مصوبه استانی سمنان برای ساخت دوباره جاده در قلب جنگل های باستانی هیرکانی

جان گرفتن دوباره"جاده ابر"در جنگل و"منطقه حفاظت شده"در سکوت مدیران محیط زیست ومنابع طبیعی

مشکلات اجتماعی-امنیتی و محیط زیستی برای گردشگران و شهروندان
جان گرفتن دوباره"جاده ابر"در جنگل و"منطقه حفاظت شده"در سکوت مدیران محیط زیست ومنابع طبیعی
می گویند "وای بر امام زاده ای که متولیان، حرمتش را نگه ندارند." مناطق 4 گانه سازمان حفاظت محیط زیست اینروزها چنیبن احوالی دارند. دخل و تصرف و زمین خواری و کوهخواری و در یک کلام "همه چیزخواری" در آنها مجددا به جریان افتاده است؛ یا مثل "تنگه تکاب" خوزستان، با صدور مجوزهای بدون طی روندهای قانونی از سوی رییس سازمان حفاظت محیط زیست به آنها مشروعیت داده می شود و یا با سکوت مدیران کل استان ها و شکل گرفتن مصوبه های استانی، سرنوشت گنگ و نامعلومی پیدا کرده اند. در هر دو صورت، این بیابانزایی و تخریب سرزمین است که هر روز در حال پیشروی است....
يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
ساعت ۱۴:۴۷
کد مطلب: ۱۶۳۱۸
Share
اسکان نيوز-الهه موسوی: مافیای جنگل خوار و زمین خوار همچنان در تکاپوست؛ یکبار در "تنگه تکاب" و بار دیگر در "آشوراده" ؛ یکبار در "ناهارخوران" گرگان و اینبار در "جنگل باستانی-هیرکانی ابر". جنگلی که سرگذشتی عجیب دارد و حالا پس از گذشت 14 سال تکاپو و تلاش فعالان محیط زیست برای نجات آن از احداث جاده و 5 سال از ثبت آن به عنوان "منطقه حفاظت شده ابر"، یک مصوبه در استانداری سمنان تهیه شده که بودجه لازم برای آسفالت این جاده را تامین کند.

خبرها حکایتگر این هستند که مدیران کل دو دستگاه متولی، یعنی "منابع طبیعی" و "محیط زیست" استان تاکنون هیچ واکنشی به این مصوبه نداشته اند و در جلسه استانداری نیز در برابر تصویب آن سکوت کرده اند؛ درست مانند سکوت اعجاب آوری که سال هاست در برابر تخریب های جنگل ابر در اثر رشد گردشگری بی رویه و نیز اجرای بدون مجوز "طرح انتقال آب گلستان به سمنان" پیشه کرده اند و هیچ ارگان و نهاد ناظری نیز تاکنون آنان را برای چنین سکوت آسیب رسانی، بازخواست نکرده است.
 
اما فعالانی که بیش از یک دهه برای نجات جنگل ابر تلاش کرده و نبردی تمام عیار را با مافیای زمین خوار در این منطقه به سرانجام رسانده اند می گویند آسفالت این جاده علاوه بر آثار فراوان زیست محیطی، ادامه همان پروژه "جاده ابر" است که مافیای زمین خوار و جنگل خوار سال هاست برای تصرف بخش هایی از جنگل با هدف ویلاسازی و خریدوفروش زمین های منطقه تلاش می کند. این در حالی است که اکنون نزدیک به 5 سال است که جنگل ابر، به عنوان "منطقه حفاظت شده ابر" به ثبت رسمی رسیده و هیچ ارگانی حتی استانداری نمی تواند به طور مستقل و بدون نظارت سازمان حفاظت محیط زیست، برای آن تصمیم گیری یا مصوبه ای تهیه کند.
 
امیرحسین ولیان دبیر "جمعیت دیده بان طبیعت شاهرود" در اینباره به اسکان نيوز گفت:« داخل منطقه حفاظت شده ابر می خواهند یک جاده خاکی را آسفالت کنند. مدیران منابع طبیعی و محیط زیست نیز در هنگام گرفتن مصوبه استانی، دراینباره سکوت کرده اند. در کجای دنیا در منطقه حفاظت شده بدون ارزیابی زیست محیطی، بدون تهیه برنامه جامع و بدون مجوز، جاده را ارتقا می دهند؟ چگونه مسوولان محیط زیست و منابع طبیعی اجازه می دهند راه برای ورود 20 هزار خودرو و مسافر به یک منطقه حفاظت شده و جنگل باستانی در اکوسیستمی حساس و شکننده، باز شود؟ این کار غیرقانونی است و تخریب های محیط زیستی بسیاری را بر جای خواهد گذاشت. علاوه بر اینکه مشکلات اجتماعی و امنیتی را برای گردشگران و شهروندان در پی خواهد داشت.»
 
