شهربانو امانی: مردم باید در تصمیم گیری ها باشند

عضو شورای شهر گفت: تا زمانی که مردم در تصمیم گیری ها نقش نداشته باشند و سرمایه اجتماعی 3درصد باشد مردم به حرف ما گوش نمی کنند.
چهارشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۷
ساعت ۱۵:۰۰
کد مطلب: ۱۲۰۳۳
Share
به گزارش اسکان نيوز، شهربانو امانی در نشست «رویکرد و سیاست های دولت و مدیریت شهری در خصوص احیا و بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده شهر تهران» اظهار کرد: در دهه 40 زلزله ای شهر کاشان را لرزاند. دولت برای روستاییان خانه شیک ساخت اما روستائیان به آن خانه ها نرفتند. در آذربایجان غربی شهرک هایی ساخته شد ولی مردم را از روستاهای کوهپایه به خانه های شیک نیامدند.

وی با اشاره به این که دولت می خواهد تولید مسکن کند، تاکید کرد: چرا سیاست های تشویقی قطره چکانی تاثیرگذار نیست؟ به جز این که تصمیم می گیریم اما مردم غایب هستند؟ من نگرانم مردم از ساختمان های ساخته شده در بافت فرسوده استقبال نکنند.

این عضو شورای شهر افزود: تا زمانی که مردم در تصمیم گیری ها نقش نداشته باشند و سرمایه اجتماعی 3درصد باشد مردم به حرف ما گوش نمی کنند. بسته های تشویقی ما به درد مردم نمی خورد. اقدامات ما را به رقیب بخش خصوصی تبدیل کرده است. بنابراین باید فقط سیاستگذاری کنیم و در سیاستگذاری و تصمیم ها مردم دخیل باشند.

شهربانو امانی با اشاره به مرحله اجرای بهسازی یا نوسازی بافت فرسوده گفت: باید توامان با نوسازی و بهسازی بافت فرسوده، بافت فرهنگی نیز به تدریج اصلاح می شود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.