پیش بینی عدم تحقق 4500 میلیارد از بودجه سال 97

بودجه سال 98 انقباضی‌تر تدوین می‌شود/ اصلاحیه بودجه نخواهیم داشت

انتقاد به عدم ارسال بودجه 98 کشور به شورای عالی استان‌ها
بودجه سال 98 انقباضی‌تر تدوین می‌شود/ اصلاحیه بودجه نخواهیم داشت
مرتضی الویری رییس کمیسیون برنامه و بودجه می گوید: عمده درآمدهای شهرداری تهران ازمحل ساخت و سازها و تغییر کاربری یا فروش تراکم صورت می‌گیرد. نمی‌توان در یک ظرف زمانی کوتاه، این مسائل را دگرگون کرد و تغییر داد. این مسئله احتیاج به یک دوره 10 ساله دارد که ما بتوانیم به طرف درآمدهای سالم و پایدار پیش برویم.
دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷
ساعت ۱۴:۵۸
کد مطلب: ۱۶۶۷۱
Share
به گزارش اسکان نيوز ، مدیران شهری دیگر به بدبینی گذشته در خصوص عدم تحقق درآمدهای پایتخت نیستند ،امید آنها به اجرای دستورالعمل بودجه غیر نقد است. اما مرتضی الویری رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران معتقد است تا پایان سال حدود 4500 میلیارد تومان عدم تحقق بودجه خواهیم داشت اما نباید منتظر اصلاحیه بودجه بود ،امکان دارد شورا این اختیار را به شهرداری بدهد که خود در ردیف های مختلف صرفه جویی کند . با وضعیت کنونی با وجود پیش بینی تورم 30 درصدی بودجه سال 98 به از بودجه سال 97 کم تر است و  شدیدا بودجه ای انقباضی خواهد بود . اسکان نيوز گفتگویی با رییس کمیسیون برنامه و بودجه در این رابطه انجام داده است که می‌خوانید:

پس از کاهش چشمگیر بودجه غیر نقد شاهد تصویب عملکرد بودجع غیر نقد بودیم به نظر می رسد، شاهدبازگشت کارگزاری ها و فروش هولگرام به بهانه کسب درآمد خواهیم بود؟

ـ مجوزی که برای معاملات دریافتی‌های غیرنقد داده شده، به مفهوم فروش تراکم یا افزایش دادن مجوزهای ساخت و ساز، خلاف ضوابط طرح تفصیلی نیست بلکه روش‌ها را متنوع می‌کند تا سرعت عمل را بالا ببرد. به عبارت دیگر ما می‌توانستیم برخی از درآمدها را حاصل کنیم که به دلیل تکیه کردن بر روش‌های کهن و قدیمی، اجازه وصول آن درآمدها حاصل نمی‌شود ولی با چنین حرکتی، این کار در حال انجام است و به هیچ وجه اجازه تخلف ساختمانی وجود ندارد ولی در یک مقایسه باید گفت که ردیف‌های بودجه‌ای، ردیف‌های مربوط به «تغییر کاربری و تراکم در حد مجاز و قانونی » و عدد آن به صورت چشمگیری(قریب به هزار میلیارد تومان) کاهش پیدا کرده است.

نکته دیگر این است که باید توجه داشته باشیم تغییرات ساختاری بخصوص در حوزه‌های درآمدی و منابع مانند تعمیر هواپیمای در حال حرکت است. نمی‌توان بر روی هواپیمای در حال حرکت که باید همان موقع تعمیر شود، اقدامات جدی و ژرفی انجام داد؛ همانطور که چنین اقدامی در اقتصاد کل کشور امکان‌پذیر نخواهد بود.

به طور مثال برخی افراد سالیان متمادی به دنبال این بودند که اقتصاد بدون نفت را در کشور حاکم کنند ولی هربار که به سراغ آن رفتند در عمل نتوانستند کار جدی انجام دهند. تغییر پایه اقتصادی که به نفت عادت کرده، زمان‌ طولانی خواهد برد و در مورد شهر تهران هم این‌ مسئله صادق است. عمده درآمدهای شهرداری تهران ازمحل ساخت و سازها و تغییر کاربری یا فروش تراکم صورت می‌گیرد. نمی‌توان در یک ظرف زمانی کوتاه، این مسائل را دگرگون کرد و تغییر داد. این مسئله احتیاج به یک دوره 10 ساله دارد که ما بتوانیم به طرف درآمدهای سالم و پایدار پیش برویم.
 
