دهن کجی آقای شهردار به شورا / رأیی که تاثیری نداشت 

دهن کجی آقای شهردار به شورا / رأیی که تاثیری نداشت 
شهردار تهران پس از پایان جلسه هم اندیشی با اعضای شورای شهر تهران حکم سکینه اشرفی را به عنوان جایگزین حجت الله میرزایی به امضا رساند جلسه‌ای که محور اصلی آن درخواست برای باقی ماندن میرزایی در معاونت برنامه ریزی بود
يکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷
ساعت ۱۸:۴۵
کد مطلب: ۱۴۸۰۰
Share
به گزارش اسکان نيوز، امروز یکی از روزهای ناآرام شورای شهر تهران بود. جلسه رسمی شورا با تاخیر زیادی آغاز شد . محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران درباره این تاخیر می گوید: در جلسه هم اندیشی تقریبا همه اعضای شورای شهر تهران حرف زدند و آقای شهردار هم نیم ساعتی توضیحاتی به اعضا ارائه کرد.

اما این توضیحات نتوانست اعضایی که از نحوه برکناری رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل گلایه داشتند و می خواستند حجت الله میرزایی دست کم تا پایان بررسی برنامه 5 ساله سوم جا به جا نشود بماند را قانع کند. 

افشانی یک حرف داشت .اختیارش را دارد و تا لحظه ای که شهردار تهران است از این اختیارش برای جا به جایی و برکناری استفاده می کند . شهردار تهران امروز به اعضای شورای شهر گفته است خبر نداشته کریمی در سفر بندرعباس بوده و او افشانی را در جریان این سفر نگذاشته است. 

افشانی در مورد میرازیی هم به اختلاف نظرهایی که ممکن است به برنامه سوم لطمه بزند اشاره کرده است . حرف آخر شهردار این بوده است که ازاجازه تضعیف شهرداری را نمی‌دهد و نمی‌گذارد به دلیل حاشیه‌های ایجاد شده، شهرداری دچار بلبشو شود، تا لحظه آخر قاطعانه عمل خواهد کرد، بر پای تصمیم‌گیری‌های خود خواهد ایستاد و اگر صلاح بداند بر اساس اختیارات خود، تغییرات را انجام می‌دهد. محسن هاشمی در پاسخ به اسکان نيوز که آیا حرف های اعضا تاثیری بر آقای افشانی گذاشت می گوید : من کنار آقای افشانی نشسته بودم و نمی توانستم تاثیر سخنانمان را بر چهره اش ببینم!

او پس از پایان جلسه هم اندیشی بی توجه به انتقادهای و درخواست اعضای شورا ،حکم جایگزین میرزایی را امضا می کند . سکینه اشرفی پیش از این به شورای شهر به عنوان جایگزین میرزایی در معاونت برنامه ریزی معرفی شده بود اما شهردار تهران امروز بی توجه به تمام انتقادهای و گلایه ها حکم  را صادر می کند. 

سخنان هم اندیشی همچنان در حاشیه صحن هم ادامه داشت . با وجو آن که جلسه با نیم ساعت تاخیر آغاز شد ، اعضای شورا در گروه های 3 نفره بحث های نا تمام جلسه هم اندیشی را دنبال می کردند. 

در حالی که اهالی رسانه منتظر واکنشی در صحن علنی در خصوص اتفاقات اخیر در شهرداری بودند اما همه حرف ها در جلسه اصلی زده شده بود و فضای صحن علنی فضای دیگری بود. 

به جز این دهن کجی شهردار به شورا موضوع دیگری که جلسه امروز را پر حاشیه کرد بررسی لایحه هزینه کرد شهرداری در مراسم اربعین بود. لایحه ای که چه در صحن رای می آورد و چه نمی آورد شهردار از محل بودجه دراختیار هزینه های آن را پرداخت می کرد .جلسات ستاد اربعین مدتی است که در شهرداری آغاز شده و مسئولیت ها و هزینه ها نیز مشخص شده است. 

چند عضو شورا به این موضوع که نیازی به رای ما نیست اشاره کردند و اما تعداد دیگری از اعضا تاکید داشتند که این لایحه در صحن بررسی و به رای گذاشته شود. 

شهربانو امانی از پیامک های تهدید آمیزی گفت که انگار تنها برای او فرستاده بودند زیرا سایر اعضای شورا از آن ازاطلاعی نداشتند و برای آنها چنین پیامکی ارسال نشده بود و رسولی از بدهی های شهرداری و خزانه خالی.
 
اما در نهایت 10 میلیارد از بودجه شهر تهران برای هزینه کرد در مراسم اربعین به تصویب رسید. بودجه ای که چه شورا رای می داد و چه رای نمی داد در حال هزینه شدن بود.

علی اعطا ،شهربانو امانی و الهام فخاری در جریان برر سی این لایحه صحن را ترک کردند ۵ نفر از اعضای شورا نیز که در جلسه حضور داشتند به این لایحه رای ندادند اما ۱۱ نفر از اعضای شورا به دلیل منطقی که ابراهیم امینی برای آنها آورد یعنی هم  پول را می دهند و هم چوب را می‌خورند و هم جریمه می شوند از ترس حاشیه های احتمالی باز هم مانند سال گذشته ۱۰ میلیارد از عوارض مردم شهر تهران را برای اربعین هزینه کردند.

سرپرست معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گفته است از ابتدای سال تنها ۱۰۰ میلیارد از بدهی های شهرداری پرداخت شده  واین مصوبه یعنی یک دهم است این میزان به مراسم اربعین اختصاص یافته موضوعی که هیچ‌گاه در ماموریت‌های شهرداری تهران نبوده و هیچ شهرداری جز شهرداری تهران این چنین هزینه ای برای آن نمی کند

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.