احداث کمپ جمع‌آوری معتادان متجاهر توسط بسیج در پایتخت / شناسایی 9 محله پرآسیب

احداث کمپ جمع‌آوری معتادان متجاهر توسط بسیج در پایتخت / شناسایی 9 محله پرآسیب
فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) می‌گوید: طی یک سال گذشته با تک‌تک کسانی که مخالف حضور بسیج در حوزه آسیب‌های اجتماعی به دلیل موازی‌کاری بودند، سخن گفته و آنها این حضور را پذیرفته‌اند. او همچنین از احداث یک کمپ جمع‌آوری معتادان در پایتخت خبر داد که ظرفیتش تا پایان سال به ۵۰۰۰ نفر هم می‌رسد.
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷
ساعت ۱۲:۳۴
کد مطلب: ۱۵۹۹۵
Share
به گزارش اسکان نيوز، پاییز سال گذشته بود که سردار رضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) به صحن شورای شهر تهران آمد و از فعالیت بسیج در حوزه آسیب‌های اجتماعی پایتخت خبر داد. او از شناسایی ۲۲ تا ۲۳ آسیب اجتماعی توسط بسیج خبر داد و اعلام آمادگی کرد در حوزه حذف تکدی‌گری و بافت فرسوده با مدیریت شهری همکاری بیشتری داشته باشد.

او امسال نیز به مناسبت روز بسیج و همزمان با مراسم سوگندنامه شهردار تهران، به صحن علنی شورا آمد و اعلام کرد اگر تهران مشکلی داشته باشد، در صف اول هستیم. اما همان زمان نیز ورود بسیج به موضوعات شهری و آسیب‌های اجتماعی، نگرانی‌هایی را میان فعالان اجتماعی به وجود آورد.

سردار رضا یزدی درباره فعالیت‌هایی که در فاصله دو حضورش در صحن شورای شهر تهران برای پایتخت کرده است، به اسکان‌نیوز می‌گوید: بسیج در حوزه پیشگیری از جرایم در مسائل اجتماعی یا اشتغال در خدمت مردم تهران است و تلاش‌های زیادی در این رابطه انجام داده است. در موضوع طلاق نزدیک به ۱۱ هزار کلاس آموزشی در بوستان‌ها، مساجد و پایگاه‌های بسیج برگزار کرده و تا حدودی در این حوزه موفق بوده‌ایم.

او ادامه می‌دهد: گشت‌های بسیج در مناطقی که آمار سرقت در آنها بالاتر بود، باعث کاهش سرقت در این محدوده‌ها شده است.

یزدی در خصوص اینکه بسیج برای محلات پرآسیب تهران چه کرده است نیز توضیح می‌دهد: ۹ محله پرآسیب در تهران شناسایی شده که هرندی یکی از آنهاست. انشاءالله وضعیت این محلات نسبت به گذشته بهتر می‌شود.

در حال حاضر راه‌اندازی یک کمپ جمع‌آوری معتادان متجاهر را در دستور کار قرار دادیم. این کمپ با ظرفیت ۵۰۰ نفر آغاز به کار می‌کند و امیدواریم تا پایان سال این ظرفیت به ۵۰ هزار نفر برسد. در این کمپ معتادان سم‌زدایی شده و تحت درمان‌های مختلف از جمله روان‌درمانی قرار می‌گیرند. در حوزه حرفه‌آموزی، اشتغال و جامعه‌پذیری برای این افراد برنامه‌ریزی شده است.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) در خصوص اینکه برخی حضور بسیج در حوزه آسیب‌های اجتماعی با سایر نهادهایی که مسئولیت مستقیم در این حوزه دارند را موازی‌کاری می‌دانستند، می‌گوید: سال گذشته با تک‌تک دوستانی که در خصوص موازی‌کاری سخن گفته بودند، صحبت کردیم اما آن را رسانه‌ای نکردیم؛ تمامی آنها حضور بسیج و سپاه را در حوزه آسیب‌های اجتماعی پذیرفتند. نباید مردم را از حضور هیچ نهادی در حوزه آسیب‌های اجتماعی محروم کنیم و باید با همکاری همه نهادها و مردم، به دنبال کاهش آسیب‌ها و افزایش امنیت باشیم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.