نشست شهرداران بعد از انقلاب /قالیباف و احمدی نژاد نیامدند /کرباسچی دیر خبردار شد

نشست شهرداران بعد از انقلاب /قالیباف و احمدی نژاد نیامدند /کرباسچی دیر خبردار شد
شهرداران پس از انقلاب امروز به ساختمان بهشت آمدند تا به این پرسش شهردار پاسخ دهند که امروز جای حناچی بودند شهر را چگونه اداره می کردند.
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷
ساعت ۱۵:۲۱
کد مطلب: ۱۶۸۷۲
Share
به گزارش اسکان نيوز، جلسه ۴ساعته شهرداران پس از انقلاب در دفتر شهردار تهران به بررسی مشکلات  پایتخت اختصاص داشت.

پیروز حناچی از شهرداران سابق درخواست کرد به این پرسش پاسخ دهند که اگر جای او بودند برای اداره این شهر با چالش های قدیمی اش چه می کردند.

محمود احمدی نژاد ،محمدباقر قالیباف ،ملک مدنی از غایبان جلسه بودند .

کرباسچی اعلام کرده برای حضور در این جلسه دو روز پیش دعوت شده و امکان هماهنگی برای حضور فراهم نبوده است.

محمدعلی نجفی یکی از مهمانان این جلسه بود.

در حاشیه این نشست مرتضی الویری یکی از شهرداران سابق پایتخت گفت :من پیش از این در مسئولیت اجرایی بودم و امروز عضوی از شورای شهر هستم و تمام حرف های خود را به صورت کامل در برنامه پنجساله سوم که از هفته آینده در دستور کار شورا قرار می گیرد، زده ام.

وی ادامه داد: امروز دو اولویت مهم تهران که حمل و نقل و ترافیک و آلودگی هوا است را مطرح کردم که راه حل هر دو مشکل به هم مرتبط است.

الویری تأکید کرد: توسعه حمل و نقل عمومی باعث کاهش تردد خودروهای شخصی می شود و کاهش خودروهای شخصی که عامل 70 درصد آلودگی هوا هستند نیز باعث حل این مشکل خواهد شد.

وی گفت: در زمانی که من شهردار تهران بودم بودجه پایتخت 700 میلیارد تومان بود که در حال حاضر به 17 هزار و 400 میلیارد تومان رسیده و نیروی انسانی نیز در زمان من 25 هزار نفر بود که در حال حاضر به 68 هزار نفر رسیده است.

وی در خصوص اینکه طی این سالها تهران چه پیشرفت هایی داشته است، گفت: شبکه بزرگراهی پایتخت توسعه داشته و در زمان ما تنها یک خط متروی صادقیه به میدان امام خمینی (ره) فعال بود که در حال حاضر مترو توسعه خوبی داشته و امیدواریم طی چند ماه پایانی سال ایستگاه های بیشتری نیز مورد بهره برداری قرار گیرد. همچنین فضای سبز توسعه پیدا کرده اما تعداد باغات کاسته شده است.

بخش عظیمی از خانه های مسکونی بافت فرسوده در برابر زلزله تاب آوری ندارند

محمدعلی افشانی هم در حاشیه جلسه نشست شهرداران بعد از انقلاب پایتخت با بیان اینکه حناچی نقطه نظرات من را در خصوص اولویت های پایتخت می دانست، گفت: مهمترین مشکل تهران حمل و نقل و ترافیک است و اولویت هر شهرداری باید پرداختن به حمل و نقل عمومی و توسعه مترو و افزایش واگن های موردنیاز باشد زیرا در صورت توسعه حمل و نقل عمومی است که آلودگی هوا کاهش پیدا می کند.

وی ادامه داد: توسعه فضای سبز و کمربند سبز شمال پایتخت نیز از نکاتی بود که در جلسه با شهردار تهران بر آن تأکید کردم.

افشانی با بیان اینکه یکی دیگر از اولویت های شهر تهران، بافت فرسوده است، گفت: بخش عظیمی از خانه های مسکونی بافت فرسوده در برابر زلزله تاب آوری ندارند و توسعه محلات با رویکرد نوسازی بافت های فرسوده باید یکی از اولویت ها باشد.

وی افزود: در نوسازی بافت های فرسوده باید خدمات عمومی نیز پیش بینی شود و با ایجاد مشوق ها تلاش کنیم مردم به سمت نوسازی بافت فرسوده پیش روند زیرا تهران در برابر زلزله 6 ریشتری آسیب پذیر است.

با 5 هزار بخشنامه متفاوت روبرو بودم

محمد نبی حبیبی در حاشیه نشست شهرداران  هم پس از انقلاب در پاسخ به این پرسش که امروز چه به شهردار تهران درخصوص مشکلات تهران گفتید؟ گفت: معتقدم حل ضایعاتی که در حوزه محیط زیست وجود دارد از اولویت های پایتخت است زیرا محیط زیست مسئله ای چند بعدی است.

شهردار سابق تهران با بیان اینکه 5 محور مهم برای مدیریت کلان شهرها شناسایی شده است که یکی از آنها ترافیک، فضای سبز و محیط زیست است، اظهار داشت: باید برای حل این مشکلات به طور متوازن گام برداشته شود.

حبیبی با بیان اینکه در زمان مدیریتش در تهران، مترو متوقف بود، خاطرنشان کرد: مسئله مترو یکی از موضوعات مهمی است که راه اندازی آن با موانع سنگینی روبرو است.

وی با اشاره به اینکه در زمان من، زمان صدور پروانه ساخت 18 ماهه بود، گفت: پس از پایان مدیریت من در تهران، این رقم به 6 ماه یعنی دو سوم کاهش پیدا کرد.

شهردار سابق تهران تصریح کرد: یکی از معضلات آن زمان مسئله جنگ بود و تنها در دوره من 60 بار تهران موشک باران شد اما ما باید شهر را پرنشاط و زنده نگه می داشتیم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.