رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ خبر داد

دستگیری ۹۰۰۰ نفر با جرائم مواد مخدر/ پلمب ۱۰۰ خانه قرمز در شوش

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ از دستگیری و جمع آوری بیش از ۹۰۰۰ نفر در ارتباط با جرائم مواد مخدر خبر داد.
سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷
ساعت ۱۵:۳۴
کد مطلب: ۱۲۱۹۸
Share
اسکان نيوز سرهنگ محمد بخشنده در نشست خبری پیش از ظهر امروز خود با اشاره به گزارش عملکرد پلیس پایتخت در حوزه مبارزه با مواد مخدر گفت: از ۱۵ فروردین ماه امسال تاکنون در مجموع بیش از ۲ تن و ۱۲۲ کیلوگرم انواع مواد مخدر از جمله تریاک، مورفین، حشیش و شیشه و ... کشف و ضبط شده است.

وی با بیان اینکه در همین زمینه ۸ باند عمده مواد مخدر و ۴۲ قاچاقچی موثر شناسایی و دستیگر شدند، تصریح کرد: طی این مدت ۹۲۶۵ نفر از افراد مرتبط با مواد مخدر دستگیر یا جمع آوری شدند که از این تعداد ۶۴۶۴ نفر معتادان متجاهر بودند.

چرخه معیوب جمع آوری معتادان

بخشنده با اشاره به ۶۴۶۴ معتاد متجاهر جمع آوری شد اظهارکرد: متاسفانه سیکل معیوبی در جمع آوری معتادان متجاهر وجود دارد به طوری که این افرادی که در طرح اخیر جمع آوری شدند اکثرا همان افرادی بودند که ۶ ماه قبل جمع آوری شده و به کمپ ها منتقل شده بودند اما با توجه به این که این افراد تنها شش ماه می توانند در کمپ ها بمانند پس از آزادی از کمپ دوباره به خیابان بازگشته و از سوی پلیس مجدد جمع آوری شده و این روندی است که همواره تکرار می شود.

بخشنده با بیان اینکه در شهر تهران، نیاز به ایجاد وضعیت ۱۵ هزار نفری برای جمع آوری معتادان متجاهر داریم گفت: متاسفانه باید بگویم که در بخش های مناطق هرندی، پارک شوش و .... مواردی از معتادان متجاهر وجود دارد که اگر زیر ساختهایمان تامین شود می توانیم سریعا آنان را جمع آوری کنیم.

پلمب ۱۰۰ خانه و پاتوق معتادان

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ همچنین به پلمب بیش از ۱۰۰ خانه در محله های شوش و هرندی در یک ماه گذشته خبر داد و گفت: این خانه ها که اصطلاحا به آن خانه قرمز گفته می‌شود هر کدام ۳۰ تا ۴۰ اتاق داشته و به ازای روزی ۱۰ هزار تومان اتاق هایش را اجاره می دادند که با هماهنگی مقام قضایی پلمب شد.

بخشنده همچنین درباره برخی دیگر از این خانه‌ها نیز گفت: تعدادی دیگر از این خانه‌ها نیز باقیمانده اما با توجه به اینکه خانواده در آن ساکن است پلیس به منظور رعایت حقوق شهروندی فعلا آنها را پلمب نکرده تا پس از هماهنگی با بهزیستی و یافتن مکانی مناسب برای استقرار خانواده‌ها نسبت به پلمب این خانه‌ها نیز اقدام شود و من امیدوارم که با هماهنگی شهرداری تهران در زمینه این خانه‌ها اقداماتی انجام شده و نسبت به ایمن سازی و خروج معتادان از داخل آن اقدام شود.

وی در ادامه سخنان خود از دستگیری ۵۷ خرده فروش مواد مخدر در عملیات شب گذشته در تهران خبر داد و گفت: بسیاری از مجرمان با تصور اینکه دیروز تعطیلی رسمی بود گمان نمی‌کردند که دستگیر شوند اما عملیات شب گذشته به اجرا درآمد و این افراد دستگیر شدند.

