شورا از روند قضایی پرونده‌های تخلف دوره قالیباف خبر ندارد

شورا از روند قضایی پرونده‌های تخلف دوره قالیباف خبر ندارد
سخنگوی شورای شهر گفت: همزمان با ارائه سند تحویل و تحول شهردار وقت تهران اعلام کرد که تخلفات دوره پیشین مشخص و برای دستگاه قضایی ارسال شده است، صحبت از 12 پرونده بود که به شورای شهر ارسال نشده است.
سه شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۷
ساعت ۱۰:۴۶
کد مطلب: ۱۱۹۵۶
Share
به گزارش اسکان نيوز علی اعطا، سخنگوی شورای شهر در نشست خود با خبرنگاران در پاسخ به این سوال که پرونده های دوره قالیباف چه شد؟ گفت: گزارش‌هایی از پرونده تخلفات شهرداری در دوره پیشین به دستگاه قضایی ارسال شده است، این گزارش ها مسیر خود را طی می‌کند اما شورا ازینکه این پرونده ها در چه مرحله ای است اطلاعی ندارد.

او افزود: همزمان با ارائه سند تحویل و تحول شهردار وقت تهران اعلام کرد که تخلفات دوره پیشین مشخص و برای دستگاه قضایی ارسال شده است، صحبت از 12 پرونده بود که به شورای شهر ارسال نشده است.

وی با اشاره به اینه میزان بدهی شهرداری به بانک ها پرداخت شده است، تاکید کرد: در سال 97 چنین پرداختی نداشتیم، مجموعه ای از بدهی ها وجود دارد، که پیش بینی شده در بودجه 97 پرداخت به دیون پیمانکاران 40درصد افزایش پیدا کرد که در سال 97 چنین پرداختی از سوی شهرداری وجود نداشته است.

علی اعطا با بیان این که ملک باغ برره حدود 2هکتار مساحت دارد، تاکید کرد: کاربری این پلاک طبق طرح تفصیلی و براساس صورت جلسه کمیسیون ماده 5 زیرپهنه g211 واقع شده است. بهمن 93 توافقی بین بنیاد مستضعفان، شهرداری تهران و شهرداری منطقه انجام می‌شود که پروانه ساختمانی در قالب مجتمع اداری صادر شود.

او گفت: در این توافق 70درصد پلاک به منظور ایجاد فضای سبز به شهرداری محول شود و 30درصد مابقی بنا ساخته شود. در آذرماه 93 پیش از این توافق، سازمان پارک ها و فضای شهر تهران با این کاربری مخالفت می کند و اعلام می کند درختانی که خشک یا امحا شده باید خسارت داده شود. در بهمن ماه هم این مخالفت صورت گرفته و تا به امروز علیرغم آنچه که توافق شده پروانه ای صادر نشده است. اگر عکس های هوایی این زمین را نگاه کنید در بخش عمده جنوب زمین درخت ها خشک شده و از بین رفته است.

اعطا افزود: فضایی که سرسبز بوده در حال حاضر خشک شده است. بازدیدی که به عمل آمد براساس اطلاعی بود که داده شد که در این باغ گویا عملیاتی در جریان است که می تواند تخریبی باشد. از محل بازدید کردم. بحث آتش سوزی جدی نبود. اما به دلیل وجود ماشین آلات (خاور و لودر) مشخص بود فرآیندی آنجا اتفاق افتاده است. شهرداری منطقه مدعی بود که هیچ کاری انجام نشده و خطری باغ را تهدید نمی کرده چون شهرداری مراقب است.

سخنگوی شورای شهر بابیان اینکه حدود 70-80 درصد باغ خشک شده است گفت: باغ باید احیا شود و در بخش شمالی زمین که حدود 20درصد درختان پابرجا و سلامت هستند باید مراقبت صورت گیرد. در مورد توافق باید بررسی صورت گیرد. اما حتی اگر چنین توافقی پایبند باشیم طبیعتا در بقیه زمین امحا و خشک کردن درختان نمی تواند توجیهی داشته باشم. به منظور پیشگیری از تخریب باغ مصوبه برج باغ لغو شد.

وی با تاکید بر این که بعضی از مالکان درختان را خشک کرده اند، افزود: شورای انقلاب مصوبه ای داشته که همچنان جاری است که شرایطی مطرح می کند اگر در این شرایط درختان به عمد خشک شده شهرداری می تواند ملک را مصادره و در اختیار شهر قرار دهد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.