او افزود:« ما در اینجا بخش مهمی از جنگل های هیرکانی-باستانی را در "جنگل ابر" داریم که بسیار ارزشمند هستند و نوار باریکی داریم کهیگی از نقاط کمتر ویران شده آن جنگل ابر است که به دلیل کم بودن راه های دسترسی به عمق آن نفوذ نشده و هنوز، آسیب جدی ندیده است.»
 
دستاورد سفر استانی احمدی نژاد

ولیان درباره طرح احداث جاده ابر گفت:« در نخستین سفر آقای احمدی نژاد به استان سمنان، تصویب شد که یک جاده از دل جنگل ابر عبور کند. درحالی که شاهرود، 4 جاده به شمال داشت و این، جاده پنجم بود و اساسا ضرورتی برای احداث آن نبود. در آن زمان فعالان محیط زیست فعالیت های بسیار گسترده ای کردند و با کمک نظریات کارشناسی و رسانه توانستند صدای خود را به مردم برسانند. حرف ما درباره جاده ابر این بود که این جاده علاوه بر اینکه ضرورتی ندارد مشکلات متعددی را ایجاد خواهد کردکه مهم ترین آن، نابودی هزاران هکتار زمین بکر و زمینه ساز دست اندازی ویلاسازان، زمین خواران، چوبخواران و کوهخواران به جنگل ابر می شود.»
 
او افزود:« هر چند به این استدلال های کارشناسی توجه چندانی نشد و در سه سفر بعدی آقای احمدی نژاد به سمنان و گلستان مرتب بر اجرای جاده تاکید شد؛ اما یک جهاد مدنی و بسیار جدی توسط تشکل های زیست محیطی شاهرود شکل گرفت و با کمک تمام فعالان محیط زیست کشور 8 سال نبرد ادامه یافت تا بالاخره این جنگل از چنگال آن دولت ویرانگر نجات یافت.»
 
دبیر جمعیت دیده بان طبیعت شاهرود تاکید کرد:« در دور نخست دولت آقای روحانی که با وجود خانم ابتکار واقعا دولت محیط زیستی بود با درخواست فعالان محیط زیستی برای "حفاظت شده" اطلاق شدن جنگل ابر موافقت شد و این جنگل به "منطقه حفاظت شده ابر" ارتقا یافت تا از جاده سازی ها و ویلاسازی ها و زمین خواری ها در امان باشد. ما امیدوار بودیم حال که بالاخره اتفاق جدیدی در حفاظت این جنگل افتاده، بودجه برای حفاظت از این جنگل و احیای بخش های مخروب شده آن تعیین شود که تاکنون هیچیک انجام نشد.»
 
ولیان با اشاره به اینکه در چنین اوضاعی چند روز پیش شنیدیم که در استانداری و فرمانداری شاهرود تلاشی در حال شکل گیری برای آسفالت جاده دسترسی کنونی جنگل ابر است گفت:« جاده ای که هم اکنون جاده تدارکاتی خط لوله گاز است و مورد استفاده گردشگران برای دسترسی به جنگل ابر نیز هست. این درواقع، همان جاده ای است که به آقای احمدی نژاد نشان داده بودند و گفته بودند همه مقدمات آن آماده است و شما فقط استارت بزنید تا آسفالت شود. ابتدا قبول کرد تا آسفالت شود؛ اما بعد گفتند شرکت گاز اجازه نمی دهد و با استانداردهای راهسازی انطباق ندارد و بهتر است مسیر دیگری برای جاده سازی تعیین شود.»
 
این فعال محیط زیست هشدار داد:« حالا آمده اند همان جاده خاکی را انتخاب کرده اند و با بهانه اینکه این مسیر خاکی باعث خاک خوردن گردشگران می شود و خودروهای آنان را نیز آسیب خواهد زد و آبروی شاهرود را نیز خواهد برد درخواست آسفالت کردن آنرا داده اند. منتها مسیر آنرا از روستای ابر تا ارتفاع کوه ابر تعیین کرده اند. این طرح اگرچه ظاهری بسیار ساده و خیرخواهانه دارد اما بدون شک پیگیری همان جاده ابر در مسیر شاهرود-علی آباد است که در نقشه نیز منطبق با همان جاده است که مسلما اگر این بخش را آغاز کنند قطعا به سراغ بقیه آن مسیر نیز خواهند رفت.»
 
