیط زیست خوزستان، گِل گرفته شد 

درِ اداره کل محیط زیست خوزستان، گِل گرفته شد 
در اعتراض به وضعیت بحرانی آب، هوا ، ریزگرد و خشکسالی در خوزستان، درِ اداره کل حفاظت  محیط زیست این استان توسط یک کنشگر محیط زیست، گل گرفته شد.
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷
ساعت ۲۰:۳۳
کد مطلب: ۱۱۲۱۶
Share
به گزارش اسکان نيوز خشکی تالاب ها و شوری آب، ریزگردها و بیابانی شدن بخش های بزرگی از جلگه خوزستان که روزگاری نه چدان دور، جلگه ای آباد و یکی از کانون های کشاورزی و تولید خوراک کشور بود جان مردم خوزستان را به لب آورده و اعتراض های متفاوتی را در پی داشته است. از جمله اعتراض چندتن از فعالان محیط زیست خوزستان که در حرکتی نمادین و قابل تامل، در اداره کل حفاظت محیط زیست این استان را گل گرفته اند. 

این کنشگر محیط زیست خوزستان که نماینده بخشی از فعالان محیط زیست استان و نیز مردم است، پیش از اقدام به گل گرفتن در اداره کل محیط زیست سخنانی را ایراد کرده و از آن، ویدیویی نیز تهیه کرده است.

او در این فیلم گفته است:« ما فعالان محیط زیست خوزستان، نسبت به وجود این اداره کل در استان مان سوال و ابهام و اعتراض جدی داریم. فاجعه قرن در محیط زیست ما شکل گرفته و این اداره کل هیچ عملی انجام نمی دهد.» 

او دربخش دیگری می گوید:« جنایتی در حق بشریت در حال انجام است. فرزندان ما در آبادان و خرمشهر به خاطر شوری بیش ازحد آب در معرض بحران ها قرار دارند. آب در 48 ساعت گذشته به بیش از 10 هزار میکروموس رسیده است و فرزندان ما دارند جان می دهند. اما متاسفانه هیچ نظارتی بر روی محیط زیست ما نمی شود و با همدستی با سازمان های دیگر، به قانون اساسی پایبند نیستند.» 


این کنشگر محیط زیست استان خوزستان در ادامه تاکید کرده است:« کار ما به جایی رسیده است که باید عمل به قانون اساسی را گدایی کنیم. طرف صحبت ما مسوولان کلان کشور هستند. کار ما در خوزستان، گدایی قانون است؛ مسوولان اصولا به قانون احترام نمی گذارند. رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور ما با ادبیات چاله میدانی، اظهارنظر می کند؛ درحالی که مدیرکل ایشان هیچ نظارت درستی بر محیط زیست استان ندارد.»

او در ادامه تاکید کرد:« حفاری های نفتی در وسط منازل مسکونی انجام می شود. جان مردم به لب رسیده و در هر خانه ای چند بیمار تنفسی وقلبی و ریوی وجود دارد. آب استان خوزستان را گرفته اند و حیات ما را با خطر جدی مواجه کرده اند.»

این فال محیط زیست همچنین با بیان ینکه خواستار حمایت جدی و همه جانبه مسوولان کشور و حتی مجامع بین المللی از وضعیت نابهنجار انسانی که با آن روبه رو شده ایم، هستیم گفت:« بیایید و ببینید چه وضعیتی به وجود آمده؛ تمام جلگه خوزستان را به خاطر مدیریت نابخردانه انتقال آب، خشک کرده اند. ما خواهان حقابه طبیعی و قانونی رودخانه ها و تالاب های مان هستیم. تالاب ها را خشک می کنند و این اداره کل تنها نظارت می کند و هیچ کاری صورت نمی گیرد. وجود این اداره کل به چه دلیل است؟ متاسفانه ما باید به جایی برسیم که در این اداره کل را گل بگیریم.»

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.