اطلاعات تازه از جلسه شبانه مجمع امید در شورای شهر/ حامیان ابقای افشانی چه کسانی هستند؟

اطلاعات تازه از جلسه شبانه مجمع امید در شورای شهر/ حامیان ابقای افشانی چه کسانی هستند؟
یکشنبه شب شورای شهر تهران میزبان نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی بود، جلسه ای که برای پیگیری و حل مشکل شهردار تهران که با مصوبه جدید مجلس بازنشسته تلقی می شود تشکیل شده بود.
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷
ساعت ۱۲:۴۹
کد مطلب: ۱۴۸۱۸
Share
به گزارش اسکان نيوز؛ عدم شرکت حدود نیمی از نمایندگان تهران در این جلسه نشان دهنده فضای حاکم بر فراکسیون امید مبنی بر تلاش برای مستثنی کردن شهردار تهران از قانون بازنشستگان بود.

با این وجود در جلسه تعدادی از نمایندگان شاخص تهران در برابر اصرارهای حامیان افشانی در شورای شهر برای مستثنی کردن وی موضع گرفتند.

محمود صادقی عضو حقوقدان لیست امید در مجلس شورای اسلامی، با بررسی دلایل ارائه شده توسط امینی، حق‌شناس و نظری سه عضو حزب اعتماد ملی و حامیان اصلی افشانی، اظهار کرد که هیچ دلیل موجهی برای مستثنی کردن شهردار تهران از این قانون وجود ندارد.

رسولی و سالاری از دیگر حامیان ابقای افشانی در شهرداری تهران، بحث ارائه طرح دوفوریتی به مجلس برای مستثنی کردن شهرداری تهران را مطرح کردند که برای ایجاد عدم حساسیت در قالب مستثنی کردن  شهرداران کلانشهرها مطرح بشود که این پیشنهاد نیز با پاسخ محمدرضا عارف رییس فراکسیون امید مواجه شد.

وی عنوان کرد، احتمال تصویب این طرح که نیاز به رای دوسوم مجلس دارد نزدیک به صفر است و بر فرض تصویب نیز با توجه به ترافیک طرحهای دو فوریتی، در مهلت باقیمانده تا اجرای قانون بازنشستگی امکان تصویب جزییات آن در مجلس و تایید شورای نگهبان وجود ندارد.

با این وجود اصرار حامیان افشانی  موجب شد که این موضوع توسط کمیته ای دقیق‌تر پیگیری شود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.