2/6 میلیارد دلار زیان سالانه ناشی از اولویت سواره برای تردد در تهران

خسارت نجومی آلودگی هوای تهران به کشور

خسارت نجومی آلودگی هوای تهران به کشور
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد : آلودگی هوای تهران سالانه 2/6 میلیارد دلار به کشور خسارت می زند.
يکشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۷
ساعت ۱۶:۳۰
کد مطلب: ۱۳۹۴۹
Share
به گزارش اسکان نيوز، آلودگی هوای تهران سالانه 2/6 میلیارد دلار به کشور خسارت می زند، رقمی که با محاسبه 12 هزار و 400 تومانی دلار، عددی نجومی را نتیجه می‌دهد که چندین برابر رقم اختلاس معروف 3 هزار میلیارد تومانی است.

این میزان خسارت در شرایطی است که 60 سال است موضوع آلودگی هوای تهران مطرح است و در طی این سالها به جای اقدامات مؤثر و مناسب برای حل مساله، با برنامه های نسنجیده نظیر اولویت بخشی به  تسهیل ترافیک سواره، بر شدت وخامت موضوع افزوده شد.

اولویت بخشی به تسهیل ترافیک سواره در برنامه های شهری طی این سال‌های متمادی شامل بزرگراه، تونل، زیرگذر، روگذر و تعریض بوده است. این تقدم تسهیل ترافیک سواره مهر خود را بر سایر ابعاد و وجوه توسعه شهری نیز زده است. برای مثال در شاخص های بافت فرسوده، نفوذناپذیری ذکر شده است که مقصد عرض معبر کمتر از 6 متر است و هدفش تسهیل تردد خودرو در تمامی معابر درجه 3 و کوچه های فرعی است.

در حالی که چه در سنت اجتماعی محلات و چه در تجارب جهانی، این معابر باریک به جهت تعامل اجتماعی اصل از آن، ارزشمند محسوب شده و حفظ می شوند و در برنامه های بازآفرینی شهری در تجارب جهانی، نفوذناپذیری شاخص فرسودگی محسوب نمی شود.

بازتاب این اولویت بخشی به سواره را در بودجه شهرداری می توان مشاهده کرد. در لایحه بودجه 97 شهرداری شاهد بودیم که بودجه بخش سواره 5 هزار و 557 میلیارد و 177 میلیون تومان است  و بودجه پیاده و معلولان و سالمندان 135 میلیارد و 47 میلیون تومان و بودجه دوچرخه 3 میلیارد و 877 میلیون تومان. بودجه سواره از مجموع بودجه پیاده،معلولان و سالمندان، دوچرخه و حمل و نقل عمومی(اتوبوس  و مترو) بیشتر است، در حالی که برنامه توسعه سواره راه از افق 1404 طرح جامع حمل و نقل و ترافیک و طرح جامع شهر تهران جلوتر است اما برنامه های حوزه پیاده، معلولان، سالمندان و دوچرخه و حمل و نقل عمومی حتی از افق 1397 برنامه پنج ساله دوم شهرداری عقب تر است.

این اولویت بخشی تأثیرش را بر افزایش سرانه مصرف خودرو گذاشته است، در حالی که 4میلیون و 193 هزار و 946 خودروی پلاک تهران نسبت به سرانه خودرو در جهان بالا نیست، اما آنچه بالاست، تعداد دفعات استفاده از خودرو در شهر است.

یکی از این خسارتهای سواره محوری را می توان در اتلاف زمان در ترافیک دانست، بنابر محاسبه ای در سال گذشته، سالانه 10 هزار میلیارد تومان(دو برابر سوبسید بودجه به سواره) براساس حداقل دستمزد وزارت کار سالانه در ترافیک تهران اتلاف می شود.

محمد درویش فعال محیط زیست در گفتگو با اسکان نيوز ، انواع خسارت های ناشی از آلودگی هوا را برشمرد و گفت این خسارات عبارتند از خسارت در سلامت شهروندان که هزینه های درمان را به شدت افزایش می دهد، کاهش جذابیت گردشگری (از جمله در مورد خوزستان و اهواز این مساله به صورت جدی مطرح است)، تأثیر بر شاخص افسردگی شهروندان و افزایش تمایل به خودکشی و بزهکاری و پیامد آن بر پایداری خانواده ها، کاهش کیفیت آب، کاهش کیفیت غذا، اثر منفی بر کیفیت زندگی زیست مندان(به ویژه پرندگان)، لغو برنامه های ورزشی،کاهش امکان رکوردشکنی های ورزشی.

وی سپس در تشریح عوامل موثر بر وضعیت آلودگی هوا در شهر تهران مطرح کرد : ظرفیت زیستی تهران بین 5/2 تا 3 میلیون نفر بوده است زیرا متوسط سرعت باد کمتر از 6 متر بر ثانیه است و این خطر اینورژن را در بردارد، تهران با تمرکز و تراکم جمعیت مواجه است، استفاده از خودری شخصی بسیار بالاست، شهر به گونه ای طراحی نشده که مناسب پیاده و دوچرخه باشد،ترافیک بر آلودگی هوا موثر است، ساخت و سازها تبعات چندگانه منفی بر وضعیت هوا دارند از جمله اینکه به ویژه ساخت و سازهای منطقه 22 موجب انسداد جریان هوا می شود، ریزگردها و ذرات کوچکتر از 5/2 میکرون معادن شن و ماسه اطراف تهران افزایش یافته اند و حوزه های آبریز پیرامونی به دلیل برداشت های بی رویه خشک شده است.
 
 
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.