در حال حاضر درآمدهای غیرنقد حدود 500 میلیارد است فکر می کنید با عملیاتی شدن دستورالعمل بودجه غیر نقد چقدر رشد در این بخش ایجاد شود؟

مدیران مربوطه در شهرداری  خوش‌بین هستند و بیان می دارند  به دلیل اینکه خیلی از موارد در انتظار این مصوبه بوده بنابراین ما با تقاضاهای زیادی مواجه هستیم، البته با این مصوبه می‌توان به آن تقاضاها جواب مثبت داد ولی نمی‌توانم برآورد دقیقی ارائه داد. من احتمال می‌دهم از 4000 میلیارد تومانی که مصوب بوده است ، حدود 50 درصد آن تحقق پیدا کند.

 آیا امسال اصلاحیه بودجه داریم؟

ما پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال حدود 4500 میلیارد تومان عدم تحقق درآمد داشته باشیم. این عدم تحقق درآمد به دو طریق قابل اعمال در ردیف‌های بودجه است. اول اینکه کمیسیون برنامه و بودجه به شهرداری اختیار بدهد که با توجه به عدم تحقق درآمد از طریق تخصیص، اعتبارات پروژه‌های عمرانی و برخی از هزینه‌ها را کاهش دهد و بتواند 4500 میلیارد تومان را در بودجه سرشکن کند. روش دوم این است که اصلاحیه‌ای برای بودجه امسال در نظر بگیرد. با توجه به اینکه شهرداری دو کار پرحجم را در حال انجام دارد.یکی از این اقدامات، برنامه سوم پنج ساله است و دیگری بودجه سال آینده. من تصور می‌کنم همان راه صرفه‌جویی و واگذاری اختیار از طریق تخصیص به شهرداری را اتخاذ کنیم و به شهرداری اجازه بدهیم که خودش این کاهش درآمد را اعمال کند و هزینه‌های متناسب با عدم تحقق درآمد را پایین بیاورد.

شما نامه اعتراض‌آمیزی در خصوص اینکه چرا بودجه سال 98 را به شورای عالی استان‌ها ارائه ندادند، به مجلس نوشتید. هفته قبل در اجلاس شورای عالی استان‌ها اعلام کردید که حتما بودجه 98 به شورای عالی استان‌ها ارائه می‌شود. اتفاق بدی که سال گذشته افتاد، این بود که 3200 میلیارد از بودجه درآمدهای شهرداری‌های کشور حذف شده و مجلس متوجه آن نشده بود، چرا دولت زیر بار مسئولیت‌هایی خودش در حوزه بودجه و حمایت‌های بودجه‌ای نمی‌رود؟

این سؤال را ما هم از دولت داریم و در مورد عملکرد دولت در رابطه با شهرداری‌ها گله‌مندی وجود دارد. متأسفانه علاوه بر 3200 میلیارد تومانی که به آن اشاره کردید و به یارانه‌ها اختصاص داشت، شهرداری‌ها این مبلغ را کسب کردند. این در حالی است که دولت به بسیاری از تعهدات خود عمل نمی‌کند. به طور مثال در زمینه بلیت اتوبوس و مترو باید یک سوم هزینه‌ بلیت را مسافر، یک سوم را شهرداری و یک سوم را دولت بپردازند. درحالی‌که دولت چند سالی است که سهم خودش را پرداخت نمی‌کند.

 دولت اندکی از سهم خود را هفته پیش پرداخت کرد که قابل مقایسه با رقم کلی نیست. به موجب یکی از بندهای ماده 80 قانون شوراها، دولت موظف است که بودجه کل کشور و همچنین برنامه پنج ساله را قبل از اینکه به مجلس ارائه دهد، به شورای عالی استان‌ها ارسال کند و نظر شورای عالی استان‌ها را دریافت کند.