بخشنده با اشاره به مهمترین عملیات و پرونده‌های پلیس مواد مخدر تهران در روزهای اخیر گفت:‌۶۰۲ کیلوگرم مرفین که با عبور از طبس قصد داشت در نهایت در تهران تخلیه و توزیع شود با اشراف اطلاعاتی ماموران ما شناسایی و توقیف شد که در این زمینه یک نفر دستگیر و تحقیقات برای شناسایی و دستگیری دیگر مرتبطین ادامه دارد.

وی اضافه کرد: طی ۴۸ ساعت گذشته یک باند تهیه و توزیع حشیش نیز با ۱۳۰ کیلوگرم حشیش در اتوبان آزادگان شناسایی و اعضای این باند دستگیر شدند. اعضای این باند ۱۳۰ کیلوگرم حشیش را در یک "کامیون کاویان" جاسازی کرده که در بزرگراه آزادگان این کامیون توقیف و اعضای آن دستگیر شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ گفت: باندی دیگر نیز که ۵۷ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک را با جاساز کردن در اتوبوس از کرمان به تهران منتقل کرده بود، شناسایی و منهدم شد.

بخشنده درباره پرونده دیگری که در روزهای اخیر به آن رسیدگی شده نیز گفت: پنج نفر از فروشندگان به نام و از عناصر اصلی توزیع مخدر شیشه نیز دستگیر شده و در مجموع ۱۱ کیلوگرم مخدر شیشه از آنان کشف و ضبط شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ در پاسخ به سوالی درباره دستگیری مواد فروشان در اطراف مدارس نیز گفت: این موضوع در تهران بسیار بسیار ناچیز بوده به طوریکه در سال جاری حدود ۳۰ تا ۴۰ نفر از این افراد در پارک‌های اطراف مدارس شناسایی و دستگیر شدند.

بخشنده درباره زنان دستگیر شده نیز اظهار کرد: ۱۳۲ نفر از زنان که عمدتا در بخش خرده فروشی مواد مخدر فعالیت می‌کردند نیز در سال جاری در تهران دستگیر شدند که البته تعدادی از آنان نیز معتاد متجاهر بودند.

وی درباره سخنان رئیس کمیته امداد درباره سرقت معتادان از صندوق‌های صدقات نیز گفت: معتادان برای تامین هزینه‌های مواد مخدر خود دست به سرقت می‌زنند که سرقت از صندوق صدقات نیز از جمله آنهاست اما پلیس قطعا با این موارد برخورد کرده و در صورتی که گشت‌های پلیس چنین مواردی را مشاهده کنند با آن برخورد خواهد شد. شهروندان نیز می‌توانند چنین مواردی را به پلیس گزارش کنند.

توقیف بیش از ۲۰ باب باغ و ملک از قاچاقچیان مواد مخدر

بخشنده در ادامه سخنان خود به گزارشی از اقدامات پلیس پرداخت و گفت: کشفیات مواد مخدر در پایتخت در سال جاری ۵۰ درصد افزایش داشت. تعداد دستگیری‌ها و جمع‌آوری معتادان نیز ۸۶ درصد رشد داشته است. همچنین در زمینه توقیف خودرو املاک قاچاقچیان نیز رشدی ۲ درصدی را درمقایسه با مدت مشابه سال قبل شاهد هستیم؛ به طوریکه بیش از ۳۰۰ دستگاه انواع خودرو و موتورسیکلت متعلق به قاچاقچیان توقیف شده و بیش از ۲۰ باب باغ و املاک این افراد نیز توقیف شده است.

وی با بیان اینکه ۵۰ نقطه آسیب پذیر در حاشیه و داخل شهر تهران شناسایی شده است، گفت: در این نقاط پلیس با همراهی آموزش و پرورش، ستاد مبارزه با مواد مخدر و ... اقدام به اجرای برنامه‌های آموزشی و توجیهی برای دانش آموزان خواهد کرد.
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.