هزینه 142 میلیون تومانی شرکت وابسته به بانک انصار برای «ربات تلگرام» +سند

اسناد مالی شرکت فناوران اطلاعات انصار که از جمله شرکت های زیر مجموعه بانک انصار در حوزه آی تی، بانکداری الکترونیکی و تجارت الکترونیک است، نشان می دهد در بخش مربوط به فروش فاکتوری بانک انصار، مبلغ 973 میلیون تومان بابت اقداماتی چون «سامانه سپام ریالی، ماهرسان، ربات تلگرام و حضور و غیاب و ...» درج شده است.
شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۷
ساعت ۱۱:۰۲
کد مطلب: ۱۴۰۸۱
Share
اسکان نيوز: دهم اردیبهشت ماه امسال بود که دادستانی تهران، رسما دستور قضایی مسدودسازی پیام رسان تلگرام را منتشر کرد که بر این اساس، بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه با ارائه دلیل و مستندات مختلف، این حکم مهم را به نهادهای مربوطه ابلاغ کرده بود.

البته از آن زمان تاکنون، نحوه اجرای این دستور با حرف و حدیث هایی همراه بوده و رشد نرم افزارهایی چون تلگرام طلایی باعث شده، همان روند و حضور در پیام رسان مذکور، به نحوی دیگر تکرار شود؛ هرچند که قرار است به زودی این شبکه ها که در نهایت متصل به تلگرام اصلی هستند نیز فعالیت خود را خاتمه بخشند.

البته محصولات مختلف و تنوع فعالیت های تلگرام مثل ایجاد کانال، گروه یا ربات باعث شده، دل کندن از آن ساده و راحت نباشد و یکی از بخش هایی که از این پیام رسان برای ارتباط با مشتریان خود استفاده می کردند، بانک ها بودند که با کمک ابزارهایی چون بات های تلگرامی، این امور را تسهیل می کردند.

بررسی جدیدترین گزارشات مالی شرکت فناوران اطلاعات انصار که از جمله شرکت های زیر مجموعه بانک انصار در حوزه آی تی، بانکداری الکترونیکی و تجارت الکترونیک است، نشان می دهد در بخش مربوط به فروش فاکتوری بانک انصار، مبلغ 973 میلیون تومان بابت اقداماتی چون «سامانه سپام ریالی، ماهرسان، ربات تلگرام و حضور و غیاب و ...» درج شده است.


با توجه به درج عنوان "ربات تلگرام" و پرداخت هزینه ای برای آن، بررسی های تکمیلی در بخش دیگری از گزارش مذکور که مربوط به 6 ماهه منتهی به پایان خرداد سال 97 است، حکایت از آن دارد که مبلغ 142 میلیون تومان در بخش نرم افزارهای در حال ساخت، برای "سامانه بات تلگرام" درج شده است.

اگرچه در این گزارشات مالی، مستند مصرحی مبنی بر اینکه بانک انصار سفارش دهنده یا مشتری نهایی این "بات تلگرام" است، دیده نمی شود اما این موضوع که شرکت وابسته به بانک مذکور بتواند مشتری برای چنین محصولی با هزینه کرد 142 میلیون تومان پیدا کند نیز جای سوال و تامل است.

با توجه به اینکه این برنامه شرکت مذکور، قبل از دستور قضایی مسدود شدن تلگرام عملیاتی شده، مشخص نیست تا چه حد توانسته هزینه های مربوط به خود را پس از فیلتر شدن این شبکه پیام رسان، جبران و خدمات تعیین شده را ارائه کند.
 
 
مرجع: صبحانه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.