لزوم نظارت بر ساعت و نحوه آبیاری فضای سبز تهران

مخبر کمیسیون فرهنگی-اجتماعی شورای شهر تهران در مورد آبیاری فضای سبز تهران با نامه ای به سازمان بوستانهای شهر تهران تذکر داد.
شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۷
ساعت ۱۳:۰۰
کد مطلب: ۱۲۰۹۵
Share
به گزارش اسکان نيوز، بحران کم آبی در تهران وجود دارد. با آن که شورای شهر تهران در دوره های گذشته طرحی مبنی بر حذف چمن ها از فضای سبز تهران وجود دارد، هنوز از چمن برای فضای سبز استفاده می شود. چمن گیاهی آب بر است که در تصفیه هوا تاثیری ندارد و صرفا جنبه زیبایی دارد. بنابراین می توان به جای ان از چمن مصنوعی استفاده کرد. از سوی دیگر هنوز آبیاری غرابی در شهرداری تهران رواج دارد.

حجت نظری، مخبر کمیسیون فرهنگی-اجتماعی شورای شهر تهران به آبیاری در تهران واکنش نشان داده و در نامه‌ای به رئیس سازمان بوستان‌های شهر تهران تاکیدکرد: «باید برساعت و نحوه آبیاری فضاهای سبز تهران نظارت بیشتری شده و گیاهان مناسب با اقلیم این شهر کاشته شود. اگر تخلفی دیدید به ۱۸۸۸ اطلاع دهید و اگر ترتیب اثر داده نشد، با کدپیگیری‌تان به من اطلاع دهید.»

وی در ادامه تاکید کرد: با توجه به وضعیت اضطراری ذخایر آب در کشور که منجر به بحران کمبود آب شده لازم است، سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران طی بخشنامه ای به همه مجموعه های مرتبط با آن سازمان و زیرمجموعه های شهرداری تهران هشدارها و دستورالعمل های لازم در خصوص نحوه آبیاری درختان و فضای سبز و انتخاب گیاهان مناسب با اقلیم تهران را ابلاغ کند.

وی به اهمیت ساعت آبیاری نیز اشاره کرده و افزود: صرفه جویی در آب و همچنین انتخاب ساعت مناسب برای آبیاری و دقت در نحوه آبیاری باید به گونه ای باشد که آب کمتری تبخیر و مصرف شود و علاوه بر آن باید نظارت بر رفتار پیمانکاران در اجرای بخشنامه نیز مورد توجه واقع شود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.