اسکان نیوز گزارش می‌دهد:

عضو ارشد ستاد انتخاباتی قالیباف مدیر افشانی شد

عضو ارشد ستاد انتخاباتی قالیباف مدیر افشانی شد
یک سال گذشت اما همچنان معاونت خدمات شهری شهر تهران در دست مدیران گذشته شهر است؛ مدیرانی که ویژگی اصلی‌شان نه تخصص بلکه نزدیکی سیاسی‌شان به شهردار اسبق تهران است.
شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷
ساعت ۱۳:۵۲
کد مطلب: ۱۴۷۴۹
Share
به گزارش اسکان نيوز، مدت‌هاست شرکت ساماندهی مشاغل با سرپرست اداره می‌شد؛ از زمانی که «فرهاد افشار» به شهرداری منطقه ۲۰ رفت تا امروز که مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران، حمیدرضا تحصیلی را به عنوان مدیرعامل جدید شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران معرفی کرد.

معاونت خدمات شهری، تنها معاونتی است که پس از تغییر تیم مدیریت جدید شهر تهران، بدون تغییر باقی ماند. نه آمدن نجفی و نه افشانی، تغییری در این معاونت ایجاد نکرد. هر چند که اعضای شورای شهر تهران بارها به کاهش کیفیت خدمات‌رسانی به شهروندان تهرانی در این حوزه به شهرداری تذکر دادند.حتی مدیریت حوزه پسماند زمینه ساز اولین سوال از شهردار شد.

در برف سال گذشته پیمانکارانی که سال‌ها در آماده‌باش برف احتمالی پایتخت بودند و بابت همین آماده باش هم قرار داد های میلیاردی با شهرداری داشتند در اولین بارش جدی برف در تهران، نتوانستند به درستی سطح شهر را پاکسازی کنند و بسیاری از خودروها در خانه ها حبس شدند ، آن زمان برای خروج از بحران ،شهردار وقت فراخوان درخت‌تکانی توسط جوانان را صادر کرد . به جز مشکلات زمستان ،در  تابستان هم  بوی بد مخازن زباله، مردم را کلافه کرده بود. مشکلاتی که تا پیش از این وجود نداشت.

پیمانکاران بخش‌های نگهداشت شهر، تنها پیمانکارانی هستند که هیچ طلبی از شهرداری ندارند. پیمانکاراتی که به طور سنتی سال‌هاست بدون تغییر مانده‌اند.

خودروهای فرسوده که امکان پاس کردن استانداردهای معاینه فنی را ندارند اما بی‌رقیب همچنان با تجهیزات فرسوده در شهر تردد می‌کنند.

تنها بازمانده قالیبافی‌ها در شهرداری تهران، امروز یکی از اعضای مرکزی ستاد انتخاباتی قالیباف را به عنوان مدیرعامل شرکت ساماندهی برگزید.

«حمیدرضا تحصیلی» از اعضای ارشد ستاد انتخاباتی قالیباف در تمام دیدارهای انتخاباتی، او را همراهی می‌کرد. او مشاور طرح و برنامه این ستاد بود و رئیس بازرسی ویژه ستادهای انتخاباتی قالیباف. تحصیلی همچنین هماهنگ‌ کننده سخنرانی‌های ستاد حامیان مردمی قالیباف را نیز بر عهده داشت.

از دیگر مسئولیت‌های او در ستاد قالیباف می‌توان به کمیته ادارات و کارمندان ستاد ویژه یاران دکتر قالیباف، رابط رسانه‌ای ستاد انتخاباتی با فضای مجازی، رابط ستاد مرکزی دکتر قالیباف با خانواده و بیت همسری آیت‌الله گلپایگانی، عضو مؤسس و رئیس کمیته ایثارگران جمعیت حامیان انقلاب اسلامی است. او ۲۰ سال در شهرداری به عنوان کارمند رسمی بوده و فارغ‌التحصیل رشته روابط عمومی است. مسئول سامانه ۱۸۸۸ مدیریت پسماند و رئیس سامانه ۱۳۷ اداره بازرسی این سازمان نیز بوده است.

او مسئولیت‌هایی در شهرداری اصفهان نیز داشته است. به نظر می‌آید همچنان حکومت مدیران گذشته در معاونت خدمات شهری ادامه دارد و دلیل سکوت اعضای شورای شهر، عدم تغییر رویه با وجود تغییر شهرداران تهران در این حوزه مشخص نیست.

یک سال گذشت، اعضای شورای شهر تهران در سالگرد یک سالگی از کسانی که به خاطر انتخاب آنها ساعت ها در صف ایستادند عذرخواهی کردند و اعلام کردند تغییر را باید در نهاد اجرایی دید و اگر مدیریت شهری درگیر انتخاب شهرداران متعدد نمی شد این تغییر را شهروندان تهرانی می توانستند در بخش اجرایی مشاهده کنند.

به نظر می رسد این انتخاب ها و کجدار و مریز رفتار کردن اعضای شورای شهر تهران تنها اعتماد شهروندان تهرانی را نشانه رفته است. این برگ اعتماد مهلتی 4 ساله دارد که یک سال آن از دست رفته است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.