شهردار تهران در گفتگو با اسکان نیوز مطرح کرد؛

بدون هزینه شرکت‌های دانش‌بنیان را وارد بافت فرسوده می‌کنیم

بدون هزینه شرکت‌های دانش‌بنیان را وارد بافت فرسوده می‌کنیم
شهردار تهران گفت: خانه های تاریخی (با در نظر گرفتن حساسیت های مربوط به خانه های تاریخی) یا سوله هایی که بلااستفاده مانده را مقاوم سازی کرده و در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار می دهیم.
چهارشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۷
ساعت ۱۴:۴۸
کد مطلب: ۱۲۰۲۹
Share
به گزارش اسکان نيوز، محمدعلی افشانی با حضور در نشست «رویکرد و سیاست های دولت و مدیریت شهری در خصوص احیا و بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده شهر تهران» گفت: برخی حرف ها به کرات گفته شده است. ایران در حوزه برنامه ریزی سابقه 70سال است ولی هنوز برنامه ها به اجرا نرسیده اند.

او با اشاره به این که در توسعه باید یک محله باید دیده شود، گفت: مسئله مهم این است که محلات فرسوده و بافت های ناکارآمد شهری نیاز به بازسازی و بازآفرینی دارد. همزمان با کار اقدامات توسعه صورت گیرد.

افشانی با تاکید بر این که باید به نوسازی و بهسازی بافت فرسوده سرعت دهیم، گفت: اگر سرعت نباشد، سه چهار سال بعد در همین نقطه هستیم و همین بحث ها تکرار می شود. باید زمین ها و سوله ها که در بافت فرسوده هستند را شناسایی کنیم و تمام سوله ها به ما تحویل شوند تا شرکت های دانش بنیان را در آنجا مستقر کنیم. شرکت های دانش بنیان به دنبال خود حیات، فکر و اندیشه را به بافت فرسوده می آورند. در مقابل ما در محصولی که این شرکت ها به بازار عرضه می کنند درصدی خواهیم داشت.

شهردار تهران تاکید کرد: باید دستگاه های اجرایی نیز یکی از واحد خود را در بافت فرسوده مستقر کنند و ما هم خدمات عمومی ارائه کنیم. اگر حمل و نقل و عمومی و آموزش و پرورش در بافت فرسوده وجو د داشته باشد، افراد سوددهی در این بافت ها را دیده و در این محلات سرمایه گذاری می کنند.

او در پاسخ به این سوال که با شرایط اقتصادی شهرداری چگونه برای اسکان شرکت های دانش بنیان هزینه خواهند کرد؟ گفت: ما هزینه ای نمی کنیم. خانه های تاریخی (با در نظر گرفتن حساسیت های مربوط به خانه های تاریخی) یا سوله هایی که بلااستفاده مانده را مقاوم سازی کرده و در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار می دهیم. ضمن آن که قوانین سفت و سختی خواهیم گذاشت تا کسی اجازه سوءاستفاده از این محله ها را پیدا نکند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.