صدراعظم نوری عنوان کرد:

سازمان بوستان ها یک ریال دریافت نکرده است

سازمان بوستان ها یک ریال دریافت نکرده است
رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: سال جاری یک ریال نیز به سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران تخصیص نیافته است.
يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۰:۰۷
کد مطلب: ۱۱۲۲۵
Share
به گزارش اسکان نيوز زهرا صدراعظم نوری صبح امروز در ابتدای جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به شهردار تهران افزود: نحوه تخصیص درآمدهای شهرداری باید به ردیف های خاص خود تخصیص یابد. وصول جرائم قانون حفظ و گسترش فضای سبز تهران باید صد در صد تخصیص یابد. براساس گزارش ها، میزان دریافتی طی دو ماه اول سال جرائم  6.5میلیارد تومان بوده است. با این وجود هیچ پولی به سازمان بوستان ها تخصیص نیافته و با گذشت سه ماه از سال جاری کارسازی بوستان ها و فضای سبز شهر تهران جهت تملک و احیای باغات انجام نشده است.

وی به عنوان مثال به آتش نشانی اشاره کرده و تاکید کرد: باید در سازمان آتش نشانی 2درصد درآمد حاصل از ایمنی ساختمان ها را مستقیم به حساب سازمان آتش نشانی واریز کنیم. از تیرماه 94 که قرار شد این 2درصد مستقیم به حساب آتش نشانی ریخته شود.

سال گذشته 160 میلیارد تومان مستقیم و امسال 197 میلیارد تومان به حساب آتش نشانی واریز شده است. این واریزی ها باعث شده که آتش نشانی تقویت شود. هر یک دست لباس آتش نشانی 8 میلیون تومان است. آتش نشانی جهت خرید لباس آتش نشانی و نردبان های مورد نیاز اقدام کرده است. این شیوه باعث می شود سازمان های تخصصی به ماموریت های خودشان بپردازند.

صدراعظم نوری با بیان این که برای قطع درختان و خشک شدن آنها ردیفی در نظر گرفتیم که جرائمی اخذ شود، گفت: طبق مصوبه امسال شورای شهر تهران این جرائم باید به حساب خزانه برود و به سازمان بوستان ها اختصاص یابد. امسال درآمدی برابر 6.5 میلیاردی از جرائم دریافت کردیم اما هنوز یک ریال هم به سازمان بوستان ها تخصیص نیافته است.
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.