روزهای شادی را تعطیل کنید نه عزا

روزهای شادی را تعطیل کنید نه عزا
رئیس شورای شهر تهران گفت: تمرکز تعطیلات اسلامی می تواند برای روزهای شادی باشد نه عزاداری. تبلیغ دین و تزریق نشاط به جامعه هم صورت گیرد و روزهای عزاداری اگر تعطیل نباشد می توان مراسم مذهبی تشکیل داد تا مردم در آن شرکت کنند.
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۰:۱۵
کد مطلب: ۱۱۳۰۸
Share
به گزارش اسکان نيوز محسن هاشمی صبح امروز در ابتدای جلسه علنی شورای شهر تهران  پیشنهاد کرد: بی مناسبت نیست که آیات اعظام براساس اجازه دهند دانشمندان علوم نجوم برای تعیین روز عید فطر از هلال ماه را مشخص کنند تا بتوانیم برنامه ریزی دقیقی برای روز عید فطر داشته باشیم و احتیاج به استهلال نباشد. عید سعید فطر با سنت زیبای پرداخت فطریه و وحدت نماز عید فطر به اتمام می رسد و لازم است در این عید تمام کدورت ها به وحدت تبدیل شود.

وی با اشاره به سال 88 تاکید کرد: در اوج اختلافات سیاسی 88 مقام معظم رهبری در خطبه های نماز عید فطر «جذب حداکثری و دفع حداقلی» را مطرح کردند و حقوق شهروندان جامعه که مورد اتهام قرار گرفته بودند بر آن تاکید کردند. بی مناسبت نیست سازمان صدا و سیما اینگونه سخنرانی ها را یادآوری کنند.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به این که عید فطر فرصتی است که شهروندان به شادمانی بپردازند، گفت: در ایران 27 روز تعطیلات غیررسمی داریم که 6 روز تعطیلات ملی است 4 روز انقلابی و 17 روز مذهبی. ولی به دلیل چینش این تعطیلات افرادی روزهای قبل و بعد آن را هم به تعطیلات اضافه می کنند و تعطیلات به حدود 2 ماه در سال می رسد. اگر درآمد ماهانه شهر تهران 1000 میلیارد تومان باشد چیزی در حدود 2هزار تومان دچار خسران و ضرر می شود. در مجلس به ساماندهی تعطیلات اقدام کرده و روی بعضی از تعطیلات پافشاری شده ولی هنوز به نتیجه نرسیده است.

هاشمی تاکید کرد: تمرکز تعطیلات اسلامی می تواند برای روزهای شادی باشد نه عزاداری. تبلیغ دین و تزریق نشاط به جامعه هم صورت گیرد و روزهای عزاداری اگر تعطیل نباشد می توان مراسم مذهبی تشکیل داد تا مردم در آن شرکت کنند.
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.