وزارت بهداشت:

12 هزار کودک در سیستان و بلوچستان دچار سو تغذیه هستند

12 هزار کودک در سیستان و بلوچستان دچار سو تغذیه هستند
مدیر برنامه بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت : استان سیستان و بلوچستان از نظر سو تغذیه دارای آمار بالایی است به همین جهت نیاز به توجه جدی تر در این زمینه دارد .
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
ساعت ۱۰:۰۸
کد مطلب: ۱۷۰۴۲
Share
اسکان نيوز:  احمد عزتیان در کارگاه دو روزه تغذیه سالم که توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار به همت دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با هدف ارتقاء سلامت شهروندان و بهبود روند کیفی زندگی شهری برگزار شد، اظهار کرد : هدف از برگزاری این کارگاه‌ها، شناسایی مشکلات شهرستان‌ها و پس از آن، ارتقا سلامت شهروندان با تغذیه سالم است.

وی با اشاره به تاثیر استفاده از خوراکی‌های سالم در زندگی روزمره شهروندان افزود : کارگاه‌های آموزشی تغذیه سالم زمینه را برای ارتقاء سلامت شهروندان و کیفیت زندگی آنان فراهم می‌کند.
وی یا اشاره به اهمیت پیشگیری از بیماری‌ها تصریح کرد : تغذیه سالم می‌تواند تاثیر مستقیم در کاهش ناهنجاری‌های سو تغذیه در افراد ایفا کند.

وی با بیان اینکه در استان سیستان و بلوچستان ۱۲هزار کودک دچار سو تغذیه هستند، ادامه داد : جامعه روستایی بستری برای تولید محصولات سالم هستند که می‌توانند تغذیه سالم را رقم زنند.

مدیر برنامه بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت : محروم‌ترین حوزه جغرافیایی کشور از لحاظ سوءتغذیه، فقر آهن و کوتاهی قد مربوط به شش شهرستان دلگان، فنوج، ایرانشهر، نیکشهر، قصرقند و سرباز است.
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.