عزم جزم مسوولان خراسان رضوی برای احقاق حقوق شهروندی و حیوانات

باغ وحش مشهد با ورود سازمان دامپزشکی پلمپ شد

بعد از ورود دادستانی و کشف اجساد، دامپزشکی باغ وحش مشهد را پلمپ کرد
باغ وحش مشهد با ورود سازمان دامپزشکی پلمپ شد
به‌علت ملاحظه‌شدن چند مورد غیربهداشتی در سردخانه باغ وحش مشهد، این مجموعه موقتاً تعطیل شده است.
پنجشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۱:۵۰
کد مطلب: ۱۲۸۷۷
Share
"علی کشمیری" فعال حقوق حیوانات در گفت‌وگو با اسکان نيوز گفت: علت تعطیلی باغ‌وحش مشهد که با دستور دامپزشکی صورت گرفته برخی مسائل و تخلف های بهداشتی بوده که منجر به ورود دامپزشکی به موضوع و پلمپ کردن آن شده است.

او گفت: بعد از اتفاقات تلخی که در رابطه با کشف پوست و جمجمه ببرها و یوزپلنگ در این باغ وحش رخ داد که ورود دادستانی را به دنبال داشت حالا نقائص بهداشتی توجه متولیان را جلب کرده است.

روز گذشته نیز معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی خراسان‌رضوی اعلام کرده بود که "منظور ما تعطیل کردن این مجموعه نبوده، اما به‌علت التزام به قواعد بهداشتی مجبور به آن بودیم که این کار را انجام دهیم."

 او همچنین گفته که این پرونده را به دادستانی معرفی کرده‌ و آنها درباره جریمه این مجموعه تصمیم‌گیری خواهند کرد.

معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی خراسان‌رضوی تاکید کرد که میزان تعطیلی این مجموعه، بستگی به سرعت عمل دوستان ما در باغ‌وحش دارد و هرچه مسوولان آن، به رفع این نقائص بپردازند زودتر بازگشایی خواهد شد.

باغ وحش مشهد طی هفته های اخیر خبرساز شد و خبرهای ضد ونقیض بسیاری درباره مرگ و مفقود شدن حیوانات آن در فضاهای خبری و حامیان حیوانات و حیات وحش پیچید. 

متولیان محیط زیست مشهد همانند مسوولان باغ وحش، ابتدا در اقدامی شتابزده و عجولان، ماجرا را از اساس منکر شدند. با اینهمه با تلاش ها و پیگیری های مجدانه حامیان حقوق حیوانات و نیز ورود دادستانی مشهد و دفاع از حقوق حیوانات باغ وحش از سوی ایشان و معاون شان، اسناد و شواهد این رخداد به دست آمد. اسنادی همچون جمجمه و پوست ببرها و یوزپلنگی که در کمد باغ وحش مشهد پیدا شد. 

حالا باغ وحش بزرگ تعطیل شده؛ اگر چه خبرهای رسیده حاکی است مسوولان آن در صدد رایزنی برای باز شدن پیش از موعد قانونی و برطرف کردن ایرادهای بهداشتی هستند. 

 باید منتطر ماند و مشاهده کرد که اقدام مسوولان دامپزشکی تا چه حد جدی است و مسئولان باغ وحش تا کجا در برابر قانون به وظایف خود عمل کرده و به دستورات مقام های قضایی استان و دامپزشکی تمکین می کنند!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.