چشمه علی چند هفته است خشک شده/برخوردهای دوگانه و دروغگویی‌ها ما را مستأصل کرده است

چشمه علی چند هفته است خشک شده/برخوردهای دوگانه و دروغگویی‌ها ما را مستأصل کرده است
خلیل ابادی در خصوص خشک شدن چشمه علی ابراز نگرانی کرده و گفت: برخوردهای دوگانه و دروغگویی های مسئولین ما را مستأصل کرده است؛ از شهردار محترم، قوه قضاییه، سازمان میراث فرهنگی کشور و دیگر مسئولان مربوطه می‌خواهم برای نجات میراث ۸ هزار ساله اقدامات لازم را انجام دهند
يکشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۷
ساعت ۱۰:۵۹
کد مطلب: ۱۳۷۲۸
Share
به گزارش اسکان نيوز، حسن خلیل آبادی رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران ضمن تبریک عید غدیر و ولادت امام هفتم حضرت امام موسی کاظم(ع) که عمر خود را در زندان و حصر گذراند؛ گفت: امیدوارم به برکت این روزها، این ایام وسیله اخلاص همه محصور شدگان و زندانیان بی‌گناه باشد.

او ادامه داد: رئیس شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش، ضمن قدردانی به منظور جلسه‌ای که در پی تذکرات مکرر و بی پاسخ اینجانب به مترو درخصوص خشکی آب چشمه علی برگزار کردید، مسئولان مترو با حضور شما پیش‌بینی کردند عبور ادامه خط ۶ از آن منطقه به چشمه علی، ابن بابویه، برج طغرل و دژ رشکان لطمه خواهد زد و طبق مطالعات و بررسی های کارشناسان مترو، اذعان کردند حضور دستگاه‌های حفاری سبب ضربه زدن به چشم علی و دیگر میراث تاریخی منطقه می‌شود.

به گفته وی در آن زمان تصاویری را مبنی بر پر آب بودن چشمه علی شهر ری به نمایش گذاشتند و عنوان کردند به سبب آسیب زدن آب به دستگاه‌ها چشمه را با پمپ تخلیه کرده‌اند.

پس از تذکرات مکرر کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران، ری و تجریش، مسئولان مترو وعده دادند نهایتا تا ۱۵ تیرماه آب به چشمه علی بازخواهد گشت؛ اواخر تیرماه شاهد بازگشت مقدار کمی از آب به چشمه بودیم که این مساله را با شادمانی و ساز و دهل خبر دادند و تصاویری را برای شما ارسال کردند.

خلیل ابادی اضافه کرد:قریب به یک هفته است که آب چشمه‌علی کاملاً قطع شده و از همه بدتر آنکه مدیر محترم مترو در مصاحبه‌ای اعلام کرده است خشکی چشمه علی با مترو ارتباطی ندارد.

برخوردهای دوگانه و دروغگویی ها ما را مستأصل کرده است؛ از این رو از شهردار محترم، قوه قضاییه، سازمان میراث فرهنگی کشور و دیگر مسئولان مربوطه می خواهم برای نجات میراث ۸ هزار ساله اقدامات لازم را انجام دهند و تدابیر لازم را اتخاذ کنند؛ چرا که قطع به یقین خشکی آب چشمه علی ارتباطی با خشکسالی ها ندارد و به دنبال حفاری مترو به این وضعیت دچار شده است. 

لذا از رئیس شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش نیز می‌خواهم مجددا و مجدانه این مسئله را پیگیری کند تا بیش از این ما را به استهزا نگیرند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.