طرح مخفیانه افشانی همان طرح کمربند سبز پایتخت است!

طرح مخفیانه افشانی همان طرح کمربند سبز پایتخت است!
طرحی که شهردار تهران در نخستین نشست خبری خود از آن رونمایی کرد بخشی از پروژه کمربند سبز پایتخت است که 33 سال است در تهران اجرایی می‌شود .
يکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷
ساعت ۰۹:۳۸
کد مطلب: ۱۲۹۳۷
Share
به گزارش اسکان نيوز، شهردار تهران در نخستین نشست خبری خود از طرحی رونمایی کرد که به گفته خودش تا آن روز هیچ کس از آن اطلاعی نداشت .

محمد علی افشانی برای اثبات این که نگاهش به شهر نگاهی مبتنی بر هویت شهری است  گفت: طرحی را آغاز کرده ایم که تا این لحظه کسی از آن خبر ندارد. هزار نفر بر روی آن کار می کنند و از رسانه ها می خواهیم در انجام آن ما را همراهی کنند.

جزییاتی که افشانی از طرح مخفیانه و مهم اش در نشست خبری گفت این بود که از شرق تا غرب خط شمالی شهر را درختکاری خواهند کرد.

شهردار تهران توضیح داد: در خط شمالی شهر شروع کرده ایم و برای این که جلوی پیشروی منفعت طلبان و فرصت طلبان را بگیریم تمام ارتفاعات را درخت کاری خواهیم کرد با وزارت نیرو در این زمینه هماهنگی کرده ایم و هم اکنون در حال آماده سازی هستیم تا کل مسیرها درخت کاری شود. وقتی گفته می شود تهران هویت شهری دارد البرز بخشی از هویت شهری تهران است که اگر ساختمان شود بخشی از هویت ایران خدشه دار می شود ما می خواهیم ارتفاعات حالت طبیعی خود را داشته باشد این کار بسیار مهمی است و من از رسانه ها انتظار دارم در برابر کسانی که می خواهند جلوی آن را بگیرند مقاومت کنند و به ما کمک کنند.

برای اطلاع از جزییات بیشتر این طرح با برخی از اعضای شورای شهر این موضوع را مطرح کرده که آنها نیز از جزییات طرح شهردار تهران برای حفظ زمین های ارتفاعات تهران خبری نداشتند .

 زهرا صدر اعظم نوری رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران اما از طرحی که افشانی درخصوص آن اطلاع رسانی کرده خبر دارد و می‌گوید: این طرح همان طرح کمربند سبز تهران است که در گذشته بیشتر در شرق تهران تکمیل شده بود و قرار است تا بخش غربی امتداد پیدا کند و این توسعه هماهنگ باشند.

او ادامه می دهد : تلاش هایی برای  نصب مخازن آبیاری این درختان شده است  و کاشت این درختان هم از ساخت و سازهای غیر مجاز جلوگیری می کند  و حریمی هم برای تهران است . درختکاری ها در زمین هایی که صاحب دارند انجام نمی شود.  

طرح کمربند سبز تهران پروژه ای است که از سال 64 در تهران آغاز شده است وهمچنان ادامه دارد و هر سال در روز درختکاری بخشی از آن به بهره برداری می رسد و به گفته مسئولان این کمربند سبز به زودی به بیش از 40 هکتار می رسد .

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.