یک سال گذشت / سینماهای قدیمی همچنان درتملک نهادهای انقلابی 

یک سال گذشت / سینماهای قدیمی همچنان درتملک نهادهای انقلابی 
یک سال گذشت از زمانی که رییس شورا شهر تهران به سینما آزادی رفت از نهادهای انقلابی که صاحب سینماهای قدیمی هستند خواست بهره برداری این سینماها را به شهرداری بدهند .هنوز این سینماها متروکه و بدون استفاده هستند . 
پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷
ساعت ۱۵:۰۵
کد مطلب: ۱۴۰۵۴
Share
به گزارش اسکان نيوز، سال گذشته همین روزها بود که رییس شورای شهر تهران به همراه برخی از اعضای شورای شهر به سینما آزادی رفت .محسن هاشمی در میان تماشاگران سینما گفت :  برخی سینماهای قدیمی در اختیار نهادهای انقلابی هستند و از این نهادهای انقلابی خواهش می‌کنیم اگر امکان دارد بهره‌برداری از این سینماها را در اختیار شهرداری قرار دهند.

او با بیان اینکه قبل از انقلاب صنعت سینمایی به سمت ابتذال کشیده شده بود و سرمایه‌گذاران سینمایی نیز از نوع طاغوتی بودند، گفت: بعد از انقلاب عمده سینماها یا مصادره شد و یا تعطیل شدند.پس از انقلاب بلافاصله کشور دچار جنگ شد و شاهد بودیم که وضعیت سینماها دچار رکود شد و سینما به کاری ضررده بدل شده بود، در یک دهه اول انقلاب رکود جدی در صنعت سینما دیده شد و بسیاری از سینماها تغییر کاربری گرفتند اما پس از مدتی نیروهای اصیل انقلاب وارد صنعت سینما شدند و موضوع سینما و تئاتر رو به درآمدزایی حرکت کرد و این صنعت رشد و پویا شد و سرمایه‌گذاران کم کم آثار ارزشمندی را ساختند و فعالیت سینمایی توجیه فنی و اقتصادی پیدا کرد.

حالا پس از یک سال محمدجواد حق شناس ،رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران درباره تلاش های سال نخست شورا برای احیای سینماهای قدیمی گفت  : قرار است برای سینماهای متروک   شهر تهران تصمیم گیری شود .از سینمای جمهوری تاسینمای آسیا . 

 او ادامه داد: سال گذشته مدتی از فعالیت شورای پنجم نگذشته بود که در همین روزها رئیس شورا به همراه برخی از اعضا به پردیس سینمایی آزادی رفتیم تا اعلام کنیم سینما برای ما مهم است.

ایجاد پردیس های سینمایی در 22 منطقه تهران یکی از هدف گذاری های اولیه ما بود و در بودجه امسال سازمان توسعه فضاهای فرهنگی مطالعه برای ایجاد این سینماها پیش بینی شده است. 

حق شناس با اشاره به ایجاد کاخ جشنواره در خیابان لاله زار گفت: در محور لاله زار 13 سینما تعطیل شده که این فاجعه است برای همین کاخ جشنواره را در این محور ایجاد کردیم تا انگیزه ای باشد برای بازسازی سینماهای تاریخی این محور. در این باززنده سازی سینماها نیاز داریم بزرگان سینما، معماری، هنر، رسانه در کنار هم باشیم تا به یک صدای واحد برسیم. 

وی پیشنهاد داد: کارگروهی برای دنبال کردن این موضوع ایجاد شود. بخش مهمی از به سرانجام رسیدن این پیشنهادات ایجاد مطالبه عمومی است.  

حق شناس تاکید کرد: باید سینما از یک حوزه غیراقتصادی به یک حوزه اقتصادی تبدیل شود و سینمادار نخواهد سینمای خود را به دلیل هزینه ها تعطیل کند تا سود خود را از افزایش تورم از زمینش ببرد. 

وی ادامه داد: اگر سالن سینمایی 1200 صندلی دارد باید به سالن های کوچک 50 تا 200 صندلی تبدیل شود، در کنارش کافه یا یک کتابفروشی نیز پیش بینی شود. این سالن های کوچک باعث می شود که چندین فیلم همزمان به نمایش درآید و خانواده ها که سلیقه های مختلف دارند یک فیلم را برای دیدن انتخاب کنند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.