او تاکید کرد:« این در واقع همان مطالبه ای است که ما و بسیاری از فعالان محیط زیست کشور بیش از 13  سال  در مقابل آن ایستادیم و بالاخره توسط دولت نخست آقای روحانی رد شد و حالا به نامی دیگر مطرح شده و با تظاهر به داستانی دیگر در حال زنده شدن و استارت دوباره است تا پروژه دوباره زنده و بازگردانده شود.»
 
دلایل مخالفت فعالان با ارتقای جاده

دبیر جمعیت دیده بان طبیعت شاهرود درباره دلایل مخالفت فعالان محیط زیست شاهرود با این جاده می گوید:« بدون شک در صورت آسفالت شدن این جاده، هجوم گردشگران چند برابر خواهد شد؛ چرا که الان نیز که خاکی است جمعیت بسیاری در تعطیلات، گردشگری بی برنامه و غیراستاندارد را در آنجا ایجاد کرده و آسیب های فراوانی را به جنگل ابر وارد کرده اند. انبوه زباله و ورود خودروها به ویژه خودروهای سنگین در داخل مراتع و جنگل و بر روی چمن ها و قطع درخت برای تامین هیزم گردشگران از جمله این آسیب هاست.»
 
ولیان افزود:« متاسفانه در جنگل حفاظت شده ابر نه از محیط بان خبری هست و نه از جنگل بان و تنها بر روی کاغذ جنگل حفاظتی و یا جزو مناطق 4 گانه است. تنها چیزی که تا حدی از هجوم جمعیت بیشتر و تخریب جدی تر محیط آن جلوگیری کرده، خاکی بودن جاده و دست انداز داشتن آن است.»
 
آمار گردشگران    

ولیان در ادامه درباره اینکه هجوم گردشگران به جنگل ابر با وجود خاکی بودن جاده نیز بسیار بیشتر از ظرفیت این جنگل است به اسکان می گوید:« آمارهای رسمی نشان می دهد که اکنوندر تابستان و روزهای جمعه و تعطیلات در حدود 5 تا 10 هزار نفر گردشگر به جنگل ابر می آیند؛ این یعنی در حدود 2 تا 3 هزار خودرو به جنگل رفته اند که تمام آنها بدون استثنا به داخل جنگل رفته و در مراتع و زیر سایه درخت پارک می کنند که بسیار آسیب رسان هستند.
 
او تاکید کرد:« حتی اگر با نیت دلسوزی برای گردشگران هم بخواهند این جاده را آسفالت کنند واقعا برای دو اداره محیط زیست و منابع طبیعی متاسفم که آنقدر به وظایف خود ناآشنا هستند. این دو دستگاه به جای اینکه آسیب های آسفالت شدن این جاده در قلب جنگل چندمیلیون ساله ابر را محاسبه کنند به راحتی سکوت کرده و بدون کوچکترین اعتراضی، نظاره گر تصویب این طرح در استانداری بوده اند.»

او گفت:« آیا مدیران این دو اداره که متولی جنگل و محیط زیست هستند از خود پرسیده اند در صورتی که جاده فوق آسفالت شود در روزهای تعطیل مخصوصا جمعه ها در حدود 20 هزار خودرو به داخل جنگل ابر می رود و تنها پارک این خودروها در زیر سایه درختان و داخل جنگل و مرتع چه آسیبی به جنگل و خاک خواهد زد؟ »
 
زباله گردشگران

ولیان در ادامه افزود:« آیا این مدیران محترم که در برابر این طرح سکوت کرده و وظایف دستگاه خود را فراموش کرده اند از خود نپرسیده اند حداقل 60 درصد این جمعیت، انبوهی از زباله های خود را در جنگل رها می کنند و نیز اقلا 10 درصد آنها، آتشی را که در قلب جنگل روشن کرده اند، خاموش نمی کنند و می روند. علاوه بر اینکه با تبر درخت را می زنند تا آتش روشن کنند.»
مدیر جمعیت دیده بان طبیعت شاهرود در ادامه تاکید کرد:« ما تاسف می خوریم که هیچکس درباره پیامدهای منفی اسن جاده تذکر یا نظری نداده است؛ تنها در جلسه نشسته اند و ظاهرا متولیان یعنی مدیران منابع طبیعی و محیط زیست کاملا موافقت کرده اند.»
او افزود:« تنها ارگانی که در این میان ورود کرده میراث فرهنگی بوده که برای طی روند ثبت جهانی این جنگل ها، مهلت خواسته است.»
 
