فراهانی: افزایش سکه و ارز و رکود تورمی مسکن در آینده

عضو شورای شهر تهران گفت: پیش بینی ها حاکی از افزایش نرخ ارز و سکه است و طبیعتا نقدینگی از بانک ها خارج و تبدیل به ارز و سکه می شود و بازار مسکن به سمت رکود تورمی پیش می رود.
چهارشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۷
ساعت ۱۵:۰۲
کد مطلب: ۱۲۰۳۴
Share
به گزارش اسکان نيوز: مجید فراهانی با حضور در نشست «رویکرد و سیاست های دولت و مدیریت شهری در خصوص احیا و بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده شهر تهران» اظهار داشت: با توجه به وضعیت اقتصادی جامعه و تاثیر آن بر ساخت و ساز، کارشناسان تحلیل می کنند که بازار مسکن به سمت رکود تورمی پیش می رود. ضمن آن که پیش بینی ها حاکی از افزایش نرخ ارز و سکه است و طبیعتا نقدینگی از بانک ها خارج و تبدیل به ارز و سکه می شود. آماری که دیروز گرفتیم نشان می دهد بانک ها نقدینگی خود را از دست می دهد. بنابراین بحث بافت فرسوده از دو زاویه می توان به دولت و وضعیت اقتصادی جامعه کمک کند.

وی با اشاره به این که دولت باید تامین مالی و تشویق نوسازی و بهسازی بافت فرسوده را در دستور کار قرار دهد، افزود: با این کار زمینه های رونق و کارآفرینی ایجاد می شود. چرا که بسیاری از مشاغل با مسکن مرتبط است. ورود بازار مسکن به رکود تورمی اشتباه خواهد بود و بحران را جدی تر خواهد کرد.

پیش بینی ها نشان می دهد که اشتغال در نیمه دوم سال وضعیت نابسامان تری به خود می گیرد و جای تعجب است که دولت همچنان از ایجاد تسهیلات برای ایجاد بافت فرسوده اقدامی نکرده است.

فراهانی با بیان این که شهرداری همچنان رسالت خود را ایفا می کند، گفت: ولی بخش های دیگر دولتی اینگونه عمل نکردند. به عنوان مثال بارها وعده داده شد که انشعابات برای بافت فرسوده رایگان می شد در حالی که همچنان از ساکنان بافت فرسوده انشعابات اخذ می شود. دولت سهم خود از سود بانکی را پرداخت نمی کند. بنابراین مسئله نوسازی بافت فرسوده یک استراتژی و تاتکتیک است، زیرا هم به بحث اشتغال کمک می کند و هم به آینده شهر تهران.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.