سرانجام یک پیشنهاد/وقتی همه موافق اند اما کنسرتی برگزار نمی شود

سرانجام یک پیشنهاد/وقتی همه موافق اند اما کنسرتی برگزار نمی شود
کنسرت های خیابانی در دنیا تجربه ای قدیمی است . هنرمندان سرشناس زیادی کنسرت های خیابانی  برگزار کرده اند اما در ایران جدی ترین پیشنهاد برگزاری یک کنسرت خیابانی بزرگ از سوی همایون شجریان داده شده است . آن هم برای شادمانی مردم غمگینی که زیر بار فشار زندگی دلشان کمتر به چیزی خوش است و اولویت زندگی شان تامین هزینه های اولیه زندگی است تا رفتن به کنسرت موسیقی . 
جمعه ۲ شهريور ۱۳۹۷
ساعت ۱۳:۵۴
کد مطلب: ۱۳۵۰۶
Share
به گزارش اسکان نيوز، چند هفته پیش همایون شجریان در صفحه اینستاگرامش پیشنهاد برگزاری یک کنسرت خیابانی را داد و گفت: «در این ایام که چون سیاوش در گذر از آتش هستیم، نمی‌دانم چه کنیم تا حالمان کمی به شود.»

٢۴ساعت بعد حمیدرضا نوربخش، مدیرعامل خانه موسیقی و از نزدیکان خانواده‌ شجریان، در این زمینه گفت: خانه‌ موسیقی آمادگی دارد برای همایون شجریان و هنرمندان دیگر، با مسئولان وزارت ارشاد و شهرداری، تعامل و این موضوع را پیگیری کند تا آن‌ها کنسرت خیابانی برگزار کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد  هم در گفت‌و‌گو با رسانه‌ها، پیشنهاد همایون شجریان را قابل تقدیر بیان کرد و گفت: طبیعی است هر پیشنهاد باید در شاکله‌ای اجرایی، عملیاتی و ارائه شود تا حداکثر فواید و حداقل هزینه‌ها را به لحاظ اجتماعی به دنبال داشته باشد.

سید عباس صالحی افزود: در‌عین‌حال این پیشنهاد باید مسیر خود را به لحاظ اجرایی طی کند تا پیامدهای مثبت و منفی آن کاملا تحلیل و پس از آن در مقام اجرا محقق شود.

به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد، این پیشنهاد زیرساخت‌های متنوعی دارد که زیر‌ساخت‌های حقوقی، تقنینی و انتظامی از آن‌هاست.

پس از این موافقت‌ها بود که جلسه‌ای با حضور همایون شجریان و مدیران شهرداری تهران برای بررسی امکان برگزاری این کنسرت تشکیل شد.

نتیجه این جلسه هر چه بود به نظر می رسد این پیشنهاد به نتیجه نرسیده و دیگر خبری ازپیگیری های مدیریت شهری برای تحقق این پیشنهاد نیست

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.