این فعال محیط زیست تاکید کرد:« این ها نه دل شان برای شاهرود سوخته و نه علی آباد؛ بلکه به فکر سود بردن از این راه هستند. کاری که در تمام مناطق بکر و طبیعی کشور در بهترین مناطق و جنگل های ما در حال انجام هستند؛ حتی فروش ویلاهای شان سال ها پیش در مشاور املاکی های تهران رونق داشت.«
 
ناامنی های اجتماعی و حوادث ناگوار

این فعال محیط زیست از ناامنی هایی گفت که در حال حاضر برای گردشگران وجود دارد و رخدادهای تکان دهنده ای که تا امروز برای آنها اتفاق افتاده است؛ بدون اینکه خبرهای آن رسانه ای شود.
 
ولیان دراینباره به اسکان نيوز گفت:« متاسفانه جنگل ابر پاتوق یک سری از اراذل و اوباش شده که در حین خوش گذرانی مزاحمت های فراوانی را برای گردشگران غریبه مخصوصا خانم ها ایجاد می کنند. مکرر داشته ایم که این خانم ها، طعمه این اراذل و افراد بی اخلاق و بی فرهنگ شده اند.»
 
او در پاسخ به سوال خبرنگار اسکان، به یک نمونه از این رخدادها اشاره می کند و می گوید:« به طور متعدد فجایع امنیت اخلاقی و ناموسی در جنگل ابر اتفاق افتاده است. همین چند سال پیش، یک خانم گردشگر استرالیایی مورد تجاوز اراذل واقع شد. بعد سفارت استرالیا شکایت کرد و موضوع را پیگیری کردند و به جاهایی رسیدند.   
 
این فعال محیط زیست شاهرود افزود:« موارد بسیاری پیش آمده که برخی به دلیل حفظ آبرو پیگیر نشده و بدون شکایت از کنارش عبور کرده اند و بعضی نیز با شکایت پیگیری شده اند که آنهایی نیز که قضایی شده و به نتیجه رسیده اند به دلیل فرهنگ نادرست و اینکه آبروی شهرمان می رود رسانه ای نمی کنند.»
 
ولیان گفت:« یکی از ویژگی های جنگل ابر این است که بسیاری از روزها مه در سراسر آن می پیچد و بسیاری از افراد در آن گم می شوند. حال شما این ویژگی ها را کنار هم بگذارید. روزی که 20 تا 30 هزار نفر در جنگل رفته اند و بسیاری از آنها نیز مسافرانی هستند که منطقه را نمی شناسند؛ آنهم در منطقه ای که خود شاهرودی ها نیز در آن گم می شوند، اگر در مسیر اراذل و اوباش قرار بگیرند چه اتفاقات تلخی ممکن است بیفتد.»

او هشدار داد:« به فرماندار محترم شاهرود که می دانم دلسوز شهر هستند می گویم اگر شما فکر می کنید خاکی شدن ماشین ها در جاده خاکی جنگل ابر آبروی تان را می برد فکر کنید اگر ناموس مسافری در این منطقه جریحه دار شود چه آبرویی از همه ما می رود؟ اگر این جاده آسفالت شود در جنگل ابر فجایعی اتفاق می افتد که در تمام کشور می پیچد؛ آنوقت نه آبرویی برای شاهرود باقی می ماند و نه جنگل ابر. این جاده دستاوردی جز ویرانگری و نابودی هم در ابعاد اجتماعی و امنیتی و هم اکولوژیکی نخواهد داشت و ظرفیت گردشگری ابر را نیز از دست خواهیم داد و تخریب های محیط زیستی فراوانی را هم بر جا خواهد گذاشت.»
 
دبیر"جمعیت دیده بان طبیعت شاهرود" تاکید کرد:« اگر قرار است در آن منطقه کاری انجام گیرد باید به آن به عنوان یک برنامه جامع نگریسته شود. یک آسفالت جاده پیامدهای زیادی دارد. باید ورودی جنگل تعریف شود و ظرفیت های آن سنجیده شود و برنامه جامعی برای آن داشته باشیم. ضمن اینکه آنجا منطقه حفاظت شده است و قوانین خودش را دارد و تا انجام ارزیابی محیط زیستی نمی توان در آن فعالیت و ساخت وسازی انجام داد.»
 

 
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کل نظرات : ۱
منتشر شده : ۰
در صف انتظار : ۱
غیر قابل انتشار : ۰