انتقاد خلیل آبادی از برگزاری شوی لباس در کاخ نیاوران

انتقاد خلیل آبادی از برگزاری شوی لباس در کاخ نیاوران
رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران شوی لباس کاخ نیاوران را به یک جمعه بازار فانتزی تشبیه کرد و نسبت به برگزاری شوی لباس در این محل انتقاد کرد.
يکشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷
ساعت ۱۱:۰۵
کد مطلب: ۱۲۱۲۱
Share
به گزارش اسکان نيوز، حسن خلیل آبادی صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود در صحن علنی شورای شهر تهران با بیان این که با این که مسئولان مترو قول دادند که تا تیر ماه آب به چشمه علی برگردد؛ اما هنوز این مهم محقق نشده است.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که هم اکنون شوی لباس در کاخ تاریخی نیاوران برای دومین سال در حال برگزاری است گفت: این سالن برای نمایش لباس های سلطنتی بود اما حالا شاهد برگزاری شوی لباس هستیم که کاملا جنبه سود آوری دارد و کاخ را تبدیل به جمعه بازار فانتزی کرده است.

وی با بیان اینکه در کنار این لباس ها ، تنها چند لباس سنتی دیده می شود گفت: برای آنکه بتوانند مجوز صنایع دستی بگیرند به اسم عرضه لباس سنتی، لباس معمولی عرضه می‌کنند.

این در حالی است که جای سوال است که آیا در حمل و نقل بسته ها و رگال ها دقت کافی صورت می گیرد ؟ آیا بنیاد مستضعفان جای دیگری برای برگزاری این شوی لباس نداشت؟

وی با بیان اینکه شاهد برگزاری جمعه بازار در کاخ نیاوران هستیم گفت: امیدواریم نحوه مدیریت صحیح اماکن تاریخی با حفظ ارزش های تاریخی و فرهنگی صورت گیرد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.