فرصتی که از دست رفت/ شهرداری تهران خود را از 1300 میلیارد تومان برای توسعه مترو محروم کرد

فرصتی که از دست رفت/ شهرداری تهران خود را از 1300 میلیارد تومان برای توسعه مترو محروم کرد
رییس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: با تعلل شهرداری تهران در عدم اجرای مصوبه انتشار اوراق مشارکت علاوه بر محروم ماندن از فرصت قانونی تأمین 1300 میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی، از دریافت سهم 50 درصدی دولت در بازپرداخت اصل و سود اوراق مشارکت در این موضوع بازماند .
يکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷
ساعت ۱۲:۱۵
کد مطلب: ۱۴۷۷۷
Share
به گزارش اسکان نيوز، الهام فخاری در نود و سومین جلسه شورا با اشاره به به عدم اجرای مصوبه شورا در خصوص انتشار اوراق مشارکت برای تامین هزینه های خط 6 و 7 مترو گفت: به منظور بهره‌گیری شهرداری تهران از فرصت‌های تأمین منابع مالی دولت، مندرج در«بند د» تبصره 5 قانون بودجه سال 1396 کل کشور در تکمیل زیرساخت های خط 6 و 7 مترو، شورای اسلامی شهر تهران طی مصوبه شماره 27715/2412/160 مورخ 26/10/96 مجوز انتشار اوراق مشارکت توسط شهرداری تهران را صادر نمود.

وی ادامه داد: با این حال متاسفانه شهرداری تهران در انتشار این اوراق تعلل کرد و با تعلل، عدم انجام به موقع اقدامات لازم و تأخیر در فراهم سازی زمینه‌ها، انجام این مصوبه در مهلت قانونی تعیین شده میسر نشد.

فخاری خاطر نشان ساخت: لازم به ذکر است با این تعلل شهرداری تهران علاوه بر محروم ماندن از فرصت قانونی تأمین 1300 میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی، از دریافت سهم 50 درصدی دولت در بازپرداخت اصل و سود اوراق مشارکت در این موضوع بازماند.

رییس کمیته اجتماعی شورای شهر گفت: این در حالی است که  با پیگیری های مجدانه معاونت حمل و نقل و ترافیک تنها 700 میلیارد تومان ار این اعتبار در قالب اوراق مشارکت جذب شده است. لذا به موجب ماده 74 آیین نامه داخلی شورای اسلامی شهر تهران ضمن اعلام اعتراض، ضرورت توضیح شهردار  تهران را در مورد علل عدم اجرای مصوبه فوق را متذکر می شوم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.