به دلیل آنکه به موجب اصل 101 قانون اساسی، از کارکردهای اساسی شورای عالی استان‌ها، جلوگیری از تبعیض و همچنین توازن توسعه منطقه‌ای است که بایستی در بودجه سالیانه و همچنین برنامه پنج ساله لحاظ شود و شورای عالی استان‌ها باید در این زمینه نظارت و نظر خود را بیان کند اما تا الان که با شما صحبت می‌کنم، دولت فقط یکبار در زمان محمود احمدی‌نژاد، آن هم نه به عنوان فرصتی برای ابراز نظر، بلکه درست روز بعد از آن که قرار بود لایحه بودجه به مجلس داده شود، نسخه‌ای از آن را برای شورای عالی استان‌ها فرستاد که احتمالاً شورای عالی استان‌ها فرصت نکرد تا در آن زمینه ابراز نظر کند. ما امسال این مسئله را جدی گرفتیم و من چند مکاتبه با رئیس سازمان برنامه و بودجه، معاون اول رئیس‌جمهور و نهایتاً با شخص رئیس‌جمهور داشتم و در حال پیگیری هستیم. اگر این وظیفه قانونی توسط دولت انجام نشود، ما شکایت خود را در کمیسیون اصل 90 مطرح خواهیم کرد.

 چقدر در زمینه به نتیجه رسیدن این نامه‌نگاری‌ها به دولت و مجلس امیدوار هستید؟

اعضای شورای چندین بار به رئیس‌جمهور، معاونین او نامه نوشتند. زمانی که اعضای شورا نزد رئیس‌جمهور رفتند، وعده‌هایی در بخش بلیت مترو داده شد و شما هم حدود هشت ماه پیش نسبت به این مسئله تذکر دادید که هنوز اتفاقی نیفتاده است.  به نظر می‌رسد پیگیری‌های شورا در مجلس و دولت سرانجامی ندارد و فقط بیان اعتراض است.

ما توانسته‌ایم برخی از موارد را به وسیله مکاتبات و پیگیری‌ها به نتیجه مطلوب برسانیم. به طور مثال درباره سپنتا نیکنام که از عضویت در شورای شهر محروم شده بودند، پیگیری‌های شورای شهر و شورای عالی استان‌ها بود که نهایتاً به مصوبه‌ای در مجلس و بعد هم در مجمع تشخیص مصلحت انجامید و سپس نه تنها ایشان بلکه کلیه اقلیت‌های مذهبی توانستند برای حضور در انتخابات شوراها در آینده مصونیت پیدا کنند.

برخی از مطالبات این بود که ما توانستیم سهم بلیت را از دولت بگیریم. یا در زمینه اوراق مشارکت و همچنین چند تبصره و بند که قبلاً در بودجه سال 97 و در لایحه بودجه وجود نداشت و با پیگیری ما، این بندها برای کمک به شهرداری‌ها اضافه شد. بنابراین ما کار خودمان را انجام می‌دهیم، اگرچه احساس می‌کنیم موفقیت ما در این زمینه کامل نیست و در خیلی مواقع پاسخ کافی و مناسبی دریافت نمی‌کنیم.

اتفاقا شرایط ارتباطی با مجلس ،دیوان عدالت اداری و همچنین بخش های عمده ای از دولت خیلی مناسب و هم افزا است .

 آیا ممکن است بودجه 98 نسبت به بودجه 97 کاهش چشمگیری داشته باشد؟

 بله. متأسفانه هم به قیمت ثابت و هم به قیمت جاری، بودجه کاهش داشته است. بودجه امسال کمیسیون حدود 17 هزار و 500 میلیارد تومان و تحقق آن حدود 14 هزار میلیارد تومان خواهد بود. یعنی تا آخر سال حدود 4500 میلیارد تومان عدم تحقق خواهیم داشت. پیش‌بینی ما این است با توجه به شرایط نامساعدی که در کشور وجود دارد، سال آینده درآمد شهرداری در حد درآمد کسب شده امسال است، نه در حد بودجه مصوب امسال. بنابراین ما مجبور هستیم که به نسبت عدد 17 هزار و 500 میلیارد تومان که سال 97 بودجه را بستیم، برای سال بعد این رقم را پایین‌تر بیاوریم. با احتساب تورم 30 درصد، بودجه سال آینده به قیمت ثابت، شدیدا انقباضی خواهد بود.

آیا این بودجه کفاف هزینه‌های جاری شهرداری را می‌دهد؟  با توجه به دو رقمی که برای هزینه ماهیانه شهرداری عنوان شده یکی 900 میلیارد و دیگری 650 میلیارد .

اختلاف رقم به این دلیل است که یکی  هزینه‌ جاری حقوق و دستمزد است و دیگری هزینه حقوق و دستمزد به علاوه رفت و روب شهری است. هزینه‌های حقوق و دستمزد و نظافت شهر 900 میلیارد تومان است ولی اگر رفت و روب شهری را از آن جدا کنیم و فقط حقوق و دستمزد در نظر بگیریم، همان عدد 650 میلیارد تومان می‌شود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.